مد و فشن

اصول صحیح ست کردن لباس

سخت تر از این که صبح ها زود از خواب بیدار شوید فکر کردن به این موضوع است که برای امروز چه لباسی داشته باشید معمولا در بانوان فکر کردن به این موضوع بیشتر از آقایان است. ست کردن لباس ها با یکدیگر یکی از مشکل ترین کارها است که باید یک سری اطلاعات اولیه در مورد اصول و ترفند های ست کردن داشته باشید.

این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید تا با اصول الیه ست کردن بیشتر آشنا شوید.

ست کردن را بلد شوید

نخستین نکته ایی که باید در هنگام ست کردن به آن توجه کنید شناخت رنگ ها است. شما باید در مورد رنگ ها اطلاعات کافی را داشته باشید تا بتوانید استایلی زیبا و جذاب داشته باشید. در شناخت رنگ ها با یکدیگر مبحثی به نام دایره رنگ وجود دارد که شما می‌توانید با نگاه کردن به آن متوجه شوید که چه رنگ هایی مکمل و یا تضاد یکدیگر هستند.

آشنایی با رنگ ها برای ست کردن لباس
آشنایی با رنگ ها برای ست کردن لباس

در دایره رنگ به هر رنگی که بنگرید رنگ روبه روی آن تضاد آن خواهد بود و این موضوع به شما در شناخت رنگ بسیار کمک خواهد کرد. پس در قدم اول سعی کنید دایره رنگ را بشناسید و رنگ های آن را به خاطر بسپارید.

در ست کردن لباس باید به رنگ هایی که مکمل یکدیگر هستند توجه کنیم به طور مثال رنگ بنفش از ترکیب دو رنگ آبی و قرمز به دست آمده است و با توجه به دایره رنگ ها ترکیب رنگ بلوز بنفش با رنگ زرد بی نظیر خواهد بود.

انتخاب رنگی به عنوان زمینه در ست کردن

یکی دیگر از روش هایی که به شما در ست کردن کمک خواهد کرد انتخاب رنگ خاصی به عنوان رنگ اصلی است بگذارید برای درک بیشتر این موضوع مثالی برای شما بیاوریم، فرض کنید که لباسی برتن دارید که پارچه آن با چند رنگ طراحی شده است.

اهمبت ترکیب رنگ برای ست کردن صحیح لباس
اهمبت ترکیب رنگ برای ست کردن صحیح لباس

شما یکی از رنگ های موجود در این پارچه را به عنوان رنگ اصلی قرار دهید و در بقیه لباس های خود آن را به کار ببرید فرضا اگر در تی شرت شما سه رنگ آبی و سبز و زرد به کار برده شده است رنگ آبی را به عنوان رنگ اصلی انتخاب کنید و شلوار خود را با رنگ آبی انتخاب کنید و یا از شلوار جین آبی استفاده کنید.

در کل این یکی از روش های ست کردن برای انواع لباس است که به شما کمک شایانی خواهد کرد.

خرید لباس هایی که ست کردن آن ساده باشد

معمولا اگر خواهان استایلی شیک و منحصر به فرد هستید هنگام خرید کردن به ست کردن لباسی که قصد خرید آن را دارید هم فکر کنید و تنها به طرح و جنس و قیمت فکر نکنید. به این فکر کنید که رنگ لباس شما قرار است با چه لباسی ست شود.

معمولا اگر قصد خرید کردن کیف و کفش را دارید از خرید رنگ های مشکی، سفید و طوسی استرس نداشته باشید این رنگ ها برای خرید کردن بسیار مناسب هستند و شما می‌توانید از آن ها برای ست کردن با هر رنگ دیگری استفاده کنید.

اهمیت ست کردن کیف و کفش در زیبایی استایل
اهمیت ست کردن کیف و کفش در زیبایی استایل

در گذشته برای ست کردن کیف و کفش از رنگ خاصی استفاده می‌شد مثلا رنگ قهوه ایی کیف باید با رنگ قهوه ایی کفش ست باشد اما امروزه دیگر به این صورت نیست و شما می‌توانید رنگ کیف و کفش خود را کاملا جدا از یکدیگر انتخاب کنید ولی اگر سعی کنید تناژ رنگی را رعایت کنید استایلی زیبا خواهید داشت.

اما در خصوص جنس کیف و کفش باید به نوع جنس آن دقت کنید به طور مثال اگر کفش شما جنس چرمی دارد کیف خود را هم چرم انتخاب کنید.

ایجاد هارمونی رنگ با ست کردن اکسسوری ها

استفاده از انواع اکسسوری ها در ست کردن بسیار تاثیر گذار است و کاربردهای فراوانی در نوع استایل شما دارند. شما می‌توانید برای ست کردن لباسی با رنگ خاصی از کسسوری با همان رنگ استفاده کنید.

مثلا می‌توانید از انواع گوشواره و تل و باندانا  و دست بند های رنگی برای ست کردن استایل خود استفاده کنید.

اکسسوری های لازم برای ست کردن لباس
اکسسوری های لازم برای ست کردن لباس

در مورد استفاده از جواهرات هم جای دارد به این نکته اشاره کنیم که جواهرات با رنگ های طلایی و نقره ایی را با یکدیگر ترکیب نکنید و هر کدام را به صورت جداگانه استفاده کنید واضح تر بگوییم شما با وجود دستبند طلایی و انگشتر نقره ایی جالب نخواهید بود و سعی کنید لوازم نقره ایی را با زیورآلات هم رنگ ست کنید.

ست کردن استایل اسپورت با مجلسی

اگر استایل شما استایلی اسپورت است هرگز سعی نکنید آن را با لباس های مجلسی ست کنید یکی از اصول ست کردن این است که لباس هایی را که قصد پوشیدن آن ها را دارید با یکدیگر ست کنید و ترکیب لباس اسپورت با لباس مجلسی چیز جالبی نخواهد بود.

ست کردن استایل اسپورت با مجلسی
ست کردن استایل اسپورت با مجلسی

البته اخیرا در بین سلبریتی ها این موضوع ترند شده که فرضا با کت و شلوار کفش اسپورت می‌پوشند و یا همراه دامن از کفش کتانی استفاده می‌کنند این نکته را بگوییم که اگر می‌خواهید استایل شما روی اصول و قوانین و قواعد باشد باید یک سری باید ها و نباید ها را رعایت کنید.

ترکیب لباس های اسپورت با لباس های مجلسی مناسب نخواهد بود و شما باید هماهنگی خاصی بین این دو ایجاد کنید.

ست کردن لباس های گشاد و تنگ با یکدیگر

در ست کردن لباس های گشاد و تنگ بای دقت داشته باشد اگر لباسی بسیار تنگ بر تن دارید سعی نکنید با لباس های گشاد آن را ترکیب کنید.

 

 مثلا بالا تنه گشاد با پایین تنه بسیار تنگ هماهنگ نخواهد بود و مناسب ست کردن نیست اگر از پیراهن گشاد استفاده می‌کنید سعی کنید شلوار شما هم گشاد باشد و یا از پیراهن تنگ استفاده کرده اید باید شلوار و یا دامن تنگ استفاده کنید.

انواع رنگ ها در ست کردن

هنگام ست کردن لباس یکی از مهم ترین قضیه ها این است که رنگ ها را بهتر بشناسید و شناخت کافی در مورد آن ها داشته باشید در ادامه مطلب به شناخت چند رنگ اصلی خواهیم پرداخت.

1-رنگ قرمز جذاب

قرمز یک رنگ بسیار خاص و ویژه است که با پوشیدن آن بسیار در معرض دید خواهید بود در ست کردن رنگ قرمز نباید با رنگ های تضاد آن را ست کنید. به طور مثال رنگ قرمز با رنگ آبی جور در نمی‌آید همچنین افرادی که از اندام درشتی دارند سعی کنند از پوشیدن رنگ قرمز دوری کنند زیرا اندام آن ها را بیشتر نمایان خواهد کرد.

رنگ قرمز جذاب برای ست کردن لباس
رنگ قرمز جذاب برای ست کردن لباس

2-رنگ آبی آرامش

رنگ آبی یک رنگ جهانی است و به هر نوع پوست و استایلی هم خوانی دارد. رنگ آبی نمادی از آرامش و دریا و آبی آسمان است. اما در ست کردن رنگ آبی مراقب باشید از رنگ های قرمز و زرد استفاده نکنید.

ست کردن لباس با رنگ آبی
ست کردن لباس با رنگ آبی

مکمل رنگ آبی رنگ نارنجی است و اگر این دو رنگ را کنار یکدیگر قرار دهید رنگ نارنجی بیشتر خود را جلوه خواهد داد.

3-رنگ زرد

رنگ زرد یک رنگ مشکل برای ست کردن است که البته این رنگ ترند سال 2021 هم است. معمولا برای ست کردن رنگ زرد باید از رنگ های طوسی و سفید و مشکی استفاده کنید البته مکمل رنگ زرد رنگ بنفش است که باید در انتخاب تناژ رنگ بنفش بسیار دقت داشته باشید.

رنگ زرد در ست کردن لباس
رنگ زرد در ست کردن لباس

از رنگ زردی که بسیار براق است و حالتی شبرنگی دارد سعی کنید بپرهیزید زیرا ست کردن لباس با این رنگ بسیار کار دشواری است.

4-رنگ سبز و صلح

رنگ سبز همیشه نمادی از سرسبزی و طبیعت و صلح و دوستی بوده است. مکمل رنگ سبز، رنگ قرمز است اما به شرطی که از تناژ پر رنگ هر دوی این رنگ ها استفاده نکنید. معمولا رنگ سبز رنگ طبیعت است و از رنگ هایی که در طبیعت وجود دارد می‌توانید الهام بگیرید به طور مثال رنگ خاکی و یا زیتونی این رنگ ها هارمونی خاصی با رنگ سبز دارند.

رنگ سبز در ست کردن لباس
رنگ سبز در ست کردن لباس

5-بنفش رنگی لاکچری

بنفش رنگی بسیار شیک و خاص است. اگر استایلی منحصر به فرد می‌خواهید حتما از این رنگ استفاده کنید رنگ بنفش حتی در طراحی دکوراسیون هم کاربرد بسیاری می‌تواند داشته باشد.

رنگ بنفش در ست کردن لباس
رنگ بنفش در ست کردن لباس

مکمل رنگ بنفش زرد است و این دو رنگ را باید با یکدیگر ترکیب کنید. اما حواس خود را جمع کنید که اگر از بنفش پر رنگ استفاده کنید باید زرد شما هم تند و آتشی باشد و اگر بنفش شما تناژ کم رنگی دارد سعی کنید که رنگ زرد هم ملایم تر باشد.

6-رنگ پاییزی نارنجی

رنگ نارنجی در ایجاد استایلی جذاب و پرانرژی کاربرد دارد. این رنگ بسیار زیباست و یادآور فصل پاییز است. قهوه ایی رنگ مکمل نارنجی است و برای ست کردن می‌توانید این دو رنگ را با خیالی آسوده کنار یکدیگر قرار دهید.

رنگ نارنجی در ست کردن لباس
رنگ نارنجی در ست کردن لباس

معمولا از رنگ های قرمز و زرد هم می‌توانید برای تکمیل استایل خود ایده بگیرید.

سخن پایانی

برای داشتن استایلی خاص و همه پسند شما باید یک سری قواعد مربوط به پوشش را بدانید. برای ست کردن لباس ها با یکدیگر باید رنگ ها را به خوبی بشناسید و اطلاعات کافی در مورد آن ها داشته باشید هم چنین نوع و مدل لباس شما در ست کردن آن ها با یکدیگر بسیار موثر است.

“ قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا