راهنمای خریداکسسوری

اشتباهات رایج هنگام خرید حلقه ازدواج

حلقه ازدواج، یک خرید دونفره در اوایل زندگی مشترک است که با ذوق و شوق وصف نشدنی همراه است. اما برای خرید حلقه ازدواج یکسری نکات را باید رعایت کرد که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت.

خرید حلقه ازدواج

اگر اخیرا در پیوند عاشقانه ایی قرار گرفته باشید و در شرف ازدواج باشید، باید خود را برای خرید حلقه ازدواج آماده کنید. خیلی ها فکر می‌کنند که خرید حلقه ازدواج کاری بسیار راحت و آسان است و می‌توانند به دو حلقه مانند هم اکتفا کنند و آن را در حد یک اکسسوری میدانند. اما به این شکل نیست.

زوج ها هنگام خرید حلقه ازدواج مرتکب اشتباهاتی خواهند شد که ممکن است از سر اجبار حلقه را در دست بیاندازند و یا بعدها اصلا از انتخاب خود راضی نباشند.

خرید حلقه ازدواج
خرید حلقه ازدواج

این نکته که حلقه های ازدواج باید شبیه به هم باشند کاملا اشتباه است. البته اگر مایل باشید حلقه ها را با هم ست کنید می‌تواند دو حلقه شبیه به هم خریداری کنید که از شبیه بودن حلقه همسرتان با حلقه خودتان لذت ببرید.

اما گاهی اوقات پیش می‌آید که شما با همسر خود اختلاف سلیقه دارید و نمی‌خواهید که حلقه ها مانند هم باشند در این گونه مواقع می‌توانید حلقه ها جدا از هم خریداری کنید و این هیچ ایرادی ندارد و یا این که می‌توانید حلقه ها را به صورت مکمل تهیه کنید.

 حلقه ها ی مکمل حلقه هایی هستند که مانند و شبیه هم نیستند اما شاید وجه مشترکی مانند نگین و یا طرحی که تکمیل کننده یکدیگر باشد را داشته باشند.

خرید حلقه ازدواج را به تاخیر نیاندازید

حلقه ازدواج شما سمبلی از عشق شما خواهد بود که باید با هر بار نگاه کردن به آن شما را به یاد عشق تان بیاندازد و آن را عمیقا دوست داشته باشید در غیر این صورت حلقه ازدواج معنی ندارد. پس برای خرید حلقه ازدواج  وقت و زمان کافی را بگذارید و عجله نکنید.

خرید حلقه ازدواج را به تاخیر نیاندازید و سعی کنید زمان کافی را برای بهترین انتخاب داشته باشید. زمانی از روز را برای خرید حلقه ازدواج انتخاب کنید که انگشتان و بدن شما ورم نداشته باشد و اندازه واقعی دست تان باشد.

تنها به یک مکان خاص اکتفا نکنید و به چند مکان جهت خرید حلقه ازدواج سر بزنید و حلقه های متفاوتی را بازدید کنید تا بتوانید در میان چند نوع حلقه بهترین را انتخاب کنید و همچنین حلقه ایی را که انتخاب کرده اید باید اندازه آن مناسب دست شما باشد.

حلقه ازدواج سمبل عشق
حلقه ازدواج سمبل عشق

سعی کنید زمان کافی را برای خرید حلقه ازدواج در نظر داشته باشید تا قبل از مراسم ازدواج تان حلقه ها آماده باشد و در دستان شما قرار بگیرد و انتخاب شما عجله ایی نباشد چون حتی اگر از آن لحظه حلقه را دوست داشته باشید ممکن است بعدها از انتخاب خود پشیمان شوید و با خود بگویید کاش وقت و تمرکز بیشتری برای انتخابم داشتم.

معمولا در خرید های آنلاین ممکن است حلقه اندازه و سایز دست شما نباشد پس اگر می‌خواهید خرید آنلاین داشته باشید حتما زمان کافی برای خرید داشته باشید زیرا خرید آنلاین به زمان بیشتری احتیاج دارد تا شما خرید خود را انجام دهید.

زمانی که طول می‌کشد تا به دست تان برسد و اگر حلقه اندازه دست شما نباشد دوباره باید آن را برگردانید و تعویض کنید همه این ها مستلزم زمان زیادی است.

توجه به حلقه نامزدی قبل از خرید حلقه ازدواج

حتما قبل از خرید حلقه ازدواج به حلقه نامزدی خود هم توجه کنید زیرا این دو باید به هم بیایند. خیلی ها دچار این مشکل خواهند شد که حلقه نامزدی آن ها با حلقه ازدواجشان هم خوانی ندارد و از قبل اصلا به این موضوع فکر نکرده اند. قبل از خرید حلقه ازدواج به انگشتر نامزدی خود دقت کنید و آن دو را کنار یکدیگر بگذارید و آن ها را آنالیز کنید.

اگر حلقه نامزدی شما با حلقه ازدواج هم خوانی ندارد پس اقدام به خرید ننمایید و سعی کنید گزینه دیگری را انتخاب کنید.

توجه به حلقه نامزدی قبل از خرید حلقه ازدواج
توجه به حلقه نامزدی قبل از خرید حلقه ازدواج

در ضمن نکته دیگری که حائز اهمیت است این است که برخی از فلزات با هم دیگر هم خوانی ندارند به فلز حلقه نامزدی توجه کنید تا با حلقه ازدواج شما هم خوانی داشته باشد. به طور مثال اگر حلقه نامزدی شما از جنس طلا است سعی کنید حلقه ازدواج هم طلا باشد.

اما تفاوتی ندارد که حلقه ها از نظر رنگ باهم تفاوت داشته باشند فقط به جنس آن ها توجه کنید طلای سفید و زرد رنگ ترکیبی جالبی می‌تواند باشد.

اندازه و سایز انگشت هنگام خرید حلقه ازدواج

” اگر اندازه نیست بعدا آن را تعویض و یا سایز آن را تغییر خواهیم داد” این جمله ایی است که احتمالا خیلی از زوج ها هنگام خرید حلقه ازدواج با آن رو به رو خواهند شد و در جواب باید بگوییم که این اتفاق ممکن است هرگز رخ ندهد و به امید چنین روزی که شما بتوانید انتخاب خود را مجدد بازنگری کنید ننشینید.

شما اگر در همان لحظه اندازه دقیق انگشتر خود را بررسی کنید و انتخابی عجله ایی نداشته باشید دیگر نیازی به مراجعه بعدی برای تغییر سایز و یا عوض کردن حلقه نخواهید داشت.

اندازه و سایز انگشت هنگام خرید حلقه ازدواج
اندازه و سایز انگشت هنگام خرید حلقه ازدواج

اگر هم انتخاب شما به صورت آنلاین است اندازه گیری های دقیق را انجام دهید تا بعدا دچار مشکل نشوید. در اندازه گیری انگشت دست خود دقت کنید که ورم نداشته باشد و انگشت شما سرد نباشد چون اگر سرد باشد منقبض می‌شود و اندازه دقیقی به دست نمی‌آید. سعی کنید در آخر روز انگشت خود را اندازه بگیرید زیرا بهترین زمان است که اندازه دقیقی به شما خواهد داد.

خرید حلقه ازدواج باید حتما رینگی باشد

چرا هنگام خرید حلقه ازدواج باید به رینگی بودن آن تاکید کنیم؟! این یک اشتباه است و اجباری در کار نیست که حتما حلقه ازدواج شما رینگی باشد شما می‌توانید از طرح های دیگری به عنوان حلقه ازدواج استفاده کنید.

خرید حلقه ازدواج باید حتما رینگی باشد
خرید حلقه ازدواج باید حتما رینگی باشد

این دیگر قدیمی شده است که حلقه شما به صورت رینگی باشد و امروزه حلقه های مکمل و حلقه هایی با طرح های مختلف وارد بازار شده است که شما می‌توانید از میان آن ها یکی را انتخاب کنید.

خرید حلقه ازدواج

هنگام خرید حلقه ازدواج به یک مدل بسنده نکنید سعی کنید از چندین فروشگاه دیدن کنید و مدل های مختلفی را ببینید. برای خرید حلقه ازدواج به یک یا دو مدل اکتفا نکنید زیرا اکثرا زوج های جوان آنقدر ذوق و شوق دارند که با دیدن اولین و دومین حلقه و نهایت تا سومین گزینه انتخاب خود را انجام داده و تصمیم به خرید خواهند گرفت.

معمولا هر ساله مدل های جدیدتری به بازار وارد می‌شود و مدل ها متنوع هستند و هر سال با سال دیگر متفاوت خواهند بود شما باید سعی کنید که حلقه ازدواجی انتخاب کنید که هرگز قدیمی نشود و طرح های شلوغی نداشته باشد و سعی کنید که حلقه شما طبق مد روز نباشد خرید حلقه ازدواج باید طوری باشد که یک سال بعد قدیمی و از مد افتاده نباشد.

 

خرید حلقه ازدواجی که ترند سال است ممکن است سال بعد ترند نباشد و شما دیگر علاقه ایی به پوشیدن حلقه خود نداشته باشید پس سعی کنید که خریدی هوشمندانه داشته باشید و حلقه ازدواج شما هر چه ساده تر باشد دیرتر قدیمی و کهنه خواهد شد.

یک نکته را در دنیای مد باید بدانید و آن این است که زیبایی در سادگی است. لوازمی که ساده تر است معمولا دیرتر از مد خواهند افتاد و حتی اگر سال های زیادی از آن بگذرد باز هم زیبایی خود را حفظ کرده است سعی کنید سراغ چنین لوازمی بروید که قدیمی نشوند.

بودجه برای خرید حلقه ازدواج

مهمترین مسئله قبل از خرید حلقه ازدواج بودجه شما است. قبل از خرید به میزان بودجه خود فکر کنید توجه داشته باشید که شما باید به حلقه هایی فکر کنید که به اندازه هزینه شما باشد و بیشتر و یا کمتر از آن نباشد از فروشنده بخواهید که با توجه به بودجه شما حلقه هایی را به شما نشان دهند که در همان اندازه باشد.

اگر شما به انگشترهایی که هزینه آن بیشتر از بودجه شما است فکر کنید این موضوع باعث خواهد شد که از حلقه هایی که میزان بودجه شما است دل زده شوید و به انتخاب های بالاتر فکر کنید.

بودجه برای خرید حلقه ازدواج
بودجه برای خرید حلقه ازدواج

اگر هم به انگشترهای ارزان قیمت تر فکر کنید ممکن است انتخابی که شایسته شما باشد را انجام ندهید و بعدها افسوس این موضوع را بخورید که کاش هنگام خرید حلقه ازدواج یک انتخاب بهتر و در خور تری را می‌کردید.

پس در مجموع میزان بودجه شما بسیار مرتبط با خرید شما خواهد بود.

سخن پایانی

هنگام خرید حلقه ازدواج به انگشترهای بسیار پر طرح و پر نگین فکر نکنید و انتخاب خود را به نوع خاصی از حلقه محدود نکنید. در بالا به اشتباهاتی که ممکن است هنگام خرید حلقه ازدواج رخ بدهد اشاره شده است.

خرید حلقه ازدواج
خرید حلقه ازدواج

به دنبال طرح ها و مدل های مختلفی از حلقه ها بگردید و فقط به حلقه های رینگی شکل فکر نکنید و سعی نکنید که حلقه شما ترند سال باشد، حلقه های ساده تر زیباتر خواهند بود.

“ قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
نمایش بیشتر

محمد کریمی

رویای کودکیم به حقیقت پیوست ، عاشق دنیای وب بودم تا اینکه برنامه نویسی رو از سال 1387 شروع کردم و الان صاحب برند قیچی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا