راهنمای خریدآرایشی بهداشتی

چه نوع رژلبی برای پوست صورت انتخاب کنیم

موضوع جذابی برای خانم ها که حتی فکر کردن در موردش هم لبخند به لب ها می‌اره وبا اطمینان می‌شه گفت که رژلب یکی از لوازمی به شمار می‌اید که ضدافسردگی است و برای هر خانمی شادی را به ارمغان می‌آورد، شما می توانید هر رنگی که بخواهید از بین رژ لب های جامد انتخاب کنید.

انواع رژلب های متاسب پوست شما
انواع رژلب های متاسب پوست شما

 اما سعی کنید رنگ رژ لب خودتان را بر اساس معیارهای پوستی انتخاب کنید. دانستن اینکه رژلب مناسب پوست کدام است مستلزم نکته هایی است که این مطلب به شما کمک می‌کند که رژلب مناسب پوست تون رو چطور انتخاب کنید. معمولا وقتی به قصد خرید رژلب وارد فروشگاه می‌شویم با نگاه کردن به انواع رنگ های مختلف سردرگم خواهیم شد.

 که کدام رنگ و چه نوعی را انتخاب کنیم و در آخر شاید رنگی را انتخاب کنیم که اصلا به ما نیاید یا بعد از یکی دوبار استفاده دل مان را بزند و دیگر سمت آن نرویم پس بهتر است که رنگ رژلب را متناسب با رنگ پوست مان انتخاب کنیم.

رژلب برای انواع رنگ پوست ها

اضافه کردن رنگ به لب ها می تواند تفاوت زیادی درصورت شما ایجاد کند، بنابراین انتخاب رژلب مناسب پوست می‌تواند آرایش صورت شما را کامل کند و برعکس، زدن رژلبی که مناسب رنگ پوست و موهای شما نباشد می‌تواند زحمتی که برای کل آرایش صورتتان انجام داده اید، را به هدر دهد. بنابراین انتخاب رنگ رژلب مناسب برای آرایشتان یکی از نکات بسیار مهم است.

اگر بخواهید رنگ  پوست خود را بشناسید، به مچ دست تان نگاه کنید. اگر رگ دست هایتان بنفش یا آبی بود یعنی تناژ پوست تان سرد است.

اگر رنگ رگ های مچ دست تان سبز بود نشان دهنده این است که تناژ پوست تان گرم است و حالا که شما دارای تناژ گرم هستید اگر رژ لب را از بین رنگ هایی انتخاب کنید که دارای رنگ های گرم مثل قرمز، بنفش و نارنجی است قطعا به صورتتان می آید.

اولین قدم در انتخاب رنگ رژ لب مناسب پوست، دانستن رنگ پوست است. رنگ پوست به چهار نوع مختلف تقسیم می شود:

  1. رنگ پوست روشن و بور
  2. گندمی یا خرمایی
  3. برنز
  4. تیره

 در ادامه مقاله می‌توانید با رژ لب مناسب برای انواع رنگ پوست آشنا شوید. فعلا بیایید با رنگ های مختلف رژلب هم آشنا شویم.

انواع رنگ های رژلب

-مسی

-گوشتی

-بنفش

-قهوه ای

-قرمز

-صورتی

-مرجانی بژ

-شکلاتی

-قرمز اناری

-مرجانی

کرم پودری

-سرخابی

رژلب مناسب پوست سفید و روشن:

این نوع پوست ها معمولا بسیار حساس هستند،رژ لب هایی که معمولاً با پوست های روشن و بور شیک و جالب به نظر می‌رسند، صورتی روشن، مرجانی، هلویی، نود و قرمز جگری هستند.

رژلب یکی از محبوب ترین لوازم برای هر رنگ پوستی است، اما تناژ و سایه های مختلف آن با یکدیگر تفاوت دارند و باید مناسب رنگ پوست باشد. برای پوست های سفید و روشن، بهتر است رنگ قرمزی را انتخاب کنید که فقط قرمز باشد و هیچ نوع هاله ای از رنگ دیگری در خود نداشته باشد.

رژلب مناسب پوست سفید و روشن
رژلب مناسب پوست سفید و روشن

چون افراد با پوست روشن معمولا دچار رنگ پریدگی هستند حال اینکه اگر موهای آن ها هم طلایی و رنگ روشن باشد این رنگ پریدگی تشدید می‌شود که البته می‌شود با رژ لبی قرمز آن را برطرف کرد و کمی رنگ و لعاب به صورت بخشید کمی براق هم آن را زیباتر خواهد کرد. برای استفاده در مهمانی های شبانه و رسمی، رنگ قرمز یکی از بهترین انتخاب هاست.

 رنگ قرمز روشن ظاهری کلاسیک و اصیل به خانم ها می‌دهد و زیبایی خاصی ایجاد می‌کند با این حال هنگام آرایش باید دقت کنید میکاپ کل چهره با این رنگ متناسب باشد تا سن شما را بیشتر از آن چه هست نشان ندهد.

رژ لب مناسب پوست سبزه، گندمی یا خرمایی:

امروزه رنگ پوست سبزه از جمله رنگ پوست های جذاب و زیبا محسوب می شود، که خیلی از خانم ها میل به این رنگ پوست رو با استفاده از آفتاب گرفتن و سولاریوم و… پیدا کردن ، رژ لب مناسب پوست سبزه رژلب هایی با رنگ صورتی گل رز، قرمز توت فرنگی و نارنجی رنگ های مناسب برای پوست های سبزه هستند و می‌توانند زیبایی فوق العاده ای به این رنگ پوست دهند.

رژ لب مناسب پوست سبزه، گندمی یا خرمایی
رژ لب مناسب پوست سبزه، گندمی یا خرمایی

 رنگ های متوسط پوست مثل گندمی و سبزه به راحتی برنزه می‌شوند و به طورکلی نمی‌سوزند. همچنین معمولاً حساس نیستند. اگر به نظر می‌رسد مانند پوست شماست، سعی کنید رنگ های گل رز، ارغوانی و بنفش را امتحان کنید. به طورخاص، رنگ مایل به قهوه ای انتخاب خوبی هستند.

رژ لب‌ با رنگ قرمز

رژ لب‌ با این طیف رنگ برای افراد با پوست گندمی بسیار مناسب هستند.

بهترین رنگ رژ برای افراد با پوست گندمی رنگ قرمز با زمینه آبی است.

با این رنگ‌های رژ لب پوست شما روشن‌تر به نظر می‌رسد.

تناژ بنفش

بنفش قرمز یکی از محبوب‌ترین رنگ‌های رژ لب سال ۲۰۱۷ بود، که تاکنون جایگاه خود را در کیف لوازم آرایش خانم‌ها با رنگ پوست سبزه حفظ کرده است.

رژ لب‌ با طیف رنگ بنفش و شرابی مناسب برای افرادی با پوست گندمی

با انتخاب رنگ بنفش روشن لب‌های شما برجسته‌تر و در صورت انتخاب طیف های تیره تر، درخشش زیادی به ظاهر شما خواهد بخشید.

رژ لب مناسب پوست برنزه:

انتخاب رنگ لوازم آرایش برای پوست برنزه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. خانم هایی که رنگ پوستشان برنزه است، رژلب های مرجانی، صورتی تیره و قرمز روشن مناسب ترین گزینه ها برای انتخاب رنگ رژلب شان است. رژ لبی که صورت شما را تیره تر می کند انتخاب نکنید. رنگ رژ لب هایی مانند قهوه ای، بژ و خاکی می تواند زیبایی صورت شما را کاهش دهند. این رنگ ها صورت شما را خفه می کند و احساس افسردگی در شما و مخاطبان شما ایجاد می کند.

رژ لب مناسب پوست برنزه
رژ لب مناسب پوست برنزه

رژ لب مناسب پوست تیره:

از خصوصیات پوست تیره این است که سلول های پوست تیره دقیقا همان سلول های پوست روشن هستند فقط کمی تیره ترند. ویژگی این سلول ها به این شکل است که ملانین بیشتری تولید می‌کنند. کاری که ملانین در بدن انجام می‌دهد رنگ دهی به پوست، مو، چشم است.

 

پوست های تیره برعکس پوست های روشن که به آن اشاره کردیم بخاطر وجود ملانین دربرابر نورخورشید و اشعه حساسیت کمتری دارند و دیرتر چروکیده می‌شوند پس این یکی از مزایای پوست تیره می‌باشد. درضمن پوست های تیره از جذابیت خاصی برخوردار هستند که حتی با میکاپی ساده هم زیبایی خود را داشته باشند.

رژلب های با تناژ قهوه ای و تیره و بنفش مثل رژ لب شرابی یا کاراملی برای خانم هایی که پوست کاملا تیره ای دارند بهترین گزینه است.

رژلب های براق:

جالب است بدانید رژلب‌های براق روی هر فرمی از لب زیبا هستند و لب‌ها را حجیم ‌تر می‌کنند. برای ماندگاری بیشتر رژلب‌ها از کرم پودر در زیر رژلب و فیکس کننده روی رژلب استفاده می‌کنند. در مقاله خرید رژلب باکیفیت به رژلب های براق و انواع آن ها اشاره شده که میتوانید مطالعه کنید.

انتخاب رژلب مناسب با تناژ رنگی پوست

شناخت تن رنگی پوست کمک زیادی به انتخاب رژلب مناسب پوست می کند. به طور کلی سه نوع تن رنگی پوست وجود دارد: گرم، سرد و خنثی.

تن رنگی سرد:

برای پوست روشن و سفید: قهوه ای یا نود

برای پوست گندمی: صورتی یا قرمز تیره زغال اخته ای

برای پوست برنزه یا تیره: یاقوتی یا شرابی و بنفش

تن رنگی گرم:

برای پوست روشن و سفید: صورتی کم رنگ یا نود هلویی

برای پوست برنزه یا تیره: رژلب هایی به رنگ مسی یا برنز

تن رنگی خنثی:

برای پوست با تن رنگی خنثی، طیف زیادی از رنگ ها هم شامل رژهای مناسب برای پوست با تن رنگی سرد و هم تن رنگی گرم مناسب است.

بافت رژلب و انواع آن

برای انتخاب بهترین رژلب مناسب پوست میتوانید به نوع بافت آن هم توجه کنید.

رژلب براق:

رژلب براق برای برجسته کردن لب ها استفاده دارند. ازطرفی دیگراین رژلب ها باعث شفاف نشان دادن پوست می‌شوند.

رژلب براق
رژلب براق

رژلب های مات:

رژلب های مات برای پرترنشان دادن لب ها مناسب هستند.

رژلب های مات
رژلب های مات

رژلب های مایع :

این نوع رژلب ها برای برجسته نشان دادن لب های نازک موردهای مناسبی هستند.

رژلب های مایع
رژلب های مایع

رژلب های مدادی:

رژلب های مدادی طرفداران زیادی دارند چون استفاده از آن ها آسان و به کمک آن ها می‌توانید به لب های خود شکل دهید و نیازی به خط لب نداشته باشید .

رژلب مدادی
معرفی رژلب مدادی

نکات کلی و مهم رژلب مناسب پوست

برای رنگ پوست تیره با موهای قهوه‌ای، رژلب مناسب پوست شما رنگ قرمز و هلویی روشن است. برق لب و لنز چشم آبی نیز برای این رنگ پوست بسیار عالی خواهد بود و آرایشی بسیار جذاب‌تر ایجاد می‌کند.

 برای پوست گندمی متوسط با موهای طلایی و روشن، از رژلب هلویی و گلبهی براق استفاده کنید. اگر کک و مک دارید، از رژلبی با همین رنگ‌ها که کمی در آن هاله قهوه‌ای دارچینی وجود دارد، استفاده کنید.

 پوست‌هایی که رنگ تیره‌تری نسبت به گندمی و سبزه معمولی دارند، رنگ‌های روشن رژلب‌های قرمز، صورتی و بنفش را استفاده نمایند، به هیچ عنوان نباید از رژلب تیره‌تر از رنگ پوست استفاده کرد.

استفاده از محصولات تقلبی به دلیل این که کیفیت لازم را ندارد و استاندارد نیست می‌تواند هم به لب ها و لطافت آن آسیب بزند و هم سلامتی شما را مورد خطر قرار دهد و در شما زمینه ساز بروز بیماری های جدی مانند سرطان شود. . اگر رنگ تناژ پوستتان تیره و سبزه است از رژ لب های تیره استفاده کنید. اما اگر دارای پوستی روشن هستید انتخاب یک رژ لب ملایم و رنگ روشن می تواند تاثیرگذاری چهره شما را بیشتر کند.

سخن پایانی

زمانی که بین رنگ پوست و رژلب شما هماهنگی و ترکیب خاصی وجود داشته باشد زیبایی شما بیشتر خودش را نشان می‌دهد. در انتخاب رژلب مناسب پوست تان علاوه بر نکته هایی که در بالا گفته شد به اصالت کالایی که خریداری می‌کنید توجه داشته باشید و سلامتی خود و پوست تان را فدای زیبایی لحظه ای که رژلب به شما می دهد نکنید.

برای خرید رژلب مناسب پوست تان می‌توانید به لینک خرید رژلب با کیفیت در همین سایت مراجعه کنید. امیدواریم که توانسته باشیم شما را در انتخاب رژلب مناسب پوست راهنمایی کرده باشیم.

“ قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا