برند شناسی

راه های تشخیص عینک ری بن

قطعا در فصول مختلف سال چشمان ما برای آسیب کمتر به عینک احتیاج دارد. این نیاز در فصل های گرم سال که خورشید به مدت بیشتری در آسمان حضور دارد بیشتر خواهد شد.

عینک ری بن
عینک ری بن

عینک های آفتابی در طرح و نام های مختلفی وجود دارند که احتمالا تا به حال نام ری بن به گوشتان خورده است، ما می‌خواهیم در مورد عینک ری بن صحبت کنیم. ری بن هم مانند دیگر عینک ها نام یک نوع عینک خاص است که از زیبایی و طراحی خاصی بهره برده است در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

تاریخچه عینک ری بن

ری بن نام کمپانی سازنده عینک ری بن است که در سال 1937 توسط یک شرکت امریکایی به نام ری بن ساخته شده است. اما در سال 1999 یک شرکت ایتالیایی اقدام به خرید مارک عینک ری بن نمود و از آن به بعد عینک ری بن دیگر در ایتالیا شروع به فعالیت کرد.

این عینک بیش تر از هفتاد سال قدمت دارد که در ساخت انواع عینک های آفتابی و طبی پیشرفت چشمگیری داشته است. عینک های مارک ری بن از جنس و کیفیتی عالی ساخته شده اند که در انواع رنگ ها و طرح ها و فریم ها چه زنانه و چه به صورت مردانه در اختیار خریداران قرار داده شده است.

عینک ری بن
تاریخچه عینک ری بن

یکی از خصوصیات عینک های ری بن سبک وزن بودن آن ها است که بخاطر وجود تتانیوم و یا فیبر کربن موجود در ترکیبات آن ها است.

عینک های مارک ری بن از جنس و کیفیت فوق العاده ایی برخوردار است که در تمامی این سال ها سعی در حفظ این کیفیت داشته است.

در سال 1929 میلادی یک سرهنگ ارتش نیروی هوایی که بسیار نگران دید خلبانان بود زیرا هنگام پرواز  چشم شان از نورهای آبی و سفید موجود در آسمان اذیت می‌شد. تصمیم به ساخت عینک هایی کرد که این مشکل را رفع کنند و موفق هم شد.

تاریخچه کمپانی ری بن
تاریخچه کمپانی ری بن

مشهور ترین نوع این عینک ها مدل ری بن wayfarer به نام anti glair است. اما عینک های خلبانی ری بن که مخصوص خلبان ها و برای حذف نورآبی موجود در آسمان طراحی شده تا دید بهتری داشته باشند.

چند نمونه از پرفروش ترین مدل های عینک ری بن

عینک ری بن خاصیتی که دارد این است که در هر مدل و سبکی می‌تواند زیبا باشد و شما با هر نوع سلیقه ایی از آن خوش تان بیاید این مدل از عینک می‌تواند انتخاب مشکل پسندان هم باشد.

در ادامه می‌خواهیم به چند مدل که معروف تر و پرفروش تر از مابقی محصولات ری بن هستند اشاره کنیم.

-مدل avaitors

این مدل بسیار مناسب افرادی با شکل صورت قلبی و یا مثلثی هستند، این مدل عینک بیشتر برای آقایان مناسب است هرچند که بانوان هم می‌توانند از آن استفاده کنند.

مدل avaitors
مدل avaitors

مدل avaitors حالتی کلاسیک مانند دارد و البته جز قدیمی ترین نوع عینک ری بن به حساب می‌آید که برای خلبانان طراحی شده بود و در حال حاضر مورد علاقه مردم عادی نیز است.

-مدل ریفر

در این مدل از عینک که فرمی ذوزنقه ایی شکل دارد ری بن به طراحی ان بسیار توجه کرده است. این مدل از عینک هم برای بانوان هم آقایان کارآیی دارد.

مدل ریفر
مدل ریفر

-مدل جاستین

در این مدل از ری بن سعی کرده که عدسی ان را تیره تر و شکل عینک را مستطیلی شکل تر طراحی کند و اغلب عینکی با چنین مشخصات مردانه محسوب خواهد شد.

مدل جاستین
مدل جاستین

-مدل ری بن کلاب مسترز

این مدل از عینک ری بن مناسب پارتی های دوستانه و گردش و پیاده روی است و خصوصیتی که دارد طراحی کلاسیک ان است که ما را به سال های دوری خواهد برد این مدل عینک ری بن بر روی چهره آقایان بهتر می‌نشیند.

مدل ری بن کلاب مسترز
مدل ری بن کلاب مسترز

-عینک مدل گرد و یا round

این مدل عینک برای کسانی که روحیه ماجرا جویانه دارند بهتر خواهد بود و اغلب برای خانم ها و آقایان کاربرد دارد.

عینک مدل گرد و یا round
عینک مدل گرد و یا round

-عینک keyhole

این مدل عینک طرفداران مختص خود را دارد و ویژگی که با اولین نگاه به آن پی خواهید برد این است که پد قسمت بینی در این عینک وجود ندارد. دسته های موجود در این عینک به صورت محکم و با ضخامت طراحی شده اند.

عینک keyhole
عینک keyhole

-عینک مدل تاشو یا foldable

ویژگی جالبی که این مدل عینک ری بن نسبت به دیگر مدل ها دارد این است که دارای قابلیت تاشو است و ب خاطر وجود همین قابلیت در برابر شکسته شدن محکم هم هستند.

این عینک ها اغلب دارای شیشه تاریک تری نسبت به مدل های دیگر است و بیشتر مناسب برای آقایان است.

عینک مدل تاشو یا foldable
عینک مدل تاشو یا foldable

راه های تشخیص عینک ری بن اصل از تقلبی

تشخیص عینک ری بن اصل از تقلبی کاری بسیار دشوار است زیرا تنوع محصولات در بازار تا حدی زیاد است که هر کسی قادر به جدا کردن عینک اصل از تقلبی نیست.

اما به هر حال نمونه هایی را می‌توان یافت که تقلبی بودن آن بسیار مشخص است و ما در ادامه مطلب می‌خواهیم به آن ها بپردازیم.

1-بررسی بدنه

همه ری بن ها از وزن سبک و از محصولات درجه یک و مرغوب تهیه و تولید شده است. هنگام خرید عینک ری بن حتما به صاف و بدون خط و خش بودن بدنه دقت کنید.

بررسی بدنه
بررسی بدنه

 درست است که عینک های ری بن به خاطر وجود مواد ویژه در ساخت شان سنگین وزن نیستند اما بسیار سبک وزن و به طوری که زود بشکنند هم نخواهند بود پس این نکات را حتما در نظر داشته باشید.

2-لنز عینک

برای بررسی لنز عینک چند ضربه آرام به آن بزنید متوجه خواهید شد که جنس لنز عینک از چیست اگر از شیشه بود این نشانه خوبی است.

لنز عینک
لنز عینک

3-اتصالات موجود در عینک

حتما به دسته های عینک و پیچ ها دقت کنید که چگونه به هم متصل شده اند و البته به حک شدن مارک ری بن روی آن ها دقت کنید.

اتصالات عینک
اتصالات عینک

4-نام های حک شده روی عینک

در قسمت هایی از عینک ری بن خصوصا در روی دسته های آن شما شاید حک شدن لوگوی برجسته ری بن هستید که باید بدون خط و خش باشد.

نام های حک شده روی عینک
نام های حک شده روی عینک

5-حک شدن علامت RB

روی لنز اکثر ری بن ها خصوصا روی شیشه سمت چپ آن ها حروف RB به صورت کم رنگی حک شده است که می‌تواند نشانه خوبی از اصل یا تقلبی بودن عینک باشد.

حک شدن علامت RB
حک شدن علامت RB

6-بررسی کردن پدهای قسمت بینی

همه اجزای یک عینک ری بن اصیل از با کیفیت ترین مواد ساخته شده است. این موضوع در مورد پدهای بینی هم صدق خواهد کرد. پدهای عینک ری بن اصلی به صورت بی رنگ هستند و یا به رنگ صورتی بسیار ملایم و غیر از این دو حالت نیست و همچنین روی پلاستیک پدبینی علامت ری بن به صورت خیلی کوچک ک شده است که این مورد ممکن است در عینک های تقلبی رعایت نشده باشد.

بررسی کردن پدهای قسمت بینی
بررسی کردن پدهای قسمت بینی

7-حک شدن شماره مدل عینک

شماره مدل عینک ری بن اصل در قسمت داخلی دسته عینک یافت خواهد شد که شامل شناسه و مدل عینک است، همچنین به عبارت ساخت ایتالیا برخواهید خورد در بعضی از محصولات ری بن امکان دارد عبارت ساخت چین حک شده باشد که جای نگرانی نیست زیرا قسمتی از محصولات این شرکت در چین هم با همان کیفیت تولید شده است.

حک شدن شماره مدل عینک
حک شدن شماره مدل عینک

8-بررسی جای عینک

لوگوی شرکت ری بن باید روی محصولات داخل عینک ری بن شما وجود داشته باشد و به صورت خوبی حک شده باشد طوری که نتوان آن را مخدوش کرد.

بررسی جای عینک
بررسی جای عینک

ری بن های اصل باید همراه جا عینکی باشند مخصوص خود باشند و اگر غیر از این بود به تقلبی بودن آن پی ببرید. کیف عینک ری بن با لوگوی ری بن حک شده و جای دکمه آن هم از لوگوی ری بن بهره برده است که در مورد های تقلبی این دکمه علامت ری بن ندارد.

و همچنین جنس کیف عینک از چرم ساخته شده است البته ممکن است ظاهر همه کیف های جای عینک باهم یکی نباشد و متفاوت باشند.

9-وجود کتابچه عینک

در هر عینک ری بن یک کتابچه که حاوی اطلاعاتی در مورد عینک است وجود دارد. اگر این کتابچه وجود نداشت به اصل بودن عینک شک کنید و همینطور دستمال مخصوص عینک ری بن که لگوی ری بن رو آن حک شده است و دارای جنسی مرغوب است.

وجود کتابچه عینک
وجود کتابچه عینک

10-برچسب لنز عینک

برچسب های مخصوص لگوی کامل ری بن روی لنز عینک باید وجود داشته باشد و عبارات نوشته شده روی آن بدون هیچ گونه غلط املایی باشد و همچنین این برچسب ثابت است و پاک نخواهد شد اگر عینک ی تهیه کردید و قابل پاک شدن بود بدانید که تقلبی در کار است.

برچسب لنز عینک
برچسب لنز عینک

سخن پایانی

چندین دهه است که عینک ری بن شروع به فعالیت کرده است و از مدل های بسیار متنوع و فوق العاده ایی برخوردار است که هم برای بانوان بهترین گزینه است و هم برای آقایان که شخصیتی کاریزماتیک و جذاب به آن ها می دهد می توان گفت جز یکی از زیباترین اکسسوری ها می باشد.

عینک ری بن
عینک ری بن

اما امروزه با گسترش محصولات در ساخت هر محصولی اصل و تقلبی آن وجود دارد در مطلب بالا ما سعی کردیم به اکثر موارد مربوط به عینک ری بن اشاره کنیم امیدواریم که مفید واقع شده باشد.

 قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا