پوشاکپوشاک بچه گانه

برای کودکان، در مراسم ها چه لباسی انتخاب کنیم

در زمان های قدیم خیلی به پوشاک اهمیت داده نمی‌شد و مردم سعی داشتند که فقط چیزی بپوشند که از بدن آن ها محافظت کند. اما با گذشت زمان و پیشرفت در زمینه مد و فشن مردم به اهمیت این موضوع پی بردند. امروزه نه تنها پوشاک بزرگسالان بلکه انتخاب لباس کودک هم دچار تحولاتی شده است.

در قرنی که ما زندگی می‌کنیم دست خوش فرزند سالاری شده ایم طوری که خانواده ها بیشتر به نیازهای کودکان توجه می‌کنند.

در خصوص همین امر مطلبی برای شما قرار دادیم که بتوانید در انتخاب لباس کودک اطلاعات بیشتری داشته باشید و بدانید که هنگام خرید برای کودک باید چه ملاک هایی را در نظر داشته باشید.

معیار های اصلی انتخاب لباس کودک

وقتی که به انتخاب لباس کودک فکر می‌کنیم و یا شرایطی پیش خواهد آمد که باید به خرید لباس برای کودک خود و یا اقوام بروید اولین چیزی که به ذهن شما خطور خواهد کرد سایز کودک است و بعد از آن رنگی که به کودک بیاید و مواردی دیگر… در ادامه مطلب ما تک به تک به این موارد می‌پردازیم.

جنس لباس کودک

نخستین و مهم ترین ویژگی که در انتخاب لباس کودک اهمیت دارد جنس لباس است. جنس لباس کودک معمولا باید کتان و یا پنبه و نخی باشد.

 زیرا اگر جنس لباس کودک مناسب نباشد و یا زبر باشد کودک اذیت خواهد شد، کودکان مانند بزرگسالان تحمل زیاد و صبر ندارند و با توجه به انرژی زیادی که دارند همیشه در حال بازی کردن هستند حتی در مراسم ها یک جا بند نخواهند شد و مدام در حال جهش و بازی هستند پس با توجه به این موارد باید جنس لباس کودک شما طوری باشد که کودک راحت باشد و اذیت نشود.

جنس لباس کودک
جنس لباس کودک

از طرفی دیگر پوست کودکان بسیار حساس تر از بزرگسالان است. باید جنس پارچه لباس کودک نرم و لطیف باشد که پوست کودک دچار قرمزی و آلرژی نشود.

رنگ لباس کودک

رنگ لباس هم یکی از اصول مهم در انتخاب لباس کودک است. لباس کودک باید از رنگ های شاد برخوردار باشد و رنگ های شاد مناسب کودکان هستند هرگز سعی نکنید برای کودک رنگ تیره انتخاب کنید روحیه کودکان لطیف و حساس است و با شخصیت های کارتونی و رنگی رنگی ارتباط برقرار می‌کنند، رنگ تیره با روحیه کودک وفق ندارد.

تنوع لباس کودک
تنوع لباس کودک

مثلا استفاده از رنگ های مشکی و قهوه ایی مناسب کودک نیست و اگر علاقه دارید که این رنگ ها را برای کودک خود برگزینید سعید کنید ترکیبی از دو رنگ باشد مثلا بلوز مشکی اگر در آن از طرح های زرد و یا سفید استفاده شده باشد مناسب تر است تا اینکه مشکی محض باشد.

انتخاب لباس کودک و رنگ پوست او

هنگام انتخاب لباس کودک به رنگ پوست او دقت کنید. اگر کودک همراه شما باشد بهتر است زیرا با پرو کردن لباس بر تن او خواهید فهمید که لباس با رنگ پوستش هماهنگی دارد یا خیر.

اما معمولا برای کودکان با رنگ تیره از رنگ های روشن که تناژ کرمی و زرد دارند و برای کودکان با پوست روشن از تناژ رنگ های آبی و صورتی و قرمز استفاده کنید.

انتخاب لباس کودک و رنگ پوست او
انتخاب لباس کودک و رنگ پوست او

اگر لباسی که خریداری کرده اید با رنگ پوست هماهنگ نباشد تاثیرات منفی بر روی چهره کودک شما خواهد گذاشت پس مراقب باشید کودکتان با لباس جدیدش باید بی‌نظیر به نظر بیاید.

سایز لباس کودک

چقدر زود بزرگ شد این جمله معروفی است که اکثرا هنگام خرید لباس کودک به آن فکر خواهیم کرد. کودکان رشد سریعی دارند و ممکن است هر چند ماه یکبار به سال هم نکشیده مجبور به خرید لباس برای آن ها شوید.

هنگام انتخاب لباس کودک حتما قد و وزن کودک رو داشته باشید تا بتونید بهترین انتخاب رو داشته باشید و البته این موضوع رو هم در نظر داشته باشید که لباس تنگ خریدن برای کودک ممنوعه چون هم باعث اذیت کودک شما خواهد شد و هم اینکه فقط برای یک بازه زمانی خاص کاربرد دارد.

سایز لباس کودک
سایز لباس کودک

به همین خاطر سعی کنید هنگام خرید لباسی با یک سایز بزرگتر خرید کنید البته تا آن حد بزرگ نباشد که جلوه خوبی نداشته باشد و جلوی دست و پای کودک را بگیرد.

اگر از اندازه و سایز کودک خبر ندارید بهتر است او را با خود به خرید ببرید و یا اگر امکان این کار نیست حتما به فروشنده اطلاعات سن و جثه کودک را بدهید تا بتواند بهتر شما را راهنمایی کند.

سلیقه کودک در انتخاب لباس کودک

هنگام خرید سعی کنید تا جایی که امکان دارد کودک را با خود ببرید البته اگر سن کودک طوری باشد که بتواند نظر بدهد معمولا 4 سال به بالا، این کار برای این است تا بتوانید نظر و سلیقه او را هم در انتخاب لباس کودک بدانید. این کار فوایدی زیادی دارد زیرا به کودک حس استقلال را منتقل کرده اید.

سلیقه کودک در انتخاب لباس کودک
سلیقه کودک در انتخاب لباس کودک

از لحاظ روانشناسی هم کودک باید از همان دوران کودکی مستقل بودن را یاد بگیرد و بداند که نظر او هم برای دیگران مهم است و چیزی را که دوست دارد به آن می‌رسد در این وحله زمانی شما هم وظیفه دارید به سلیقه و نظر کودک احترام بگذارید.

انتخاب لباس کودک دخترانه

معمولا در انتخاب لباس کودک که مربوط به جنسیت دخترانه باشد تنوع خیلی بیشتر است و دست شما باز تر خواهد بود. برای انواع مراسم ها می‌توانید از پیراهن های گل دار و پلیسه دار و همچنین از لباس های توری که دامن های پفی دارند استفاده کنید.

انتخاب لباس کودک و نباید های آن
انتخاب لباس کودک و نباید های آن

برای دختر بچه ها از رنگ های شاد و طرح های گل دار و عروسکی استفاده خواهد شد. دختر بچه ها معمولا اکسسوری های متنوعی دارند از جمله تل سر، گل سر، انواع گیره ها و پاپیون ها که جلوه زیبایی به ظاهر آن ها خواهد داد.

انتخاب لباس کودک دخترانه
انتخاب لباس کودک دخترانه

 البته سعی نکنید که با این اقلام دست و پای کودک را ببندید و او را محدود کنید مثلا چون لباس توری پفی پوشیده است دیگر نتواند مثل باقی دوستانش به راحتی بازی کند و یا استرس داشته باشد که کثیف نشود. سعی کنید کودک را با لباسش محدود نکنید.

همیشه در جشن ها و مهمانی های دور همی برای کودک خود یک دست لباس اضافه که بتواند با آن راحت باشد و به راحتی بازی کند همراه داشته باشید که دیگر هم خیال خودتان راحت باشد هم کودک تان محدود نشود.

انتخاب لباس کودک پسرانه

انتخاب لباس کودک به دو دسته پسر و دختر تقسیم خواهد شد. در صورتی که اگر با دید کلی به موضوع نگاه کنید یکی از لذت بخش ترین خرید ها، می‌تواند خرید لباس کودکان باشد اما سختی های خود را هم دارد خصوصا برای پسرکوچولوها.

در انتخاب لباس برای پسر بچه ها برخلاف دختر بچه ها دست ما باز نیست و مانند لباس دختر بچه ها از تنوع اجناس برخوردار نیستیم احتمالا خرید شما به یک بلوز و شلوار و یا شلوارک و تی شرت ختم شود.

در انتخاب لباس پسر بچه ها بیشتر توجه کنید و به جنس لباس که از جنسی محکم و مرغوب باشد و به راحتی لباس دقت کنید زیرا پسر بچه ها نسبت به دختران پر جنب و جوش تر هستند و مدام در حال دویدن و بازی هستند باید لباسی که می‌پوشند راحت باشد و مانع آن ها نشود.

انتخاب لباس کودک پسرانه
انتخاب لباس کودک پسرانه

در انتخاب لباس به این نکته هم توجه کنید که لباس پسربچه ها به دلیل پرجنب و جوش بودن آن ها زود کثیف خواهد شد البته این قضیه برای دختر بچه ها هم اتفاق می‌افتد و شما که در انتخاب لباس آن ها نقش دارید جنس لباس را طوری انتخاب کنید که قابل شستن های پیاپی باشد نه اینکه با یک بار شستن خراب شود و یا نتوان آن را شست.

لباس کودکان با توجه به این که پوست حساسی دارند و خیلی زودتر از بزرگسالان دچار اگزما و آلرژی خواهند شد باید بسیار مراقب جنس لباس و حتی پودر لباسی که با آن لباس را می‌شویید باشید.

معمولا پودر لباس شویی کودکان با بزرگسالان متمایز است و نکته ای دیگر در همین خصوص این است که سعی نکنید لباس کودک و بزرگسال را به صورت ترکیب شده با هم داخل ماشین لباسشویی بیندازید تا جایی که امکان دارد لباس کودکان را جدا از لباس بزرگسالان قرار دهید و از پودر لباس شویی مخصوص کودکان استفاده کنید.

انتخاب لباس کودک و نباید های آن

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چه لباس هایی را نباید برای کودکان انتخاب کنیم. باید در انتخاب لباس کودکان دقت زیادی داشته باشید خصوصا اگر کودک شما و یا کودکی که قصد خرید هدیه برای او را دارید سن کمتر از سه سال داشته باشد.

انتخاب لباس کودک و نباید های آن
انتخاب لباس کودک و نباید های آن

اگر لباسی که انتخاب کرده اید دارای بندهایی باشد و یا این که زیپ هایی تزئینی داشته باشد و یا از انواع دکمه ها استفاده شود ممکن است کودکان آن را به دهان شان ببرند و ببلعند پس به سراخ لباس هایی بروید که از زیپ های پلاستیکی استفاده شده و یا دکمه های فشاری دارند.

سخن پایانی

انتخاب لباس کودک هیجان انگیز است اما به همان اندازه هم اصول و نکاتی دارد که باید حتما رعایت شود زیر کودکان خود قدرت تصمیم گیری ندارند و باید بزرگ ترها به آن ها کمک کنند. در این مطلب به نکاتی که برای خرید لباس کودک لازم و ضروری است پرداخته شده است.

انتخاب لباس کودک برای مراسمات
انتخاب لباس کودک برای مراسمات

 

“ قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
نمایش بیشتر

محمد کریمی

رویای کودکیم به حقیقت پیوست ، عاشق دنیای وب بودم تا اینکه برنامه نویسی رو از سال 1387 شروع کردم و الان صاحب برند قیچی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا