مد و فشن

چطور یک تیپ صورتی جذاب داشته باشیم

امروزه مردم به تیپ و استایل شان خیلی بیشتر از قدیم اهمیت می‌دهند، هر چند از قدیم مردم علاقه به داشتن تیپ های منحصر به فرد با رنگ های متنوع داشتند، افراد مشهور و سیاستمداران همیشه از تیپ و استایل مختص به خودشان پیروی می‌کردند. در این مطلب می‌خواهیم برای شما نکاتی را در مورد تیپ صورتی و رنگ صورتی بگوییم همان طور که می‌دانید خانم ها از همان بچه گی علاقه خاصی به رنگ صورتی داشته و دارند.

رنگ مورد علاقه اکثر خانم ها صورتی است به طوری که در بدترین حالت ممکن چند دست لباس صورتی را می‌توان در کمدشان یافت کرد. در این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد تیپ صورتی و رنگ آن بیشتر بدانید.

روانشناسی تیپ صورتی

اول از همه می‌خواهیم در مورد تیپ صورتی از نظر روانشناسی صحبت کنیم. شاید با شنیدن اسم صورتی ذهن تان به سمت فانتزی های یک دختر بچه که با عروسک باربی بازی می‌کند کشیده شود ولی باید بگوییم که از نظر رنگ شناسی صورتی رنگی است که نماد عشقی بدون قید و شرط را می‌دهد، صورتی رنگ مهربانی، امید و آرامش است.

از نظر روانشناسی صورتی کم رنگ، رنگ آرامش است و صورتی پررنگ نماد عشق است و در کل صورتی به معنی امید است.

اگر صورتی رنگی است که شما می‌پسندید و به آن علاقه دارید باید بگوییم که شخصیتی مهربان و حساس دارید. افرادی که طرفدار رنگ صورتی هستند از احساسات زیادی برخوردار هستند این افراد از نظر سنی هم همیشه جوان تر از چیزی که هستند نشان می‌دهند.

صورتی ها مثبت اندیش هستند و در ارتباط با دیگران بسیار موفق عمل خواهند کرد.

صورتی باعث کنترل استرس و خشم خواهد شد و آرامش بخش است اما زیاده روی در این رنگ باعث عصبی شدن خواهد شد رنگ صورتی باعث زیاد شدن فشار خون و بالا رفتن ضربان قلب خواهد شد.

صورتی چیست؟!

صورتی رنگ های متعددی را شامل خواهد شد زیرا انواع صورتی داریم، اما در کل باید بگوییم که صورتی از ترکیب دو رنگ قرمز و سفید با یکدیگر تشکیل خواهد شد و معمولا رنگی که مکمل صورت باشد سبز است.

رنگ گل محمدی
رنگ گل محمدی

جالب است بدانید در فرهنگ افغانستان به رنگ صورتی گلابی می‌گویند گلابی به معنی رنگ گل گلاب است که همان صورتی است.

نکاتی جالبی در مورد رنگ صورتی

در زیر نکاتی را برای تان  در مورد رنگ صورتی میگوییم که دانستن آن ها جالب است:

-صورتی معمولا همه افراد را به یاد کودک و دوران کودکی می‌اندازد صورتی نمادی از پاکی است.

-روبان صورتی که معمولا در همایش ها و کنفرانس ها می‌بینید به معنی سرطان پستان در بانوان است.

-از رنگ صورتی برای طراحی دکوراسیون خانگی به عنوان رنگی خنثی و اغلب برای اتاق دختر خانم ها استفاده می‌کنند.

-در ایران صورتی نماد گل محمدی است که از آن گلاب درست می‌کنند.

دکوراسیون صورتی
دکوراسیون صورتی

تیپ صورتی

صورتی اغلب رنگی است که برای بانوان استفاده خواهد شد، البته این رنگ تنها مختص بانوان نیست برای آقایان هم رنگی جذاب محسوب خواهد شد و داشتن یک تیپ صورتی برای یک مرد بسیار منحصر به فرد خواهد بود.

صورتی را تقریبا می‌توان با هر رنگی از جمله: کرم، مشکی ،سفید ،بژ ، انواع خاکستری ها و… ست کرد.

تیپ صورتی در آقایان
تیپ صورتی در آقایان

صورتی دارای تناژی گرم است و رنگ هایی با تناژگرم مناسب فصل های سرد سال است. از رنگ صورتی برای داشتن تیپ صورتی در فصل های پاییز و زمستان استفاده کنید هر چند انتخاب خوبی برای فصل بهار هم خواهد بود.

در این مطلب می‌خواهیم شما را با رنگ لباس هایی آشنا کنیم که با تیپ صورتی ست خواهد شد.

تیپ صورتی و خاکستری

ترکیب این دو رنگ با یکدیگر واقعا زیبا خواهد بود، خاکستری خود رنگی بی روح و خنثی به حساب می‌آید منتها صورتی رنگی است که دارای انرژی خاصی است و می‌توان این دو رنگ را در یکدیگر به خوبی قرار داد.

تیپ طوسی صورتی
تیپ طوسی صورتی

تیپ صورتی و آبی

آبی هم رنگی است که به راحتی خواهید توانست با صورتی ترکیب کنید، البته هر چه قدر به سمت آبی روشن تر و صورتی روشن تر بروید تیپ و استایل ملایم تری را خواهید داشت. رنگ های تیره صورتی و تیره آبی تیپ شما را بیشتر نمایان خواهند کرد حال دیگر این بستگی به نوع سلیقه شخصی شما دارد که بین استایل ملایم و استایل تیره کدام یک را برای استایل تان برگزینید.

تیپ صورتی و آبی
تیپ صورتی و آبی

 

ترکیب تیپ صورتی با لباس هایی از پوست حیوانات

تجربه ثابت کرده است که شما با وجود تیپ صورتی اگر از لباس هایی که در آن از پوست حیوانات استفاده شده باشد استفاده کنید مثلا پوست پلنگ ترکیب جالب و جذابی حاصل خواهد شد. البته ما بخاطر قوانین محیط زیست استفاده از لباس هایی که با پوست حیوانات تولید شده اند مانند لباس های چرم و خزدار را توصیه نخواهیم کرد.

تیپ صورتی و لباس سفید

این دو رنگ با یکدیگر خواهر هستند این را این لحاظ می‌گوییم که با یکدیگر به خوبی هماهنگ خواهند شد. شما می‌توانید تیپ صورتی خود را با اضافه کردن اکسسوری های سفید و یا لباس های سفید کامل کنید.

تیپ صورتی و قرمز

اگر می‌خواهید استایلی خیلی دخترانه و مونوکروم نداشته باشید می‌توانید از ترکیب دو رنگ صورتی و قرمز استفاده کنید.

تیپ مونوکروم صورتی
تیپ مونوکروم صورتی

تیپ صورتی و مشکی

چنان چه تیپ صورتی دارید و می‌خواهید فقط رنگ صورتی لباس تان دیده شود می‌توانید آن را با رنگ مشکی ست کنید. بنابراین صورتی و هر رنگی از خانواده صورتی ها اگر در زمینه رنگ مشکی بیاید زیباتر و برجسته تر جلوه خواهد کرد.

تیپ صورتی و مشکی
تیپ صورتی و مشکی

داشتن تیپ صورتی با یک ست لباس صورتی

اگر شما خانمی جوان هستید می‌توانید با یک پیراهن و کیف و کفش و اکسسوری از قبیل یک جفت گوشواره با سنگ صورتی تیپی صورتی و جذاب برای خودتان بسازید و اگر یک خانم میان سال هستید با یک پیراهن و دامن صورتی ملایم تری می‌توانید تیپ صورتی مناسبی برای یک خانم میان سال داشته باشید.

تیپ صورتی ملایم نشانه شخصیت صبور شما است که با پوشیدن این رنگ در خانم های میان سال صبر و شکیبایی خود را نشان خواهند داد. البته برای این تیپ زیبا از کیف های بزرگ صورتی رنگ استفاده نکنید برای این نوع تیپ ظریف از یک کیف به سایز کوچک برای شما کافی خواهد بود.

تیپ صورتی برای آقایان

این که صورتی در کل دنیا به عنوان رنگی دخترانه شناخته شده است، هیچ شکی در آن نیست اما بیایید به این بپردازیم که سهم آقایان از تیپ صورتی و رنگ صورتی چیست؟

در گذشته اغلب کمتر از این رنگ برای مردان استفاده می‌شد، اما امروزه آقایان جوان و میان سال دوست دارند در میان استایل خود رنگ صورتی داشته باشند و یا با داشتن تی شرتی ساده تیپ صورتی خود را تکمیل کنند.

تیپ صورتی برای آقایان
تیپ صورتی برای آقایان

اگر در کودکی پدر مادرها برای شما تعیین می‌کردند که این رنگ لباس را بپوش مرد که صورتی نمی‌پوشد و انتخاب در دست خودتان نبود حالا دیگر قضیه فرق می‌کند. همه چیز به خود شما بستگی دارد می‌توانید با داشتن استایلی صورتی در لباس های تان تفاوت جدیدی را آغاز کنید.

داشتن لباسی صورتی برای تیپ صورتی آقایان

آقایان در مناسبت های چه رسمی و چه غیر رسمی با پوشیدن یک پیراهن ساده صورتی با کت و شلوار در مناسبت های رسمی و در مکان های غیر رسمی دیگر با برداشتن کت و فقط داشتن پیراهن و شلوار می‌توانند از تیپ صورتی بهره ببرند.

همچنین داشتن تی شرتی صورتی هم ایده جالبی است و البته این نکته مهم را هم باید بگوییم که رنگ صورتی تقریبا با هر رنگ پوستی سازگار است. برای پوست هایی که تیره تر هستند رنگ صورتی روشن مناسب است مثلا صورتی که مانند شکوفه های گیلاس یا یاسی باشد و برای کسانی که رنگ پوست شان روشن است می‌توانند از صورتی تیره تر استفاده کنند و از طیف رنگی بیشتری از صورتی برای شان کاربرد خواهد داشت.

صورتی رنگی است که اصلا در انتخاب لباس و یا ست کردن برای آقایان سخت نیست زیرا رنگ لباس هایی که معمولا آقایان می‌پوشند با صورتی جور در میاید مثلا رنگ خاکستری ویا مشکی، سورمه ایی و کرم همه این ها با صورتی ست خواهند شد و آقایان نگرانی از این بابت نباید داشته باشند.

آقایان استایل و تیپ صورتی خود را با چنین لباس هایی می‌توانند انجام دهند:

پیراهن صورتی: پیدا کردن یک پیراهن صورتی مناسب یک آقا کاره چندان سختی هم نیست و تقریبا همه جا می‌توانید پیدا کنید و بپوشید و از تیپ صورتی خود لذت ببرید.

کت و کاپشن صورتی: بعد از پیراهن انتخابی که برای استایل صورتی یک مرد می‌توان در نظر داشت کت و یا کاپشنی صورتی است و ست کردن آن با شلواری کرم رنگ و یا مشکی که بسیار مناسب است و به جذابیت فرد اضافه خواهد کرد خصوصا که صورتی رنگی است برای فصل های سرد سال و استفاده از کت و کاپشن در این فصول زیاد است.

تی شرت صورتی: تی شرتی صورتی یکی از بهترین انتخاب ها برای یک آقا است که متفاوت جلوه کند.

شلوار صورتی: انتخاب صورتی کاره حرفه ایی ها است و اگر تازه روی به تیپ صورتی آورده اید توصیه می‌کنیم اول با پیراهن شروع کنید.

اکسسوری های صورتی: اکسسوری های صورتی بسیار زیبا و مناسب آقایان است مثلا داشتن کراواتی صورتی و یا پاپیون صورتی بد نیست. اگر با وجود همه مطالبی که در مورد صورتی گفتیم باز هم این رنگ را برای یک مرد نمی‌پسندید بهتر است کار را با پاپیون و کراوات و یا اکسسوری های کوچکی از این قبیل شروع کنید.

سخن پایانی

در نهایت باید بگوییم که صورتی رنگی آرام بخش و در روان شناسی رنگ ها این رنگ به معنی امید است. درست است که صورتی و داشتن تیپ صورتی، رنگی برای بانوان شناخته شده و اغلب از این رنگ برای خانم ها و دختران و حتی در جشن تعیین جنسیت ها از صورتی برای نشان دادن نماد دختر بودن کودک و آبی نماد پسر بودن است اما آقایان نیز می‌توانند از این رنگ بهره ببرند و جذابیت مردانه آن ها هم چنان حفظ خواهد شد.

لباس عروس صورتی
لباس عروس صورتی

امیدواریم از این مقاله برای داشتن تیپ جذاب و رومانتیک صورتی خود استفاده کنید.

“ قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا