پوشاکاکسسوری

اصول انتخاب کراوات چیست؟

انتخاب کراوات مناسب

کراوات یکی از اکسسوری های مربوط به آقایان محسوب شده است. برای انتخاب کراوات چه مواردی مد نظر شما است؟ معمولا هنگامی که برای خرید کراوات می‌روید به طرح و رنگ آن توجه می‌کنید که کراوات شما چه رنگی باشد اما اصول انتخاب کراوات را باید بهتر بشناسید.

در مطلب امروز می‌خواهیم نکاتی که در انتخاب کراوات تاثیر گذار هستند را برای شما مطرح کنیم.

کراوات هم مانند دیگر لوازمی که در این جهان وجود دارد، دارای تاریخچه و پیشینه ایی است که شاید دانستن ان برای شما جالب باشد. کراوات یکی از اختراعات بشر از زمان های دور در زمینه مد و فشن است. و در زمان ملکه ویکتوریا انواع مدل گره های کراوات بیشتر رایج شد.

اصول انتخاب کراوات

همان طور که گفته شد هنگامی که به خرید کراوات می‌روید باید به اصول انتخاب کراوات دقت کنید. در پایین چند اصل اساسی که برای انتخاب کراوات مهم هستند را شرح خواهیم داد.

حتما هنگام خریدن کراوات این اصول را به یاد داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید زیرا کراوات یکی از مهم ترین اجزایی است که به استایل شما رنگ جذابی می‌بخشد و شما را نسبت به دیگران متمایز می‌سازد.

 جنس کراوات

یکی از مهم ترین اصولی که در انتخاب کراوات تاثیر گذار است جنس آن است. هنگام خرید کراوات به پارچه رویی کراوات توجه کنید که جنس آن به شکلی باشد که هنگام استفاده از آن چروک نشود.

معمولا کراوات هایی که جنس آن ها از ابریشم اصل است یکی از بهترین جنس ها است. در انتخاب کراوات توجه کنید که کراوات شما به شکل دست دوز است یا به شکل ماشینی دوخته شده است. کراوات های دست دوز کیفیت بیشتری نسبت به کراوات های ماشینی دارند.

کراوات مردانه
کراوات مردانه

هنگام خرید کراوات به این موضوع دقت داشته باشید که جنس کراوات به گونه یی باشد که بتوانید آن را در ماشین لباس شویی بشویید و از فروشنده سوال کنید که اطلاعات شستشوی کراوات را به شما بدهد زیرا بعضی از جنس پارچه های کراوات به این صورت است که باید به صورت دستی و با آب سرد و یا ولرم شسته شود.

اندازه کراوات

در انتخاب کراوات شاید تنها چیزی که به ذهن شما نخواهد رسید اندازه کراوات است. هنگام خرید کراوات حتما به طول و عرض کراوات دقت کنید. معیار اندازه کراوات باید تا دو سانت مانده به سگگ کمربندتان باشد در صورت کوتاه تر بودن و یا بلند تر بودن کراوات جلوه و زیبایی خود را از دست خواهد داد.

اندازه کراوات
اندازه کراوات

عرض کراوات هم باید تا 5 سانتی متر و در صورت تمایل به بیشتر پهن بودن آن تا 10 سانتی متر باشد.

البته برای انتخاب پهنای کراوات باید به لباسی که قرار است بپوشید هم دقت کنید.

بافت پارچه

هنگام انتخاب کردن کراوات حتما دقت داشته باشید که جنس پارچه ای که انتخاب کرده اید با لباسی که قرار است بپوشید هم خوانی داشته باشد. به طور مثال اگر کت شما از جنس پشمی است دقت کنید که جنس کراوات هم پشمی باشد البته جنس پشمی کراوات یکی از باکیفیت ترین جنس ها بعد از جنس ابریشمی است.

بافت پارچه
بافت پارچه

برای پوشش های اداری و رسمی بهتر است از جنس ابریشمی کراوات استفاده کنید. برای تشخیص جنس ابریشمی اصل و یا تقلبی کراوات هم باید تخصص و سر رشته داشته باشید.

در جنس ابریشمی کراوات دقت کنید که طرح آن چاپ شده نباشد و به صورت بافت شده باشد.

بستن کراوات

همیشه هنگام بستن کراوات به این موضوع توجه کنید که کراوات موجب اذیت و آزار شما نشود و نه آنقدر تنگ باشد که شما را در حال خفگی نشان دهد و نه آنکه خیلی شل و حالت آویزان مانند داشته باشد.

بستن کراوات
بستن کراوات

در بستن کراوات گره کراوات جلوه خاص و ویژه ایی به ظاهر شما خواهد داد. انواع گره های کراوات شامل موارد زیر است:

-گره ساده یا اورینتال

-گره چهاردست، مناسب جنتلمن ها است.

-گره نیم ویندوسر

-گره هانوفر، تلفیقی از گره ویندوسر است.

-گره بالتوس، مناسب کسانی است که علاقه به گره پهن دارند.

-گره نیکی

-گره سنت اندرو، یک گره بسیار راحت و مناسب برای مکان های عمومی است.

-گره پرات، اگر مایل و علاقه مند به گره کوچک هستید گره پرات مناسب شما است.

گره های کراوات از تنوع بسیاری برخوردار هستند و شما با توجه به سلیقه و علاقه خود نوع گره را مشخص کنید.

رنگ کراوات
رنگ کراوات

رنگ کراوات شما یکی از اساسی ترین عوامل مربوط به انتخاب کراوات است حتما در مورد رنگ کراوات خود وسواس به خرج دهید زیرا انتخاب یک رنگ اشتباه تمام ظاهر و استایل شما را از بین خواهد برد.

اگر خیلی اهل ریسک نیستید می‌توانید کراوات مشکی را انتخاب کنبد این کراوات با تمام رنگ لباس ها قابل ست کردن است و مشکلی برای تیپ و استایل شما ایجاد نخواهد کرد.

در انتخاب رنگ کراوات خود به عواملی مانند فصلی که در آن قرار دارید و همچنین رنگ لباس خود و رنگ پوست تان توجه کنید.

بهتر است برای ست کردن کراوات با لباس های خود اطلاعاتی در زمینه رنگ شناسی و ست کردن رنگ ها داشته باشید ما خواندن مطلب اصول صحیح ست کردن را در همین سایت به شما توصیه می‌کنیم.

شما می‌توانید با توجه به دایره رنگ ها هم رنگ کراوات خود را طوری انتخاب کنید که با استایل شما متناسب باشد.

تناسب بینه یقه لباس و کراوات

به یقه لباسی که قرار است همراه با کراوات خود بپوشید دقت کنید اگر یقه لباس و یا کت شما پهن است از کراوات های پهن استفاده کنید و یا به صورت بالعکس از لباس هایی با یقه باریک و کوچک تر از کراوات های باریک استفاده کنیم زیرا اگر غیر از این باشد استایل شما جالب نخواهد بود و ممکن از است دچار تضاد شود.

تناسب بینه یقه لباس و کراوات
تناسب بینه یقه لباس و کراوات

طرح کراوات

طرح کراوات هم به اندازه رنگ و … در اصول انتخاب کراوات مهم است. بعد از انتخاب رنگ کراوت خود که باید با لباسی که قرار است آن را بپوشید ست باشد رنگ طرح کراوات هم از اهمیت ویژه ایی برخوردار است توجه داشته باشید که رنگ طرح های روی کراوات با رنگ کراوات هم خوانی داشته باشد.

اگر در رنگ طرح کراوات و رنگ خود کراوات تضاد وجود داشته باشد استایل شما دچار نقص خواهد شد و شیک به نظر نخواهید رسید. معمولا در انتخاب رنگ کراوات نباید ریسک انجام داد زیرا کراوات یک اکسسوری بسیار پر اهمیت در نوع استایل شما است و هیچ اکسسوری دیگری به اندازه کراوات نمی‌تواند تاثیر گذار باشد.

طرح کراوات
طرح کراوات

برای ست کردن یک استایل شیک هرگز سعی نکنید که کراواتی با طرح های کوچک مثلا طرح گلدار ریز و یا راه راه ریز را با پیراهن راه راه ریز که دقیقا یک طرح دارند را ست نکنید زیرا جلوه خوبی ندارد. شما باید طرح های کراوات ریز را با پیراهن هایی که طرح ندارند و یا طرح های بزرگ دارند ست کنید.

همیشه این نکته را در ذهن خود داشته باشید که طرح کراوات شما با پیراهن تان تفاوت داشته باشد و رنگ کراوات همیشه پررنگ تر از رنگ پیراهن باشد.

ست کردن رنگ کت و شلوار با رنگ کراوات

برای ست کردن کت و شلوار با کراوات خود ابتدا به رنگ کت و شلوارتان توجه کنید معمولا رنگ های سورمه و مشکی و تیره و همچنین رنگ های خنثی مانند طوسی با هر نوع رنگ کراواتی می‌توانند ست شوند.

برای کت و شلوار هایی که رنگ آن متفاوت است مراقب انتخاب رنگ کراوات باشید و در زمینه رنگ شناسی اطلاعات داشته باشید.

اصول انتخاب کراوات بر حسب اندام

هنگام انتخاب کراوات تنها رنگ و شکل و اندازه ملاک نیستند و شما باید موارد دیگری را هم ملاک قرار دهید یکی از مواردی که در انتخاب کراوات مهم است اندام شما است. چاق و لاغر بودن شما و یا قد بلند و کوتاه تان در انتخاب کراوات بسیار موثر است.

به طور مثال استفاده از کراوات هایی که پهن هستند برای کسانی که اندام لاغری دارند باعث خواهد شد که لاغرتر به نظر بیایند. پس بهتر است هنگام انتخاب کراوات برای افراد لاغر اندام از کراوات های باریک استفاده کنیم.

اصول انتخاب کراوات بر حسب اندام
اصول انتخاب کراوات بر حسب اندام

برای افرادی که قد کوتاهی دارند هم باید به عرض کراوات توجه کرد زیرا کراوات پهن مناسب افراد قد بلند است و همچنین کراوات باریک را برای کشیده به نظر آمدن افراد کوتاه قد استفاده خواهیم کرد. استفاده از کراوات باریک موجب خطای دید خواهد شد و کراوات باریک باعث بلند قد دیده تر شدن فرد خواهد شد.

سخن پایانی

کراوات یکی از مهم ترین اجزای اصلی در پوشش آقایان است زیرا بعد و جلوه خاصی به استایل آقایان می‌دهد. حتما هنگام خرید کراوات به اصول انتخاب کراوات دقت کنید. ما در مطلب بالا سعی کرده ایم که به اکثر مواردی که در هنگام خرید کراوات باید توجه داشته باشید اشاره کرده ایم.

استایل شیک آقایان با کراوات
استایل شیک آقایان با کراوات

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا