برند شناسیبرند ایرانی

بهترین برندهای لباس ورزشی

برای ورزش کردن باید لباس مخصوص ورزش را بپوشیم ما امروز اینجا هستیم تا برای تان در مورد برندهای ایرانی لباس ورزشی صحبت کنیم تا هم لباس مناسب ورزشی داشته باشیم و هم این که از کالای ایرانی ساخته دست هم وطنان خودمان حمایت کرده باشیم.

معرفی بهترین برندهای لباس ورزشی
معرفی بهترین برندهای لباس ورزشی

 مسلما برای یک پیاده روی و دو ساده هم نمی‌توانیم با همان لباسی که قرار است به گردش برویم حاضر شویم زیرا لباس ورزشی راحت تر است و مخصوص ورزش طراحی و تولید شده پس برای انجام هر کاری لباس مخصوص همان کار را باید بر تن کرد.

لباس ورزشی برای دو و پیاده روی
لباس ورزشی برای دو و پیاده روی

ویژگی برندهای ایرانی لباس ورزشی

با توجه به شرایط اقتصادی کشور و اوضاع تحریم ها اگر بخواهیم لباسی ورزشی از برندی غیر ایرانی تهیه کنیم واقعا هزینه زیادی را باید در نظر بگیریم اما در اینجا برندهای ایرانی لباس ورزشی وجود دارند که می‌توان با هزینه کمتر و همان کیفیت آن را تهیه کرد.

یکی از مهم ترین ویژگی برندهای ایرانی لباس ورزشی حمایت از تولید کننده ایرانی است ما باید با همکاری یکدیگر دست در دست هم به اوضاع اقتصادی کشورمان کمک کنیم تا کسب و کارها هر روز دچار شکست و تعطیلی نشوند پس مهم ترین کاری که می‌توانیم در این زمینه انجام دهیم حمایت و خرید برند ایرانی است.

از دیگر ویژگی مهم لباس ورزشی راحت بودن لباس است که ورزشکار بتواند در ان احساس راحتی کند و البته جنس لباس که بسیار حائز اهمیت است. کسی که ورزش می‌کند بدن او در حالت ورزش کردن دو برابر یک فرد عادی عرق خواهد کرد جنس لباس باید طوری باشد که ورزشکار احساس تعریق و عرق سوزی نداشته باشد.

انتظارات ما از برندهای ایرانی لباس ورزشی

چه انتظاراتی می‌توان از برندهای ایرانی لباس ورزشی داشت؟! این سوالی است که با نام آوردن برند ایرانی و خارجی از لباس ورزشی در ذهن ما شکل خواهد گرفت. درزیر به مواردی اشاره خواهیم کرد باید از یک لباس ورزشی انتظار داشت و هنگام خرید برندهای ایرانی لباس ورزشی این موارد را در نظر بگیرید بعد اقدام به خرید کنید.

-جنس پارچه: هنگام خرید برندهای ایرانی لباس ورزشی به جنس پارچه و الیافی که در آن به کار گرفته شده دقت کنید. لباس های با الیاف پلاستیک برای ورزش کردن مناسب نیستند و دچار عرق و چسبیدن به بدن ورزشکار شده و موجب آزار او خواهد بود.

اهمیت جنس پارچه لباس ورزشی
اهمیت جنس پارچه لباس ورزشی

همچنین که این نوع پارچه ها بسیار سریع عرق را به خود گرفته و کثیف خواهند شد و کثیف شدن لباس یکی از مواردی است که ورزشکار حتما بایستی به آن توجه کند اگر لباس ورزشکار کثیف است آن را تعویض کند زیرا موجب انواع بیماری ها خواهد شد. توصیه ما به شما این است که حتما از لباس هایی با رنگ روشن استفاده کنید تا در صورت کثیف شدن متوجه آن بشوید.

-لباس شما باید مناسب با درجه حرارت هوا و محلی که در آن جا به ورزش خواهید پرداخت باشد. پس حتما دما و هوا را در نظر داشته باشید و طبق آن لباس ورزشی تان را انتخاب کنید.

اهمیت آب و هوا در انتخاب لباس ورزشی
اهمیت آب و هوا در انتخاب لباس ورزشی

برای آب و گرم تابستانی معمولا از تی شرت آستین کوتاه و شرت ورزشی استفاده خواهد شد.

برای درجه حرارت کمی پایین تر از بلوز آستین دار ورزشی و شلوار ورزشی استفاده کنید.

و برای فصول سرد از لباس های گرم ورزشی و پلیورها و گرم کن های ورزشی باید استفاده شود.

-سایز لباس باید به اندازه و فیکس شما باشد از لباس شخص دیگری برای ورزش استفاده نکنید لباس شما باید طوری باشد که مانع از انجام حرکات ورزشی شما نشود. نه انقدر بزرگ که به اشیا گیر کند و نه انقدر کوچک که مانع از حرکت دادن دست و پای تان شود.

اندازه لباس باید فیکس و متناسب بدن شما باشد
اندازه لباس باید فیکس و متناسب بدن شما باشد

-برای مراقبت از انگشتان پا و پا هنگام ورزش حتما از کفش ورزشی مناسب استفاده کنید. کفش ورزشی خصوصیاتی از جمله ( سبکی، انعطاف پذیری، راحتی و…) را در خود دارد. سعی کنید کفش خود را هر یک سال تعویض نمایید.

-جوراب های که برای ورزش می‌پوشید نباید حالتی پلاستیکی داشته باشند هر نوع جورابی مناسب ورزش نیست، جوراب های ورزشی خریدداری کنید.

-چند دست لباس ورزشی متفاوت در کمدتان داشته باشید تا هم انگیزه ایی باشد برای ورزش کردن و هم برای فصول مختلف کارآیی داشته باشد.

-لباس های ورزشی شما باید تمام نخ و یا از نخ پنبه باشد این جنس از لباس برای ورزش کردن مناسب است و عرق را کاملا به خود جذب خواهند کرد و موجب عرق سوزی نخواهند شد.

-لباسی را که انتخاب می‌کنید با توجه به سلیقه تان زیبا باشد تا انگیزه خود را برای ورزش از دست ندهید اما چیزی که بر زیبایی لباس ورزشی ارجعیت دارد راحت بودن آن است پس لباس شما در درجه اول باید راحت باشد و البته با توجه به سبکب که در آن ورزش می‌کنید لباس مختص به همان ورزش را بر تن کنید مثلا لباس دویدن با لباس والیبال فرق دارد.

ویژگی برندهای ایرانی لباس ورزشی برای ورزش های خشن

در برندهای ایرانی لباس ورزشی پارچه هایی که برای ورزش های پر تحرک و پر جنب و جوش ساخته شده اند باید ویژگی های از این قبیل را داشته باشند:

-مقاومت این نوع لباس ها باید طوری طراحی شوند که در برابر تنش میان ورزشکاران با یکدیگر مقاومت داشته باشد و سریع پاره نشود.

-جنس و کیفیت بالا در زمان تعریق ورزشکار

-داشتن منفذهایی برای انتقال هوا

-قابلیت کشسانی داشته باشد

برندهای ایرانی لباس ورزشی و کفش ورزشی

کشورمان ایران در سال های اخیر پیشرفت های خاصی در زمینه کفش از برندهای ایرانی لباس ورزشی داشته است که با مدل های خارجی قابل مقایسه هستند. ویژگی حائز اهمیت کفش ایرانی نسبت به کفش های ورزشی خارجی قیمت بسیار مناسب آن ها است که دقیقا همان کیفیت را هم دارند.

پاهای ما قلب دوم ما هستند و باید در انتخاب و خرید کفش حساسیت به خرج دهیم.

انتخاب کفش مناسب ورزشی
انتخاب کفش مناسب ورزشی

کیفیت و مقاومت کفش اسپرت در ربندهای ایرانی بستگی به عوامل زیادی دارند در اینجا به چند عامل اشاره خواهیم کرد:

-مواد اولیه که برای ساخت کفش به کار گرفته شده است

-دستگاه های ساخت کفش که تاثیر بسزایی در زمینه مقاومت کفش دارند

-افرادی که در ساخت کفش نقش موثری دارند

کفش های ورزشی در هنگام هر نوع ورزشی از اهمیت بسیاری برخوردارند که از پاهای شما بسیار مراقبت خواهند کرد هنگام ورزش کردن امکان آسیب دیدن پای شما بسیار است و شما باید به این فکر کنید که چه کفش ورزشی را انتخاب کنید که برای پای شما مناسب باشد.

معرفی چند تا از برندهای ایرانی لباس ورزشی

1-برند هالیدی: این برند لباس ورزشی به معنی تعطیلات است. این برند از بهترین برندهای ایرانی لباس ورزشی است. این برند دارای تنوع بسیار زیادی در پوشاک خود است. این برند هم در زمینه پوشاک ورزشی بانوان هم مردانه دارای تنوع و رنگ بندی و سایز بندی است.

برند هالیدی
برند هالیدی

به شما توصیه خواهیم کرد که از لباس های ورزشی برند هالیدی حتما دیدن کنید و همچنین این برند برای بانوان ایرانی که می‌خواهند پوششی محجب داشته باشد گزینه های مناسبی در نظر دارد و در زمینه لباس ورزشی کودکان هم فعالیت دارد.

2-برند مومنتوم: یکی از برندهای معروف در زمینه پوشاک ورزشی ایرانی برند مومنتوم است. طراحی برند مومنتوم کاره کشور آمریکا است و بعد طراحی وتست در آخر به ایران فرستاده خواهند شد. این لباس های ورزشی مومنتوم در رقابت با لباس های برندهای خارجی قابل مقایسه است. این برند برای بانوان اسلامی هم پوشش های مخصوص مانند سرپوش و ساق دست در نظر گرفته است.

برند مومنتوم
برند مومنتوم

3-برند مجید(مروژ): برند مجید از پارچه های باکیفیت و مناسب برای ورزشکاران در مسابقات استفاده می‌کند. این برند در میان ورزشکاران کاملا شناخته شده است و حتی بر تن خیلی از آن ها دیده شده است. این برند برای اکثر ورزشکاران رشته های مختلف لباس طراحی کرده است.

برند مجید
برند مجید

این برند در زمینه کفش ورزشی هم فعالیت خوبی دارد. مروژ به معنای مورچه در زبای لری است و مدیریت این برند ورزشی را آقای مجید ساعد بر عهده دارد.

مروژ یکی از بهترین برندهای لباس ورزشی است که با مدل های ورزشی خارجی هم تراز است و از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.

4-برند آر ان اس: آر ان اس مخفف شرکت رنگین نخ صبا و از یکی از بهترین برندهای ایرانی لباس ورزشی است البته تنها در این زمینه فعالیت ندارد ولی بخشی از فعالیت این شرکت به لباس ورزشی هم پرداخته شده است. لباس های این برند از رنگ بندی شادی برخوردار است و همین رنگ بندی باعث ایجاد انگیزه برای خرید لباس و ورزش خواهد بود.

برند آر ان اس
برند آر ان اس

5-برند شرافیت: این برند لباس ورزشی اغلب جوان پسند است و برندی تازه تاسیس است که از قیمت های مناسبی برخوردار است و همچنین در اکثر رشته های ورزشی لباس زنانه و مردانه طراحی کرده است.

برند آر ان اس
برند آر ان اس

سخن پایانی

برای ورزش کردن بایستی لباس مناسب ورزشی بر تن کنید و چه بهتر که از برندهای ایرانی لباس ورزشی تهیه کنیم که هم از کیفیت خوبی برخوردار هستند هم این که در حمایت از کالاهای ایرانی نقش داشته ایم.

لباس ورزشی
لباس ورزشی

مواردی که در مطلب بالا به آن اشاره کردیم برای خرید لباس ورزشی موثر هستند سعی ما معرفی ویژگی و نام بردن چند محصول ایرانی است که شما بتوانید خرید و انتخابی بهتر داشته باشید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا