راهنمای خریدپوشاک زنانهپوشاک مردانه

برای خرید کاپشن زمستانی، چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

هر چه زمان می‌گذرد، هوا سردتر می‌شود و به زمستان نزدیک‌تر می‌شویم، دغدغه‌های افراد برای خرید لباس‌های زمستانی زیبا بیشتر می‌شود. یکی از ملزومات فصل زمستان، خرید کاپشن زمستانی یا پالتو است. برخی افراد به پالتوهای ضخیم علاقه‌مندند. اما برخی افراد دوست دارند استایل‌های زمستانی‌شان را با کاپشن‌های پفی یا غیرپفی رنگارنگ ایجاد کنند. به همین دلیل ما در این مطلب می‌خواهیم به نکاتی که باید در خرید کاپشن زمستانی در نظر داشته باشید، اشاره کنیم.

کاپشن یا پالتو؟
کاپشن یا پالتو؟

اهمیت خرید درست کاپشن در فصل زمستان

هر فردی دوست دارد در هر فصلی از سال، جذاب و زیبا دیده شود. بنابراین خرید یک لباس خوب اهمیت پیدا می‌کند. فصل زمستان هم مانند فصل‌های دیگر لباس مختص خود را دارد که افراد به دنبال زیباترین و بهترین آن‌ها هستند. از طرفی فصل زمستان با سرما و برفش می‌آید، افراد برای گرم‌تر شدن به یک کاپشن یا پالتوی خوب احتیاج دارند که از آن‌ها در برابر سرما محافظت کند.

خرید درست کاپشن
خرید درست کاپشن

 

یک نکته دیگر اینکه کاپشن یک لباس فصلی است و شما فقط در سه ماه از سال آن را می‌پوشید، بنابراین احتمال اینکه چندین سال از یک کاپشن استفاده کنید، خیلی زیاد است. کاپشنی که به درستی انتخاب و خرید نشده باشد، قابلیت یا جذابیت کافی برای پوشیدن در چند سال پیاپی را ندارد.

اما ما می‌خواهیم شما را کمک کنیم که یک کاپشن مناسب نه تنها برای یک زمستان، بلکه برای استفاده در زمستان‌ چند سال متوالی، بخرید.

در خرید کاپشن زمستانی به چه چیزهایی دقت کنیم؟

حالا که به دلایل اهمیت انتخاب درست در خرید کاپشن زمستانی آشنا شدید، در ادامه در رابطه با اینکه چگونه می‌توانیم در هنگام خرید کاپشن یک انتخاب درست داشته باشیم، صحبت می‌کنیم.

یک کاپشن خوب باید یک سری ویژگی‌های مهم داشته باشد. در صورتی که تمام نکات مهم را در خرید کاپشن زمستانی رعایت کنید، مطمئن باشید همیشه از خریدتان راضی خواهید بود. در ادامه این نکات را بصورت موردی به شما خواهیم گفت.

با توجه به موقعیتی که می‌خواهید، کاپشن بخرید!

در زمان خرید کاپشن، به فعالیتی که هنگام پوشیدن آن می‌خواهید انجام دهید دقت کنید. برای مثال اگر برای ورزش و اسکی، قصد خرید کاپشن دارید، پوشیدن یک کاپشن سنگین شما را اذیت خواهد کرد. در چنین حالتی بهتر است یک کاپشن سبک و گرم انتخاب کنید.

خرید کاپشن برای اسکی
خرید کاپشن برای ورزش اسکی

اما اگر برای فعالیت‌های ساده مانند پیاده‌روی، قصد خرید کاپشن دارید، یک کاپشن سنگین به گرم‌تر شدن شما کمک می‌کند.

خرید کاپشن برای استفاده روزمره
خرید کاپشن برای استفاده روزمره

یک نکته دیگر این است که یک کاپشن متناسب با سرمای منطقه‌تان خرید کنید. برای مثال اگر قصد دارید از یک شهر سردسیر کاپشن بخرید و در یک شهر با آب و هوای معمولی آن را بپوشید، احتمالا آن کاپشن به دردتان نخواهد خورد. زیرا هر شهری، کاپشن متناسب با سرمای شهر خود را می‌فروشد.

در برخی کاپشن‌ها، بر روی یک اتیکت، حداقل و حداکثر دمای مناسب با آب و هوا برای پوشیدن آن کاپشن را نوشته‌اند. اگر چنین اتیکتی هم نداشت، از فروشنده در رابطه با میزان سردی هوای متناسب با آن سوال کنید.

کاپشنی بخرید که از مد نیفتد!

همانطور که گفتیم، کاپشن زمستانی، لباسی است که ما ممکن است تا سال‌های سال بخواهیم از آن استفاده کنیم، پس اولین نکته‌ای که هر فرد خوش‌پوشی باید به آن دقت کند، این است که یک مدل کاپشن انتخاب کند که از مد نیفتد. منظور از این حرف چیست؟

برخی کاپشن‌ها با برخی طرح‌ها و مدل‌ها، در برخی سال‌ها ترند می‌شوند. ما باید این نکته را در نظر داشته باشیم که یک سال بعد ممکن است این رنگ و طرح و مدل، دیگر جالب به نظر نرسد.

کاپشنی بخرید که هرگز از مد نیوفتد
رنگ تیره هرگز از مد نمی افتد

 پس اگر از آن دست افرادی هستید که به مد علاقه دارید اما هر سال، قدرت خرید کاپشن ندارید، پس با ترند‌ها همسو نشوید. بهترین انتخاب برای این دست از افراد، کاپشن‌های ساده با رنگ‌های خنثی مانند مشکی و خاکستری و قهوه‌ای و سورمه‌ای است که هیچوقت از مد نمی‌افتند و همیشه جزء کاپشن‌های زیبا هستند.

از طرفی خریدن کاپشنی که دوخت و برش زیبا داشته باشد و به شما بیاید، هیچوقت زشت به نظر نخواهد آمد. پس در خرید آن به این دو مورد نیز دقت کنید.

سایز درستی را باید برای کاپشن انتخاب کنید!

دومین نکته‌ای که در خرید کاپشن زمستانی باید به آن توجه زیادی کنیم، سایز کاپشن است. اول اینکه کاپشن نباید خیلی تنگ باشد، زیرا ممکن است با سردتر شدن هوا، تصمیم بگیرید لباس‌های بیشتری زیر کاپشن بپوشید و تنگ بودن آن، باعث اذیت شدن شما می‌شود.

خرید کاپشن با ابعاد مناسب
متناسب با فرم بدنتان کاپشن بخرید

دومین دلیل اینکه کاپشن بهتر است خیلی جذب نباشد، این است که شاید تا سال بعد که قصد دارید آن را بپوشید، کمی وزن اضافه کنید. بنابراین بهتر است کاپشنتان کمی جا برای اضافه وزن شما داشته باشد. چنین انتخابی نسبت به انتخاب مدل‌های بسیار جذب، منطقی‌تر است.

یک کاپشن خوب باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد!

در کل هر لباسی باید از کیفیت بالا برخوردار باشد، اما در رابطه با کاپشن و لباس‌های زمستانی، این موضوع از اهمیت بیشتری برخوردار است.

اولین دلیل همان است که شما شاید بخواهید چندین سال از آن استفاده کنید، پس کاپشن بی‌کیفیتی که زود خراب شود، به درد شما نمی‌خورد.

از طرفی کاپشن باکیفیت باعث گرم شدن شما در زمستان به حد کافی خواهد شد. همچنین این کاپشن‌ها در زمستان به دلیل خیس شدن با برف و … خراب نمی‌شوند.

برای اینکه از کیفیت کاپشنتان مطمئن باشید، سعی کنید از برندهای معتبری که بیشتر اسمشان به گوشتان خورده است، خرید کنید. شاید کمی قیمت این کاپشن‌ها بالاتر باشد، اما با توجه به کیفیتی که به شما ارائه می‌شود، قیمت‌های مناسبی هستند.

در خرید کاپشن به میزان عایق‌بندی آن دقت کنید!

کاپشن‌ها از نظر عایق‌بندی در حالت کلی دو دسته‌اند:

  1. پر (کرک)
  2. الیاف

کاپشن از متریال پر برای عایق‌بندی

آیا می‌دانید چرا پرندگان در سرمای هوا، می‌توانند دوام بیاورند و خیلی اذیت نمی‌شوند؟ این گرمایی که نصیب پرندگان می‌شود، به دلیل کرکی است که در زیر پر آن‌ها وجود دارد. این کرک‌ها، عایق‌های بسیار خوبی در برابر سرما و برودت هوا می‌باشند.

تولیدکنندگان کاپشن از این طبیعت برای ساخت کاپشن‌ها با عایق کرک استفاده کرده‌اند. این دست از کاپشن‌ها، از گرمای خیلی خوبی برخوردارند. همچنین از آنجایی که کرک‌ها قابلیت فشردگی خیلی زیادی دارند، کاپشنی که از عایق کرک باشد، هم گرمای خیلی زیادی دارد هم از پف کمتری برخوردار است. کاپشن‌هایی که می‎‌بینید در عین نازک بودن، گرم هستند و حالتی تکه تکه دارند، از این دست می‌باشند.

پر موجود در کاپشن
پر موجود در کاپشن

این کاپشن‌ها طول عمر زیادی دارند و در سال‌های زیادی می‌توانید آن‌ها را بپوشید. اگر در شهری هستید که برف زیاد می‌آید و کاپشن خیس می‌شود، حتما زمان خرید کاپشن پر، از ضدآب بودن جنس رویه کاپشن مطمئن شوید. زیرا اگر آب به کرک‌های داخل کاپشن برسد، باعث چسبیدن آن‌ها به هم و از بین رفتن خاصیت عایق بودن آن‌ها می‌شود.

اگر بخواهید جنس رویه کاپشن، ضدآب باشد، باید کاپشنی با جنس پلی استر یا نایلون، خریداری کنید.

اما اگر در شهری مثل یزد زندگی می‌کنید که احتمال برف آمدن در آنجا بسیار کم است و فقط گرم بودن کاپشن برایتان مهم است، از کاپشن‌های پری که ضدآب نیستند هم می‌توانید استفاده کنید.

کاپشن الیاف چه نوع کاپشنی است؟

در ساخت این نوع کاپشن از الیاف پلی استر استفاده شده است که نسبت به پر، یک سری مزایا و معایبی دارد. این کاپشن‌ها بر خلاف کاپشن‌های پر که خیلی سبک هستند، هم بزرگ می‌باشند و هم سنگین. یک عیب دیگر آن نیز عمر کمی است که نسبت به کاپشن کرکی دارند. زیرا در طول زمان، در دفعات زیاد این الیاف فشرده و باز می‌شوند و کم کم به مرور زمان خاصیت گرمابخشی خود را از دست می‌دهند.

خرید کاپشن زیبا
خرید کاپشن زیبا

اما یک سری مزایا نیز دارند که برای افراد از اهمیت زیادی برخوردار است. برای مثال این نوع کاپشن‌ها قیمت مناسبی دارند و خیلی گران قیمت نیستند. به دلیل ساخته شدن از الیاف، در برابر آب مقاوم و ضدآب هستند و با خیس شدن، گرمای خود را از دست نمی‌دهند.

در خرید کاپشن به جنس رویه آن نیز دقت کنید!

جنس رویه کاپشن باید از کیفیت بالا و ویژگی‌های خاصی برخوردار باشد. برخی رویه‌ها ضدآب هستند، برخی مقاوم در برابر آب هستند و برخی هیچکدام از این‌ها نیستند.

منظور از مقاوم بودن یک کاپشن زمستانی در برابر آب، این است که اگر یک بارش کمی رخ دهد، در یک مدت زمان کم مقاومت خواهد کرد. اما اگر بر شدت بارش افزوده شود یا مدت زمان بارش طولانی شود، دیگر نمی‌تواند در برابر خیس شدن، مقاوم بماند.

خرید کاپشن
خرید کاپشن

اما از آن طرف، وقتی می‌گویند یک کاپشن ضدآب است، یعنی هر چه باران شدید بوده و هر چه زمانش طولانی باشد، بر کیفیت کاپشن و گرمای آن تاثیری نمی‌گذارد.

یک نکته دیگر در مورد جنس رویه برخی کاپشن‌ها این است که برخی از آن‌ها در برابر اشعه UPF خورشید که در فصل زمستان برای پوست ضرر دارد، مقاوم هستند. در شهرهای خشک و سرد، این ویژگی می‌توانید از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

سخن پایانی

در این مطلب به تمام نکاتی که لازم است در هنگام خرید کاپشن به آن‌ها دقت کنید، اشاره کردیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشید مناسب‌ترین کاپشن را با توجه به نیاز و بودجه‌تان بخرید. اگر سوال یا نظری دارید، در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید. در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

رسانه مد و زیبایی قیچی برای تمام خریدهای شما راهنما دارد کافیست به بخش راهنمای خرید مراجعه کنید تا بدون هیچ تجربه یی بهترین نکات خرید هر محصولی را بخوانید.

“ قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا