عطر و ادکلنزنانه

ویژگی ادکلن های زنانه با ماندگاری بالا

یکی از فاکتورهایی که موقع خرید عطر و ادکلن های زنانه خیلی اهمیت دارد، داشتن ماندگاری بالا است. شاید برای شما هم بخواهید یک ادکلن زنانه با ویژگی های شاخص داشته باشید، عطریا ادکلنی که نتوان از آن گذشت و به چشم یک همراه همیشگی به آن نگاه کرد. فرضا عطری را اسپری می‌کنید و بعد از نیم ساعت تمام بوی آن خشک شده و دوباره مجبور به استفاده از آن هستید .

ویژگی ادکلن های زنانه با ماندگاری بالا
ویژگی ادکلن های زنانه با ماندگاری بالا

قطعا هیچکس چنین عطری را دوست نخواهد داشت. در مهمانی ها نمی‌توانید مدام سراغ کیفتان رفته و عطر اسپری کنید . پس بهتره عطری را انتخاب کنید که ماندگاری خوبی داشته باشد و در یک کلام نا امیدتان نکند.

عطر و ادکلن های زنانه از جایی اهمیت پیدا می‌کند که ایرانیان از دیرباز به مواد خوشبو کننده و استفاده از عطرها علاقه داشته اند، خوش بو کننده ها و مواد معطر از قدیم تا به امروز با سبک زندگی ما پیوند خورده است.

استفاده از ادکلن زنانه در بین خانم ها بسیار رایج شده است و اغلب بانوان به عطر زدن علاقه بسیاری دارند.

استفاده رایج عطر و ادکلن در بین زنان
استفاده رایج عطر و ادکلن در بین زنان

عطر زدن علاوه بر اینکه موجب خوشبو شدن شما می‌شود باعث شادابی و جذابتر شدن شما واینکه به شما حس اعتماد به نفس بهتری می‌دهد.

از ویژگی های دیگر داشتن یک ادکلن زنانه خوب  با ماندگاری بالا، کاهش هزینه های مربوط به خرید آن است. یک ادکلن زنانه حتی اگر رایحه ی خوبی داشته باشد، در صورتی که ماندگاری پایینی داشته باشد خیلی زود باید برای خرید یک شیشه ی دیگر اقدام کنید. قطعا خرید یک عطر با شیشه ی کوچک اما ماندگاری بالا بهتر از این است که عطری با شیشه ی بزرگ داشته باشید اما با مدام اسپری کردنش زود تمام شود.

علاوه بر همه ی این موارد، عطری که ماندگاری پایین تری دارد خیلی زود زمان پخش نت های آن تمام می‌شود و نه تنها نمی‌توان رایحه های آن را به خوبی حس کرد، ممکن است شما را کلافه کرده و یا منجر به سر درد گرفتن شما شود. در اینجا می‌خواهیم ادکلن زنانه با ماندگاری بالا به شما معرفی کنیم که قطعا وقتی آن را اسپری می‌کنید، تا مدت ها باقی خواهد ماند.

ویژگی ادکلن های زنانه با ماندگاری بالا
ویژگی ادکلن های زنانه با ماندگاری بالا

یکی دیگر از ویژگی هایی که حین خرید ادکلن های زنانه باید به آن توجه کرد، پخش بوی هرادکلن است. خیلی مهم است که وقتی وارد یک محیط میشوید تمام افراد حاضر در آنجا با حس کردن بوی عطر شما متوجه رسیدنتان بشوند! به نوعی میتوانیم بگوییم پخش بوی هر عطر می‌تواند به استقبال بهتر دیگران از شما کمک کند. خصوصا اگر عطر امضای شما باشد.

ادکلن ها بر اساس میزان پخش بویی که دارند و نوع رایحه ی آن ها می‌توانند خوشایند باشند و یا اینکه پخش بوی آن ها شما را آزار دهد. پس اینکه عطری خوش بو و با پخش بوی مناسب انتخاب کنیم خیلی مهم است.

مهمترین روایح ادکلن زنانه

از جمله محبوب ترین روایح ادکلن زنانه رایحه گلی میوه ای دارای محبوبیت بیشتری است البته انتخاب رایحه عطر بسیار به شرایط مختلفی بستگی دارد از جمله: فصل و شرایط آب و هوایی،و موقعیت مکانی که قراره بریم به طور مثال در جمع های دوستانه توصیه می‌شود از ادکلن زنانه سرد و ملایم استفاده کنید و یا در مجالس رسمی استفاده از ادکلن زنانه های گرم و شیرین پیشنهاد می‌شود.

همچنین برای فصل سرد سال ادکلن زنانه گرم و شیرین و گرم و تلخ پیشنهاد می‌کنیم و در فصول گرم سال ادکلن زنانه خنک و ملایم تقاضای بیشتری دارند عطرها از سه رایحه تشکیل شده اند که به آنها نت هم گفته می‌شود.

  • نت ابتدایی
  • نت میانی
  • نت پایانی

نکته ایی که در مورد ادکلن زدن میتوانیم به آن اشاره کنیم این است که شما میتوانید همزمان چهار نوع ادکلن را به خود اسپری کنید با این روش که هر کدام را روی هر یک از بازوهایتان استفاده کنید به همین علت شما می‌توانید هشت بوی متفاوت را داشته باشید. عطرها معمولاً دارای ماندگاری حدود سه تا پنج ساعت هستند.اما خب به چند نکته درباره خرید عطر و ادکلن اشاره میکنیم :

-بدون بوبه خریدن عطرو ادکلن بروید

-صبح ها برای خرید عطرو ادکلن بروید(حس بویایی شما قوی تر است )

-بعداز تست شش نوع ادکلن، بویایی کاراییش را از دست میده ، مقداری قهوه بو کنید و دوباره تست کنید

بهترین روش استفاده از ادکلن زنانه

اولین موضوعی که در ادکلن زنانه باید بهش توجه داشته باشید، محل اسپری کردن ادکلن است. عطر‌ و ادکلن ها رو فقط باید روی نقاطی از بدن اسپری کرد که به رگ‌های اصلی نزدیک‌تر هستند ،چون گرمای خون در حال گردش در بدن شما باعث می‌شود ادکلن خیلی بهتر تبخیر و نت‌های میانی آن دقیقا به همان گونه که باید خودشون رو نشون بدهند.

نقاطی که گفتیم به نقاط پالس معروف هستند که شامل  پشت گوش، زیر گردن و روی نبض‌ها است.

البته باید دقت کنید که بعد از اسپری کردن به هیچ عنوان دو دست خود را به هم نزنید چون عطر‌و ادکلن ها به اصطلاح می‌شکنند و دیگر بوی رضایت‌بخش خود را نخواهند داشت.

پوست بدن اگر مرطوب باشد عطر بیشتر جذب آن می‌شود پس بهترین زمان استفاده از عطر بعد حمام است.

مکان‌ مناسب برای نگهداری از ادکلن زنانه

مناسب‌ترین محل‌ برای نگهداری ادکلن، محل‌هایی هستند که کمترین تغییر دما را دارند، زیرا از تبخیر شدن و تحت تاثیر قرار گرفتن آن جلوگیری می‌شود. کمدی در حمام بدترین جایی است که می‌توانید عطر خود را نگهداری کنید، چون رطوبت موجب شکسته شدن مولکول‌های عطر، کاهش کیفیت و ماندگاری آن می‌شود.

دلیل ماندگاری بالای یک ادکلن زنانه

معمولا اکثر خانم ها ترجیح به استفاده از ادکلن زنانه با ماندگاری زیاد هستند، عطرها و ادکلن زنانه دارای انواع بسیار مختلفی هستند و اینکه  دارای مدت زمان ماندگاری خاصی هستند. ادکلن ها کم‌ترین مدت زمان ماندگاری را به دلیل غلظت پایین روغن دارا هستند. قوی‌ترین و بهترین نوع ادکلن را باید ادو پرفیوم عنوان کرد زیرا دارای روغن غلیظ و کمترین مقدار الکل است.

اما بدون شک تمامی این قوانینی که بیان کردیم برای همه‌ی ادکلن ها یکسان نیست پس در هنگام خرید ادکلن بهتر است در مغازه مقداری از ادکلن را بر روی نبض دستتان اسپری کنید و مدت زمان ماندگاری ادکلن ها را باهم مقایسه کنید.

دلیل ماندگاری بالای یک ادکلن زنانه
اسپری ادکلن بر روی نبض برای ماندگاری بالا

حتما شنیده اید که برخی جاها عنوان می‌شود ادکلن زنانه با ماندگاری بالا و یا ادکلن مردانه با ماندگاری بالا، حال ممکن است پس از شنیدن چنین حرف هایی برای هر کسی سوال باشد که دلیل ماندگاری این عطر ها چه چیزی می‌باشد. در ادامه ما تعدادی از مواردی که ممکن از دلیل ماندگاری بالا یک عطر باشد را برای شما تشریح می‌کنیم تا نسبت به این موضوع اطلاعات خوب و جامعی داشته باشید.

-نوع پوست خانم ها و ادکلن زنانه

دلیلی که برای ماندگار بودن ادکلن زنانه می‌توان بیان کرد پوست شخص می‌باشد. پوست ها معمولا یا خشک می‌شوند و یا چرب، از این رو عطری که در پوست استفاده می‌شود معمولا میزان ماندگاری بالا ندارد و باید در روز چند باری عطر خود را استفاده نمایید. اما در پوست های چرب به دلیل این که مرطوب می‌باشند عطر ماندگاری بالایی خواهد داشت.

-استفاده زیاد از مواد طبیعی در ادکلن زنانه

ماندگاری بالا ادکلن ها می تواند دلیل های زیادی داشته باشد که یکی از آن ها کیفیت ادکلن زنانه است. برخی از ادکلن ها میزان مواد طبیعی استفاده شده در آن ها بیشتر می باشد و همین موضوع باعث می‌شود رایحه ای که آن ادکلن پخش می‌کند بیشتر شده و با کیفیت تر به نظر برسد. بخاطر همین است که این نوع عطرها گران قیمت تر از عطر هایی  است که مواد طبیعی آن ها کم است.

-فصول مختلف از سال که تاثیر بر کیفیت ادکلن زنانه میگذارند

کشور ما چهار فصل بوده و در هر فصل از سال هوا متناسب با آن گرم و سرد می‌شود. حال ادکلن ها هم با توجه به ویژگی طبع آن ها که سرد و گرم است باید در فصل هایی از آن ها استفاده شود که تاثیر گذاری بیشتری داشته باشند. برای مثال در فصل زمستان که هوا سرد است ادکلن هایی که طبع سردی دارند پیشنهاد نمی‌شود، چرا که به دلیل سردی هوا نمی توانند رایحه خود را به خوبی منتقل کنند.

خوش بو و معروف ترین ادکلن های زنانه در دنیا

دنبال عطری هستید که خودتون رو به رخ بکشید؟!در ادامه همراه ما باشید بهتون معرفی می‌کنیم.

برند ورساچه:

از معروف ‌ترین برندهای ادکلن زنانه، با رایحه گرم و شیرین این عطرش، فرصت به رخ کشیدن قدرت را برای شما فراهم کرده است. عطرcyristal noir که ماندگاری و پخش بالایی دارد از مناسب‌ ترین عطر‌ها برای فصل‌های پاییز و زمستان است. نت اولیه آن انگور سیاه، انجیر و گل بنفشه است که هیجان را در شما بیدار می‌کند.

برند ورساچه
برند ورساچه

 بعد از مدت کوتاهی نت میانه که گل یاسمین و بوته یاسمین جای آن‌ها را می‌گیرد و در آخر با رایحه‌ وانیل به شما آرامش را هدیه می‌دهند. طراحی زیبا و شیک این محصول از دیگر ویژگی‌های آن به شمار می‌آید که کیفیت عطر ورساچه را دو چندان کرده است.

ادکلن زنانه زارا :

از بزرگترین برند‌های تولید پوشاک و عطرادکلن زنانه در دنیا است که در سال ۱۹۷۵ در اسپانیا تاسیس شد. از محبوب‌ترین محصولات این برند می‌توان به انواع ادکلن ‌ها به ویژه ادوتویلت femme اشاره کرد که هر خانمی، با هر سلیقه‌ای باید آن را بشناسد.

ادکلن زنانه زارا
ادکلن زنانه زارا

اولین اسپری این ادکلن رایحه خنکی دارد به همین علت مناسب فصل‌های گرم به خصوص تابستان است. نت اولیه آن گل بابونه، نت میانی چوب صندل سفید و نت پایانی‌اش مشک و وانیل است. طراحی زیبا و ماندگاری بالای آن می‌تواند به خانم‌ها اعتماد به نفس ببخشد. طی تحقیقات صورت گرفته امتیاز مصرف‌کنندگان آن از ۵، چهار بوده  که با توجه به این نتایج می‌توانیم آن را جزء معروف ترین ادکلن زنانه به شمار آوریم.

ادکلن زنانه lady million :

یک قرار عاشقانه دارید؟ ادکلن lady million فراموش نشود .لیدی میلیون، عطری پرطرفدار در بین هوادارن رایحه‌های ملایم و شیرین از کمپانی «پاکو رابان» است. بطری طلایی و شیک آن با نماد طلا و قدرت، نظرات بسیاری را به سمت خود جلب کرده است. این عطر با داشتن رایحه شیرین کاملا مناسب انواع ملاقات‌ها در پاییز و زمستان است.

رایحه اولیه عطر لیدی میلیون تمشک، لیمو و بهار نارنج است که باعث می‌شود در طول روز انرژی شما حفظ شود. بعد از مدتی رایحه میانی که گل یاس، شکوفه پرتغال و گاردنیا استشمام می‌شود و در آخر بعد از گذشت مدت طولانی که نشان‌دهنده‌ی ماندگاری بالای آن است کم کم سر و کله نت‌های پایانی که کهربا، عسل سفید، نعناع هندی و عنبر پیدا می‌شود.

ادکلن زنانه lady million
ادکلن زنانه lady million

اگر مدت زمان طولانی مشغول کار کردن هستید، این عطر کاملا مناسب شما است. یک بار اسپری کنید و تا آخرین ساعت کاری با انرژی کار کنید. به گفته برند سازنده‌ی عطر لیدی میلیون، این ادکلن برای زنان قدرتمند و کاریزماتیک طراحی شده است.

ادکلن Halloween :

اعتماد ‌‌به ‌نفس بیشتری می‌خواهید؟ این عطر به شما پیشنهاد می‌شود. عطر هالووین با بوی خنک و شیرین بهترین انتخاب برای فصل‌های بهار و تابستان است. رایحه‌های برگ درخت موز، گل بنفشه و برگ درخت نارنج از جمله نت‌های اولیه هالوین هستند که در کنار شیشه یاسی و بنفش آن کاملا حس خنکی اقیانوس را تداعی می‌کنند.

ادکلن Halloween
ادکلن Halloween

نت میانی که شامل فلفل سیاه، زعفران، گل مریم، بنفشه، زنبق و گل ماگونیا است، هیجان را نه تنها به شما، بلکه به اطرافیانتان نیز منتقل می‌کند. اگر به دنبال هیجان بیشتری هستید نگران نباشد فقط صبر کنید تا نت‌های پایانی که شامل وانیل و چوب صندل هستند خودشان را نشان دهند. عطرhalloween  با ماندگاری و پخش متوسط و قیمت مناسب بهترین گزینه برای هدیه دادن است. این عطر زنانه و کلاسیک انواع دیگری نیز دارد که همگی خوش‌بو و با ماندگاری مناسب هستند.

ادکلن زنانه جورجیو آرمانی مدل si (معرفی عطرتلخ) :

از معروف ترین عطر‌های زنانه عطری از برند جورجیو آرمانی با نام Si است. عطری کاریزماتیک که اعتماد به نفس زیادی به شخص می‌دهد. برای تمامی زنان پرشور که نیاز به اعتماد به نفس بیشتر و استحکام دارند مناسب است. این عطر با رایحه شیرین و گرم مناسب پاییز و زمستان است.

نت ابتدایی عطر Si توت سیاه و قهوه است که شادی و نشاط را با اولین اسپری به شما هدیه می‌دهد. بعد مدت طولانی کم کم بوی غالب آن یعنی وانیل و گل رز ظاهر می‌شود. این عطر با ماندگاری و پخش مناسب می‌تواند در کمد آرایش هر خانمی جا بگیرد.

برند channel  مدل chance:

طرح Chance از معروف ترین عطر‌های زنانه برند شنل است. این عطر ساخت کشور فرانسه، دارای رایحه خنک، شیرین، خوراکی، طبیعت و گل است. به ‌محض اسپری کردن آن روی پوست و محل نبضتان متوجه بوی وانیل، گل یاسمین، زنبق و مشک خواهید شد.

برند channel  مدل chance
برند channel  مدل chance

این ترکیب شیرین و تند، انرژی مثبت و اعتماد به نفس را برای شما به ارمغان می‌آورد. این مدل عطر Channel ترکیبی لطیف از گل‌ها و میوه‌ها است که ماندگاری خوب و پخش بوی نرم از ویژگی‌های مثبت آن به شمار می‎رود. رایحه خنک این عطر را مناسب فصول گرم به ویژه تابستان کرده است.

سخن پایانی

از زمانی که عطر در مصر باستان کشف و ساخته شد تا به امروز، عضو جدانا‌پذیرِ زندگی شده است. امروزه حتی رفتن به یک مهمانی شام ساده، بدون عطر قابل تصور نیست. زیرا عطر‌تان قبل از شما وارد محیط می‌شود و نشان‌دهنده‌ی شخصیت شما است.

عطر را می‌توان یک خاطره زنده تعریف کرد خاطره‌ای که با بو به جا می‌ماند. همچنین عطر را می‌توان امضا شخصی شما دانست که روحیات و اخلاق خود را با آن به نمایش می‌گذارید.

رسانه مد و زیبایی قیچی برای تمام خریدهای شما راهنما دارد کافیست به بخش راهنمای خرید مراجعه کنید تا بدون هیچ تجربه یی بهترین نکات خرید هر محصولی را بخوانید.

“ قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نمایش بیشتر

محمد کریمی

رویای کودکیم به حقیقت پیوست ، عاشق دنیای وب بودم تا اینکه برنامه نویسی رو از سال 1387 شروع کردم و الان صاحب برند قیچی هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا