برند شناسیبرند ایرانی

بهترین برندهای شال و روسری ایرانی با خاص‌ترین طرح‌ها کدامند؟

ایران دارای فرهنگ غنی در هنر و طراحی است که از آن در بخش‌های مختلف صنایع استفاده می‌شود. یکی از بخش‌هایی که از نقاشی‌ها و طراحی‌های ایران و باستانی استفاده می‌کند، بخش شال و روسری ایرانی است. امروزه نسبت به گذشته بیشتر از طرح‌های قدیمی ایرانی در طراحی شال‌ها استفاده می‌شود. شاید مهم‌ترین دلیل این امر استقبال زیاد مردم از این نوع روسری و شال‌ها باشد. اگر شما هم به شال و روسری ایرانی علاقه دارید این مطلب را مطالعه کنید. زیرا ما قصد داریم بهترین برندها و خاص‌ترین طرح‌ها را در این زمینه به شما عزیزان معرفی کنیم.

 

بهترین برندهای شال و روسری ایرانی

امروزه برندهای مختلف شال و روسری ایرانی در صنعت مد فعالیت می‌کنند که ما در این بخش چند برند معروف را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین برندهای شال و روسری ایرانی
بهترین برندهای شال و روسری ایرانی

برند آدورا استایل

برند آدورا استایل یک برند کاملا ایرانی است که در طراحی شال‌ و روسری خود از طرح‌های اصیل ایرانی استفاده می‌کند. این برند دارای 5 مجموعه طرح ترنج، دیبا، اقلیم، ایران من و زهیر است. آن‌ها طرح‌های قدیمی را با هنر امروزی ادغام و یک اثر هنری متناسب با سلیقه اشخاص مختلف ایجاد کردند.

برند آدورا استایل
برند آدورا استایل

طرح‌هایی که بر روی روسری  و شال‌های این برند وجود دارند اختصاصی هستند و برای کسانی که به دنبال یک استایل سنتی و ایرانی می‌باشند انتخاب بسیار مناسبی است. جنس محصولات این برند نخ با کیفیت بالا است.

برند میس اسمارت

برند میس اسمارت دیگر برند شال و روسری ایرانی است که حدود 3 دهه در این زمینه فعالیت می‌کند و نمایندگی‌های متعددی در سراسر ایران دارد. شال و روسری‌های این برند از جنس لمه، موهر، نخ، حریر، شیفون دست دوز، شاین و نخ ژاکارد است که دارای طرح‌های متنوعی هستند.

برند میس اسمارت
برند میس اسمارت

 برند میس اسمارت شال و روسری در سایزهای مختلف تولید می‌کند که با این کار توانسته سلیقه بسیاری از زنان ایرانی را به خود جلب کند. به عنوان مثال کمتر برند ایران روسری با سایز 60 در 60 تولید می‌کند، در حالی که در تولیدات میس اسمارت شما می‌توانید روسری‌ها با این سایز را مشاهده کنید.

برند زیبو

شال و روسری‌های برند زیبو هم از نظر رنگ و هم از نظر جنس تنوع بالایی دارند. تولیدی زیبو فعالیت خود را از سال 1367 شروع کرد و در این سال‌ها محصولات مختلفی را به بازار عرضه نموده است. از آنجا که طرح روسری و شال این برند ساده هستند شما می‌توانید به راحتی آن را با هر لباسی ست کنید. زیبو هر ساله در هر فصلی محصولات متناسب با آن فصل را تولید می‌کند. این محصولات متناسب با مد و سلیقه افراد است.

برند زیبو
برند زیبو

برند عرفانموس

اگر به طرح‌های غیر متعارف علاقه دارید، برند عرفانموس برای شما یک گزینه مناسب است. طرح‌های شال و روسری این برند کمی عجیب هستند به همین خاطر عرفانموس مشتری‌های منحصر به فردی دارد. طرح‌های این برند شامل نوشابه کوکا کولا، مار، سمور، پاسور، سر عروسک، چشم و رژ لب می‌شود.

برند عرفانموس
برند عرفانموس

 به خاطر طرح‌های خاصی که دارد کمی ست کردن شال با سایر آیتم‌ها سخت است. جنس اکثر محصولات این برند نخ با کیفیت بالا است و اطراف روسری‌های این برند دست دوزی شده می‌باشد.

برند خلعت

برند شال و روسری خلعت یک برند با طرح‌های کاملا ایرانی است. این برند برای طراحی محصولات خود از اشعار حافظ، سعدی و فردوسی با خط نستعلیق زیبا استفاده می‌کند. محصولات خلعت دارای تنوع رنگی بالایی هستند که اشعار به رنگ مشکی  یا سفید بر روی آن‌ها درج می‌گردد.

برند خلعت
برند خلعت

جنس محصولات خلعت بیشتر نخ است. این اشعار گاهی اوقات بسیار درشت هستند و نظر هر ببینده‌ای را به جلب می‌کنندو اما گاهی اوقات فونت کوچکی دارند که برای دیدن نیاز به دقت بیشتری است. در حالت کلی، کمترین طرحی در برند خلعت وجود دارد که بدون خط نستعلیق باشد.

برند طوبی آرتمیس

برند طوبی آرتمیس از طرح‌های اصیل ایرانی مانند کاشی کاری اماکن مختلف برای شال و روسری‌های خود استفاده می‌کند. البته این برند علاوه بر طرح‌های ایرانی از نقاشی‌های معروف جهانی نیز طراحی محصولات خود استفاده می‌نماید.

برند طوبی آرتمیس
برند طوبی آرتمیس

شال و روسری‌های طوبی آرتمیس دارای رنگ‌های شادی هستند که می‌تواند باعث ایجاد حس شادی و نشاط در زنان شود. شما می‌توانید ست مانتو و پیراهن حتی ماسک شال و روسری خود را نیز از این برند خریداری کنید تا یک استایل کاملا ایرانی و زیبا داشته باشید.

 برند TOTO

برند توتو تولید کننده شال و روسری با جنس نخ و ابریشم است. این برند برای تولید محصولات خود از مواد اولیه با کیفیت بالا استفاده می‌کند. این برند شال و روسری با سایز کوچک ندارد. توتو برای طراحی محصولات خود از طبیعت، حیوانات، طرح‌های قدیمی، پلنگی و فضا الهام می‌گیرد. همچنین اگر علاقمند به طرح ساده یا آبرنگی هستید این برند می‌تواند برای شما گزینه مناسبی باشد. روسری و شال مشکی این برند تنوع بسیار بالایی دارد.

 برند TOTO
برند TOTO

برند ستی ریس

برند ستی ریس یکی از برندهای شناخته شده ایرانی است که بیشتر برای طراحی شال و روسری خود از طرح‌های امروزی استفاده کرده است. جنس محصولات این برند بیشتر ابریشم و نخ است. البته آن‌ها هر فصل با توجه به سردی و گرمی هوا از جنس‌های مختلفی استفاده می‌کنند. روسری‌های این برند تنوع رنگی بسیاری بالایی دارند که برای افرادی که به دنبال مد هستند می‌تواند بسیار جذاب باشد، به خصوص که کیفیت محصولات آن‌ها بسیار بالا است.

برند ستی ریس
برند ستی ریس

طرح‌ها خاص شال و روسری ایرانی

شال و روسری‌های ایرانی دارای طرح‌های متفاوتی هستند که هر شخصی با توجه به استایل و سلیقه خود یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کند. ما در ادامه چند طرح خاص را به شما معرفی می‌کنیم.

طرح بته جقه

طرح بته جقه یک طرح کاملا اصیل ایرانی است که در گذشته برای طراحی قالی از آن استفاده می‌گردید. این طرح شامل یک کاج خمیده و شکل پر پرنده هما است و نشانه‌ای از استقامت و آزادی می‌باشد. امروزه برای طراحی شال و روسری از این طرح به همراه رنگ‌های مختلفی استفاده می‌کنند. برای کسانی که می‌خواهند یک استایل سنتی داشته باشند روسری‌ها با این طرح یک انتخاب جذاب است.

طرح بته جقه
طرح بته جقه

بته جقه دارای طرح‌های مختلفی است که ساده‌ترین آن بادامی که همان سرو خمیده و پیچیده‌ترین آن شاخ گوزن است که در آن از طرح‌های در هم پیچیده مانند شاخ گوزن استفاده می شود. از دیگر طرح‌ها می‌توان به طرح مادر و بچه (یک نخل خمیده بزرگ و یک نخل خمیده کوچک)، کردستانی (طرح نخل خمیده به صورت قرینه در چهار گوشه روسری) و میری اشاره کرد.

طرح کاشی کاری

کاشی کاری یک از هنرهای قدیمی ایرانی است که برای ساخت اماکن مذهبی و ساختمان‌های قدیمی مورد استفاده قرار می‌گرفت. امروزه از این هنر دیگر در معماری استفاده نمی‌شود اما در سایر بخش‌ها به این هنر به طور خاص توجه می‌شود. یکی از این بخش‌ها، صنعت مد است. برای طراحی شال و روسری ایرانی از کاشی کاری اماکن مختلف مانند مسجد نصیرالملک و کاخ گلستان استفاده می‌شود. این طرح‌ها بسیار چشم‌نواز هستند و نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند.

طرح کاشی کاری
طرح کاشی کاری

 

طرح  اسلیمی

طرح اسلیمی یکی از هنرهای اصیل ایرانی است که پیشینه آن به حدود 4 هزار سال قبل از میلاد مسیح بر می‌گردد. از این طرح در قدیم برای قالی بافی یا میناکاری اصفهان استفاده می‌گردد. امروزه برخی از برندهای شال و روسری ایرانی از این طرح برای طراحی استفاده می‌کنند. این طرح شامل گل و گیاه در هم پیچیده شده است. طرح اسلیمی انواع مختلفی دارد که شامل طرح اسلیمی ساده، دهان اژدری، خرطومی، ماری و پیچک می‌شود. امروز در طراحی پارچه از تمامی این طرح‌ها استفاده می‌شود.

طرح  اسلیمی
طرح  اسلیمی

طرح گلدار ترکمن

ترکمن‌ها یکی از اقوام ایرانی هستند که لباسی زیبا و متفاوت با سایر بخش‌های ایران می‌پوشند. لباس‌های آن‌ها دارای گل‌های بزرگ با رنگ‌های شاد است. روسری‌هایی که این اقوام اصیل ایرانی استفاده می‌کنند نسبت به سایر روسری‌ها که اغلب دیگر ایرانیان استفاده می‌کنند، بزرگتر است. برخی از برندها از این طراحی برای روسری‌های خود استفاده می‌کنند که بین عامه مردم مورد استقبال قرار گرفته است و یکی از طرح‌های خاص شال و روسری است.

طرح گلدار ترکمن
طرح گلدار ترکمن

 

طرح خوشنویسی

خوشنویسی یکی از طرح‌هایی است که در چند سال گذشته برای طراحی روسری و شال مورد استفاده قرار گرفته است. این طرح یکی از طرح‌های مورد علاقه دختران جوان و اهالی هنر است. روی شال‌ها اشعاری از مولوی، فردوسی، حافظ و سعدی را با خط زیبای نستعلیق می‌نویسند.

طرح خوشنویسی
طرح خوشنویسی

 

 معمولا طراحان همراه با خوشنویسی از دیگر طرح‌های هنر اصیل ایرانی استفاده می‌کنند تا بتوانند یک طرح زیبا و با رنگ‌های شاد ایجاد کنند. طرح خوشنویسی برای افرادی که به دنبال سادگی هستند نیز بسیار مناسب است. زیرا در برخی از شال‌ها فقط یک بیت از شعر روی یک زمینه ساده کار شده است.

سخن پایانی

شال و روسری یکی از آیتم‌های مهم در استایل زنان ایرانی و مسلمان است به همین خاطر باید در انتخاب آن نهایت دقت را داشته باشید. بهتر است شالی را خریداری کنید که با سبک استایل شما هماهنگ باشد. روسری و شال با طرح‌های سنتی دارای طرح‌های مختلفی هستند و بسیاری از برندها سعی کردند این طرح‌ها را با هنر امروزی ادغام و یک کار مدرن و عامه پسند ایجاد کنند.

شما با کمی جستجو می‌توانید یک شال و روسری ایرانی زیبا که با سلیقه‌تان نیز هماهنگ باشد را پیدا کنید. ما در این مطلب سعی کردیم هر آنچه لازم است در مورد برندها و طرح‌های مختلف بدانید توضیح دهیم. امیدواریم این مطلب برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

رسانه مد و زیبایی قیچی برای تمام خریدهای شما راهنما دارد کافیست به بخش راهنمای خرید مراجعه کنید تا بدون هیچ تجربه یی بهترین نکات خرید هر محصولی را بخوانید.

“ قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نمایش بیشتر

محمد کریمی

رویای کودکیم به حقیقت پیوست ، عاشق دنیای وب بودم تا اینکه برنامه نویسی رو از سال 1387 شروع کردم و الان صاحب برند قیچی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا