راهنمای خریدپوشاک مردانه

اصول انتخاب پالتوی مردانه

معمولا در فصول گرم سال به لباس های گرم فکر نمی‌کنیم اما با رفتن تدریجی گرما و آمدن پاییز و زمستان به فکر پوششی گرم هستیم که مقداری از سرمای هوا را در بدن مان از بین ببرد. استفاده از پالتو یکی از گزینه های مناسب برای گرم کردن خودمان است. در این مطلب به پالتوی مردانه می‌پردازیم تا اصول انتخاب یک پالتوی مردانه خوب را بدانیم.

خرید پالتو مردانه
خرید پالتو مردانه

جنس پالتوی مردانه

پالتوی مردانه جزوی از اصلی ترین پوشاک در استایل مردانه شناخته شده است . نخستین نکته ای که  هنگام خرید پالتو مردانه باید به آن توجه کرد جنس پالتو است. و اینکه چه جنس پالتویی برای شما خوب است و در برابر سرما مقاومت بیشتری دارد. این را بدانید که افرادی که سرمایی هستند از یک لایه آستر می‌توانند به عنوان محافظ استفاده کنند.

پالتو آستر دار
پالتو آستر دار

معمولا پالتو ها از جنس پشم و کشمیر هستند. جنس کشمیر بسایر مرغوب و گرم است ولی مقاومتش نسبت به پشم کمتر است. پشم مقاومت بیشتری دارد پس اگر قصد خرید پالتویی دارید که حداقل دو سال از آن بتوانید استفاده کنید جنس پشم را انتخاب کنید.

جنس پالتو از نزدیک
جنس پالتو از نزدیک

پالتویی انتخاب کنید که کاملا از پشم ساخته شده باشد. پالتوی جنس پشم هم گرم تر است هم از لحاظ مقاومت مقاومت دارد منتها کشمیر وجه و جلوه لوکسی دارد. شما با توجه به سلیقه خود می‌توانید یکی را انتخاب کنید.

تفاوت میان کت و پالتوی مردانه

میان کت و پالتوی مردانه تفاوت های بسیاری وجود دارد و تنها وجه مشترک آن ها این است که هردو برای پوشش در مقابل سرما به کار می‌روند البته کت کارایی بسیار بیشتری نسبت به پالتو دارد و در خیلی مکان ها حتی اگر هوا سرد هم نباشد می‌توان ان را پوشید و ظاهری شیک و خاص به شخص خواهد داد.

 اما پالتو برای جلوگیری از سرما به کار می‌رود و فقط در فصول سرد به یاد آن می‌افتیم هر چند که جنس پالتو معمولا نسبت به کت تفاوت دارد و پالتو از جنس ضخیم تری نسبت به کت ساخته شده است.

کت مردانه
کت مردانه

یکی دیگر از تفاوت های بارز این دو پوشش این است که کت از پالتو کوتاه تر است و فقط کمی پایین تر از کمر را پوشش می‌دهد اما پالتو معمولا تا زانو و پایین تر از زانو هم بلندی دارد و کامل بالا تنه را پوشش خواهد داد.

سایز پالتوی مردانه

هنگامی که برای خرید پالتو به فروشگاه می‌روید و می‌خواهید پالتوی مورد نظرتان را پرو کنید سعی کنید درخواست یک سایز بزرگ تر را بدهید زیرا با جمع کردن دست های تان اگر پالتو کوچک باشد دوخت آن پاره خواهد شد و این مشکل هم به این دلیل است که ممکن است در روزی که هوا بسیار سرد است شما از یک ژاکت هم در زیر پالتو استفاده کنید.

همین امر باعث تنگ شدن پالتو در قسمت آستین هایش خواهد شد پس حتما این نکته را هنگام خرید پالتوی مردانه در نظر داشته باشید.

سایز مناسب پالتو مردانه متناسب با بدن خود فرد
سایز مناسب پالتو مردانه متناسب با بدن خود فرد

هنگام پرو پالتوی مردانه به قد پالتو هم توجه کنید. کسانی که دارای قدی بلند هستند از خرید پالتوهای کوتاه و بالاتر از زانو خودداری کنند چون جلوه خوبی به شما نخواهد داد ولی بالعکس برای کسانی که قدی کوتاه دارند پوشیدن پالتوهای بلند اصلا مناسب نیست زیرا قد آن ها را کوتاه تر نشان خواهد داد.

آستین های پالتو هم موثر هستند. آستین پالتوی شما باید به صورتی باشد که کت و شلواری که در زیر پالتو پوشیده اید را آستین کت را کاملا پوشش دهد.

ظاهر پالتوی مردانه

ظاهر پالتوی مردانه شما بسیار حائز اهمیت است. اگر می‌خواهید در طول فصل سرد زمستان ظاهری رسمی و جنتلمن در محیط کار خود داشته باشید پالتوی مردانه گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. البته برای خرید یک پالتوی مناسب باید رنگ، دوخت ، شکل و خیلی چیزهای دیگر را در نظر بگیرید. قبل از خریدتان به پالتو فکر کنید که دقیقا چه چیزی از یک پالتو می‌خواهید.

معمولا از یک پالتوی مناسب چنین انتظاراتی خواهیم داشت که:

-یقه آن قابل تا شدن باشد تا در مقابل سرما بتوان آن را خم کرد.

-در قسمت سینه دکمه داشته باشد تا در هنگام وزش بادهای زمستانی بتوان از دکمه ها برای جلوگیری از سرما استفاده کرد.

-دارای جیب باشد.

-کمر و پایین کمر را از سرما پوشش دهد

دوخت پالتوی مردانه

هنگام خرید پالتوی مردانه حتما به قسمت های دوخته شده دقت کنید تمام جزئیات را در نظر بگیرید. دقت کنیدکه قسمت موقع پوشیدن از آن خارج نشود و باعث پاره شدن پالتو شود، اول کمی قسمت های مختلف پالتو را با دست بکشید ببنید دوخت ان دارای چه کیفیتی است.

دوخت پالتوی مردانه
دوخت پالتوی مردانه

قسمت شانه و سرشانه پالتو باید دقیق تر دوخت خورده باشد و به صورت رسمی تری باشد نه اینکه آویزان شود باید هنگام پوشیدن شانه ها را صاف نشان دهد.

پالتو و کت مردانه
پالتو و کت مردانه

پالتوی مردانه به صورت راسته دوخته شده است و نباید مانند کت در قسمت کمر مقداری تنگ شده باشد پس به این نکته هم توجه کنید زیرا پالتو باید آزاد تر باشد و بتوان از کت وشلوار و یا جلیقه و حتی ژاکت در زیر آن استفاده شود. اگر پالتوی تنگ را انتخاب کنید دیگر نمی‌توانید زیر آن لباس دیگری بپوشید.

انواع پالتوی مردانه

انواع مختلفی از پالتوهای مردانه وجود دارد ولی انتخاب آن با توجه به سلیقه و علاقه شخصی شما و همچنین مقدار بهایی است که بابت خرید پالتو می‌خواهید پرداخت کنید.

انواع پالتو مردانه شامل

پالتو خز

از جمله پالتوی مردانه لوکس به شمار می‌رود و قیمت آن بستگی به نوع خزی که استفاده شده دارد. نگه داری از پالتو خز مانند دیگر پالتوها نیست و بسیار حساس است.

 باید این جنس پالتو را به صورت جدا در کمد لباسی که رطوبت ندارد نگه داری کرد و از گرد و غبار حفظ کرد. شستن و تمیز کردن این نوع پالتو نیز کاره آسانی نیست و معمولا باید آن را ضدعفونی کنید سپس به خشک شویی بدهید.

پالتو چرم

پالتوی چرم بسیار محبوب و منحصر به فرد است و استایلی بسیار شیک به فرد خواهد داد و معمولا برای افراد با قامت بسیار زیبا جلوه خواهد کرد. این نوع پالتو جزو پالتو های لوکس است.

پالتو کتان

پالتو کتان خیلی گرم نیست مگر نوع دو لایه آن. اگر در مناظقی زندگی می‌کنید که در زمستان هوا خیلی سرد نخواهد بود پالتو کتان گزینه مناسبی است.

پالتو پشم

پالتو پشم خاصیت گرمایی دارد و برای افراد سرمایی مناسب است. کیفیت این پالتو بسیار عالی است و مقاومت خوبی دارد. پالتو را بخاطر بافت پشمی که دارد در درون ماشین لباس شویی نیندازید زیرا بافت آن را خراب خواهد کرد حتما کاره شست و شوی پالتو را به خشک شویی بسپارید.

اگر می‌خواهید در خانه خودتان پالتو را بشویید به این نکته توجه کنید که برای خشک شدن پالتو آن را از شانه آویزان نکنید زیرا باعث شل شدن بافت پالتو خواهد شد و در تن زیبا نخواهد بود.

 پالتو فوتر

این نوع پالتو هم تقریبا مانند پشم است با این تفاوت که صد در صد از الیاف پشمی ساخته نشده است و فقط نیمی از آن پشمی است. این نوع پالتو در سرما محافظت خوبی دارد و بر تن بسیار شیک و جذاب است.

پالتو کشمیر

این پالتو از نوعی پارچه تهیه شده که از جنس پشم بزکشمیر ساخته شده است، این نوع پارچه بسیار گرم است زیرا از پشم بز ساخته شده است و پشم بز جدا از پشم گوسفند است. تاریخچه این نوع پارچه به کشور هند باز خواهد گشت.

پالتو کشمیر
پالتو کشمیر

علت گران و لوکس بودن این پارچه این است که چون الیاف پارچه از بزکشمیر گرفته خواهد شد و این نوع بز بسیار کمیاب است و کسانی که حساسیت پوستی دارند استفاده از این نوع پارچه برای شان کاملا بدون ضرر خواهد بود.

اصول نگه داری از پالتوی مردانه

برای نگه داری از پالتوها جنس پالتو اهمیت دارد تا شما بدانید چگونه از پالتوی مردانه نگه داری و مراقبت کنید و یا درباره نحوه شست و شوی آن ها اطلاعات داشته باشید پس در درجه اول جنس پارچه پالتو مهم است.

 به طور مثال در پالتویی که جنس آن از کشمیر است باید بسیار مراقب بود زیرا باید با دست و آب سرد شسته شوند و تنها از صابون به عنوان پاک کننده استفاده شود و بعد از خشک شدن در کمد به صورت فشرده قرار دهید و استفاده از چند قرص حشره در جیب های پالتو لازم است.

حتما نکاتی را در مورد نحوه شستن پالتو در نظر بگیرید. هنگام خرید پالتو حتما از فروشنده راهنمایی های لازم در مورد نگه داری از پالتو را بخواهید تا بی گدار به آب نزنید.

قیمت پالتوی مردانه

حتما یکی از ملاک های شما برای انتخاب پالتوی مردانه قیمت آن است و این که پالتویی که قصد خریدش را دارید ارزش آن قیمت را دارد یا خیر. عوامل مختلفی بر روی قیمت پالتو تاثیر خواهند گذاشت از جمله این عوامل جنس پالتو است که بسیار مهم است، طرح پالتو و برندی که پالتو را طراحی کرده است.

اما باید بگوییم که پالتو جزو آن دسته از لباس هایی است که شما در مقابل سرما خواهید پوشید و کیفیت ان باید برای تان در اولویت باشد.

سخن آخر

اگر استایلی خاص و مردانه و کاریزماتیک می‌خواهید پیشنهاد ما به شما استفاده از پالتوی مردانه است. زیرا با پوشیدن این لباس زمستانی اندام شما بسیار جذاب و مردانه تر خواهد شد. البته نکات لازم در مورد پوشیدن پالتو را برای تان در مقاله ذکر کردیم که امیدواریم زمستان خوبی را با انتخاب پالتویی مناسب بگذرانید.

“ قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نمایش بیشتر

محمد کریمی

رویای کودکیم به حقیقت پیوست ، عاشق دنیای وب بودم تا اینکه برنامه نویسی رو از سال 1387 شروع کردم و الان صاحب برند قیچی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا