راهنمای خریدپوشاک زنانه

راهنمای اجاره لباس عروس

همه زوج های جوان دوست دارند که لباسی زیبا و خاص و تک در بهترین و رویایی ترین روز زندگی شان بر تن داشته باشند و از آنجا که خرید لباس عروس در حال حاضر بسیار هزینه بر است و با توجه به اوضاع اقتصادی اکثر خانواده ها عروس خانوم ها اغلب تصمیم به اجاره لباس عروس می‌گیرند.

اجاره لباس عروس
اجاره لباس عروس

اغلب آقایان داماد قادر به پوشیدن چند باره لباس دامادی خود در مراسم های مختلف هستند اما عروس خانم ها از لباس عروس شان فقط برای شب عروسی شان استفاده خواهند کرد، اجاره لباس عروس از نظر هزینه بسیار به صرفه تر از خریدن آن است در این مقاله ما به مبحث شیرین لباس عروس خواهیم پرداخت.

نکاتی برای اجاّره لباس عروس

بسیاری از عروس خانم ها علاقه به خرید لباس عروس دارند تا این که لباس را اجاره کنند اما دسته ایی دیگر با اجاره لباس عروس می‌توانند هم در کاهش هزینه ها کمک کرده باشند و هم این که لباس شما ممکن است سال ها در کمد بلا استفاده باقی بماند با اجاره کردن لباس عروس از این کار هم جلوگیری به عمل خواهد آمد.

لباس عروس شما بسیار ارزشمند است اما این نکته را فراموش نکنید که این لباس بعدها در زندگی مشترک هیچ کاربرد خاصی نخواهد داشت جز این که لباس تان را گاها برای به یاد آوری خاطرات شب عروسی تان جلو آیینه بپوشید و یا برای سالگرد ازدواج تان با آن عکس بگیرید.

پس در کل گزینه اجاره کردن بهترین گزینه خواهد بود البته یک نکته در مورد کسانی که لباس شان را خرید کرده اند می‌توانند بعدها با اجاره دادن آن کسب درآمدی هم داشته باشند.

حال به یک سری از مواردی که برای اجاره لباس عروس لازم است بدانید اشاره خواهیم کرد:

-صرفه جویی در هزینه

یکی از مواردی که هنگام اجاره لباس عروس باید به آن توجه کرد هزینه لباس است شما برای اینکه در هزینه صرفه جویی کنید اقدام به اجاره لباس کرده اید گاهی اوقات هزینه خرید یک لباس عروس با هزینه اجاره آن یکی خواهد بود.

اغلب لباس هایی که کمتر از دوبار پوشیده شده باشند از هرینه بیشتری برخوردار خواهند بود پس اگر هزینه کمتری می‌خواهید باید به لباس هایی که بیشتر از دوبار توسط عروس های دیگر پوشیده شده اند فکر کنید.

مزون لباس عروس
مزون لباس عروس

بعضی از مزون ها به عروس خانم ها این پیشنهاد را خواهند داد که بتوانند لباسی را که تا به حال به تن نرفته است را داشته باشند و خریداری کنند آن هم با هزینه کمتر ولی به شرطی که بعد از مراسم شان آن را جهت اجاره به مزون پس بدهند.

-ذوق زده نشوید

قطعا اجاره کردن لباس عروس شامل لباس هایی است که توسط کسانی دیگر در شب عروسی شان پوشیده شده است.

به همین دلیل کیفیت لباس عروس تازه دوخته شده و یا بر تن نشده را نخواهد داشت. پس هنگام پوشیدن لباس تان با دیدن لباس عروس بر تن خود ذوق زده نشوید و به این موضوع فکر کنید که کیفیت لباس پایین نیامده و یا لباس دچار مشکلی در دوخت و یا پارگی و کثیفی نشده باشد.

پس در نتیجه قبل از اقدام به امضای قرارداد کیفیت و دوخت لباس را کاملا مورد بررسی قرار دهید.

-روی چیزی که می‌خواهید تمرکز کنید

وقتی که برای اجاره لباس عروس وارد مزون خواهید شد مطمئن باشید که تمام حواس مسئول مزون به شما و چیزی که می‌گویید خواهد بود. پس دقیقا قیمتی را که برای اجاره یک لباس عروس می‌خواهید را اعلام کنید و بگویید که در همین حد و اندازه قادر به هزینه کردن برای لباس تان هستید تا او هم در همان رنج قیمتی شما به شما پیشنهاد لباس بدهد.

لباس عروس
لباس عروس

در ضمن شما با این کار در وقت و زمان هم صرفه جویی خواهید کرد و بی خود به دنبال لباس هایی که قادر به خریدشان نیستید نخواهید رفت و همچنین ممکن است شما علاقه مند به لباسی شوید که قدرت خرید آن را ندارید و مسلما نسبت به لباسی که قدرت خریدش را دارید دلسرد خواهید شد.

-هزینه شست شوی لباس عروس

در اکثر مواقع به هزینه خشک شویی و شست شوی لباس بعد از تحویل پرداخته نخواهد شد شما بایستی این نکته را هم در نظر داشته باشید تا هنگام برگشت لباس به مشکل برنخورید و این نکته را در قرارداد خود ذکر کنید که بعدا برای پرداخت هزینه اذیت نشوید.

-هزینه های اضافی دیگر

لباس عروس شامل اکسسوری های خاص از جمله دستکش، تور، کلاه، تاج و… است در برخی موارد مزون ها اکسسوری ها را همراه لباس عروس خواهند داد منتها در اغلب موارد این کار را نمی‌کنند و به صورت مجزا به اجاره و فروش اکسسوری ها خواهند پرداخت.

اکسسوری لباس عروس
اکسسوری لباس عروس

 البته این نکته در این بابت بهتر است که شما دست تان برای انتخاب تور و تاج و … باز تر خواهد بود و میتوانید انتخاب خودتان را داشته باشید و اجباری در کار نیست اما مشکلی که وجود دارد ممکن است اگر به صورت جداگانه به اجاره این اکسسوری ها بپردازید باز هم هزینه ایی به هزینه لباس عروس تان اضافه شود.

-زود دست به کار شوید

برای اجاره لباس روز عروسی تان تنبلی به خرج ندهید و هر چه زودتر اقدام کنید زیرا ممکن است مراسم ازدواج شما در ایام تعطیلات و یا جشن خاصی باشد و دیگران هم در همین ایام اقدام به رزرو لباس عروس کنند و اگر شما دیر اقدام کنید ممکن است که موردهای خوب لباس قبل از شما رزرو شده باشند و ناچار به اجاره لباسی باشید که به آن علاقه ندارید.

-لباس تان را پرو کنید

معمولا لباس های اجاره ایی متناسب با سایز و اندام شما دوخته نشده است و هنگام پرو اگر مشکلاتی از جمله تنگ کردن و یا باز کردن قسمت های مختلف لباس داشته اید باید با مزون در میان بگذارید و حتما قبل از تحویل لباس دوباره آن را چک کنید که مشکلی از ان لحاظ نداشته باشد.

پرو لباس عروس
پرو لباس عروس

مزایای اجاره لباس عروس

اجاره کردن لباس عروس مزیت های ویژه خود را دارد به صورتی که شما هنگام مراسم ازدواج تان با سر شلوغی های بسیاری باید سروکله بزنید و اگر بخواهید لباس مورد نظرتان را خریداری کنید باید در میان این شلوغی هایی که مربوط به مراسم ازدواج تان است باید به جنس و نوع پارچه و خیاط و همین طور خیلی از موارد دیگر که در رابطه با لباس تان است خودتان را درگیر کنید.

اما با اجاره لباس عروس دیگر با این امور درگیر نخواهید بود و دست تان بازتر خواهد بود همین امر باعث یکی از مزایای اجاره لباس عروس خواهد بود.

مزیت دوم این است که هنگام ازدواج شما با مشکلات هزینه ایی بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنید و اگر اجاره لباس را انتخاب کنید برای شما گزینه مناسب تری خواهد بود.

معایب اجاره لباس عروس

از جمله معایبی که برای اجاره لباس عروس می‌توان به آن اشاره کرد این است که ممکن است لباسی را که اجاره کرده اید در شب مراسم دچار مشکلاتی شود پارگی ها و یا افتادن سنگ ها و اکسسوری ها لباس و… که شما تمام و کمال باید هزینه آن ها را به مزون بازگردانید.

اکسسوری لباس عروس
اکسسوری لباس عروس

هم چنین از جمله معایبی که در زمینه خرید لباس عروس وجود دارد وجود بدقولی های بعضی از خیاط ها است که هنگامی که شما تصمیم به دوخت یک لباس عروس را دارید و این کار را به خیاط مزون مورد نظر می‌سپارید ممکن است در تعیین تاریخ پرو لباس دچار مشکلاتی شوید از جمله این مشکلات بدقولی خیاط و آماده نکردن لباس شما است.

این مشکل در رابطه با اجاره لباس عروس هم ممکن است اتفاق بیوفتد شما زمانی که لباس مورد علاقه تان را برتن می‌کنید ممکن است قسمت هایی از آن را دوست نداشته باشید و اقدام به تنگ کردن و یا بزرگ تر کردن لباس کنید مطمئن شوید که خیاط حتما لباس شما را در تاریخی که اعلام کرده آماده تحویل خواهد کرد و تاریخ پرو لباس را نزدیک روز مراسم قرار ندهید حداقل چند روز فاصله بین آن بیاندازید تا اگر با خیاط تان به مشکل برخوردید هنوز فرصت داشته باشید.

یکی دیگر از معایب اجاره لباس عروس استرس و نگرانی در مورد خسارت های وارد شده به لباس است، شما باید در شب مراسم تان مراقب لباسی که به امانت آورده اید باشید و همین استرس موجب این خواهد شد که از مراسم تان لذت کافی نبرید زیرا هر خسارتی که به لباس شما وارد شود شما مجبور به پرداخت تمام و کمال هزینه آن خواهید بود.

سخن پایانی

اجاره لباس عروس دارای مزیت ها و معایبی است. اما اگر در مجموع به این موضوع فکر کنیم شما لباس عروس تان را فقط یک شب بر تن خواهید کرد و دیگر این لباس برای شما استفاده چندانی نخواهد داشت پس چه بهتر که لباس تان را اجاره کنید و دیگر فضای کمد شما هم اشغال نخواهد شد.

اجاره لباس عروس
اجاره لباس عروس

البته در برخی اوقات هنگام خرید لباس عروس شما می‌توانید لباس تان را به مزون بدهید تا برای تان اجاره دهد و سود حاصل از این کار را نصف برای خود و نصف برای مزون بگذارید.

“ قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا