راهنمای خریدپوشاک زنانه

نکات مهم هنگام خرید کفش پاشنه بلند

معمولا اغلب دختر خانم ها از همان دوران کودکی عاشق خرید کفش پاشنه بلند هستند و برای یکبار هم که شده کفش بزرگ ترهایشان را پا کرده اند و با آن ها راه رفته اند و این که این کار چقدر برایشان جذاب و هیجان انگیز است. ما در این مطلب می‌خواهیم نکات مهمی که در خرید کفش پاشنه بلند باید به آن توجه کرد را به شما نشان بدهیم پس در ادامه مطلب همراه ما باشید.

نکات مهم هنگام خرید کفش پاشنه بلند
علاقه دختر خانوم ها از همان کودکی به کفش پاشنه بلند

حتما این را هم شنیده اید که از قدیم می‌گویند پای ما قلب دوم ماست یعنی تا این حد باید مراقب پای خودمان باشیم. راحتی کفش یکی از مواردی است که همواره باید به آن توجه کنیم یعنی اگر کفشی مناسب پای ما نباشد و یا با آن احساس راحتی نکنیم و مدام اذیتمان کند و باعث زخم شدن پاها بشود ، تمام تمرکز ما را به خودش جلب می‌کند و باعث می‌شود ازهیچ چیز لذت نبریم .

نکات مهم هنگام خرید کفش پاشنه بلند
معایب کفش پاشنه بلند

هرچند استفاده همیشگی از کفش پاشنه بلند می‌تواند باعث صدماتی به بدن خانم ها بشود و این که توازن پای ما را به هم بزند ولی خب برای بعضی جاها و یا موقعیت ها و لباس پوشیدن ها پوشیدن این نوع کفش ها اجتناب ناپذیر است و همچنین برای خانم ها بسیار وسوسه انگیز است. از یک طرف هم این تصور که هر چه پاشنه کفش بلندتر باشد زیباتر است هم تصور غلطی است مهم این است که پاشنه هماهنگ با لباس و پوشش شما باشد.

کفش‌ نقش مهمی در زیبایی ظاهری و جلوه هر کسی دارد. این مسئله برای اکثر خانم‌ها از اهمیت بیش‌ تری برخوردار است، تا جایی که حتی بعضی از آن‌ها برای هر مهمانی و جمعی ، کفش مخصوص آنجا را انتخاب می‌کنند.

انواع کفش در خرید کفش پاشنه بلند

 قبل از این که وارد بحث اصلی خرید کفش پاشنه بلند شویم می‌خواهیم شما را با انواع پاشنه های کفش آشنا کنیم. چون شناسایی انواع پاشنه اهمیت زیادی هنگام خرید کفش پاشنه بلند و راحتی آن در پا دارد پس بیایید انواع پاشنه ها را بشناسیم.

-پاشنه سه تا پنج سانتی متری :

این کفش‌ها بیش‌تر مناسب خانم‌های مسن و افرادی است که تازگی پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند را شروع کرده‌اند. به‌علاوه این کفش‌ها برای کسانی‌ که مشکلات ستون‌ فقرات و زانو درد دارند و می‌خواهند در مهمانی‌ ها ظاهری مناسب و آراسته داشته‌ باشند و همچنین خانم هایی که قد بلندی دارند ولی به کفش پاشنه دارعلاقه دارند و نمیخواهند قدشان بیشتر به چشم بیاید انتخاب بسیار مناسبی هستند.

نکات مهم هنگام خرید کفش پاشنه بلند
کفش پاشنه سه سانتی
-پاشنه هفت سانتیمتری :

مناسب ترین گزینه برای علاقه مندان به کفش پاشنه بلند همین کفش پاشنه هفت سانتیمتری است . چون نه خیلی کوتاه است که تغییری در قد ایجاد نکند و نه خیلی بلند است که باعث اذیت و مانع راه رفتن درست شما بشود . این مدل از کفش‌های پاشنه بلند، هم به از نظر زیبایی و هم از نظر حفظ سلامتی استانداردترین نوع از کفش‌‌های پاشنه بلند هستند. استایل کفش‌های پاشنه هفت سانتیمتری  طوری هستند که هم مناسب جلسات رسمی و اداری و هم مناسب مجالس مهمانی هستند.

نکات مهم هنگام خرید کفش پاشنه بلند
کفش پاشنه هفت سانتی
-پاشنه ده سانتیمتری :

این مدل‌ کفش‌ها بیشتر برای ست‌کردن با لباس عروس یا لباس‌های شب بسیار مجلل، مزون‌های شو‌ی لباس و مدل‌های عکاسی دارند و راه رفتن با آن‌ها کار هرکسی نیست . و اگر به آن ها عادت نداشته باشید بعد از گذشت یک ساعت پاهای شما را خسته میکنند.

نکات مهم هنگام خرید کفش پاشنه بلند
کفش پاشنه ده سانتی
-پاشنه دوازده سانتیمتری و بیشتر:

خب باید به عرضتان برسانم که راه رفتن با این حجم از پاشنه کاره سختی است و اگر نسبت به کفش پاشنه بلند مشکلی ندارید و کاملا حرفه ایی هستید میتوانید این نوع کفش را انتخاب کنید که البته بیشتر پوشیدن این کفش ها کاره مدل های حرفه ایی در شوی لباس می باشد .

نکات مهم هنگام خرید کفش پاشنه بلند
کفش پاشنه دوازده سانتی
-پاشنه های لژدار:

پاشنه لژدار به پاشنه ایی میگویند که فضای خالی بین پاشنه و کف پا پر شده که البته همین موضوع باعث شده که راه رفتن با آن ها با هر نوع اندازه پاشنه ایی سخت نباشد و راحت تر بشود با پاشنه آن کنار آمد . معمولا این نوع کفش ها مناسب مجالس و مهمانی ها و دورهمی های دوستانه هستند .

نکات مهم هنگام خرید کفش پاشنه بلند
کفش پاشنه لژدار

خرید کفش پاشنه بلند

مهم‌ترین قسمت در خرید کفش‌های پاشنه بلند مخصوصا در انواع پاشنه باریک آن‌ها، نحوه‌ی متصل شدن پاشنه به کفش است. در هنگام خرید به‌ خوبی به این قسمت دقت کنید و اطمینان داشته باشید که اتصال پاشنه به بدنه‌ ی کفش به‌ درستی و با ابزار مناسب صورت گرفته ‌باشد.

خرید کفش پاشنه بلند
معایب خرید کفش پاشنه بلند

متاسفانه ایجاد مشکل در این قسمت و جدا شدن پاشنه از بدنه‌ی کفش موقع راه‌ رفتن می‌تواند خسارت جبران‌ ناپذیری برای پاهای شما به‌ وجود آورد.

در برخی از کفش‌های پاشنه بلند برای زیباتر جلوه دادن پا در کفش، رویه‌ی کفش بسیار باریک یا جلوباز طراحی می‌شود. در هنگام خرید کفش پاشنه بلند حتماً به قسمت رویه‌ی کفش دقت کرده و آن‌ را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید. اگر در پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند مهارت ندارید، کفش‌هایی بخرید که رویه‌های پهن ‌تری دارند. این کفش‌ها پای شما را بهتر دربرمی‌گیرند و راه‌رفتن و حفظ تعادل با آن‌ها برای‌ تان راحت ‌تر است.

خرید کفش
خرید کفش مناسب

اکثر خانم‌ها تصور می‌کنند که هرچه پاشنه‌ کفش شان بلندتر و باریک‌تر باشد، زیباتر و جذاب‌تر به‌ نظر می‌آیند. جدای از این‌ که در حالت کلی این مسئله کاملاً سلیقه‌ ای است، توجه به متناسب بودن لباس‌ با کفش، مکان استفاده و مهم‌ تر از همه‌ی این‌ها دقت به حفظ سلامتی پاها در اولویت قرار دارند.

شاید مهمانی  که در آن دعوت هستید و لباسی که قصد دارید بپوشید، لازم باشد از کفش‌هایی با پاشنه‌ی خیلی بلند استفاده کنید. در هنگام خرید این کفش‌ها حتماً به این‌ نکته توجه کنید که محور پاشنه‌ی کفش در امتداد محور فرضی پاشنه پای ‌تان قرار بگیرد.

هرچه فاصله‌ی بین این دو محور کمتر باشد فشار کمتری به پاشنه وارد می‌شود و حفظ تعادل برای‌ تان راحت‌تر است. در خرید همچنین کفش‌هایی وقت بیشتری برای انتخاب بگذارید ، چون کفش‌های با پاشنه‌ی باریک قطعاً در نگاه اول جذاب‌تر هستند پس سعی کنید کفشی پیدا کنید که با وجود داشتن پاشنه‌ ای کمی پهن‌ تر، هم‌ چنان پاهای‌ تان را زیبا و شیک نشان دهد.

مضرات خرید کفش پاشنه بلند

از مضرات خرید کفش پاشنه بلند باید به این موضوع اشاره کرد که کفش پاشنه بلند موجب ناراحتی های مفصلی می‌شود و فشار و وزن بدن را بر کف پا و کمر متمرکز می‌کند پس تنها برای مراسمات خاص از کفش پاشنه دار استفاده نمایید و سعی کنید بیشتر از کفش طبی برای پیاده روی های روزمره استفاده کنید. کفش پاشنه بلند باعث می‌شود هنگامی که با سرعت پیاده روی می‌کنید مچ پاهای شما پیچ بخورد و خدای نکرده عوارض جبران ناپذیری برایتان به وجود آورد.

نکات طلایی هنگام خرید کفش پاشنه بلند

میخواهیم چند نکته طلایی برای خرید کفش پاشنه بلند به شما آموزش دهیم که باید کمی حساب و کتاب کنید.

-محاسبه اندازه پا و پاشنه : خب این ترفند اول است. یک متر یا خط‌ کش بردارید و طول پای‌ تان را اندازه بگیرید. این عدد را به هفت تقسیم کنید تا اندازه‌ پاشنه مناسب پیدا شود. برای مثال اگر طول پا از کشیده‌ ترین انگشت تا انتهای پاشنه بیست و چهار سانتیمتر بود، باید کفشی بخرید که پاشنه آن حدود سه و نیم سانتیمتر باشد اگر کفشی بخرید که بلندی پاشنه آن فیت شما باشد، دیرتر خسته می‌شوید و راحت‌ تر راه خواهید رفت. حتی پزشکان هم باور دارند پاشنه کفش باید زیر ۴ سانتی‌متر باشد.

-محاسبه قد و اندازه پا : متر را بردارید قدتان را اندازه بگیرید. بعد بلندی پای‌ تان را از بالا تا پایین اندازه بزنید و یادداشت کنید. عددها را در فرمول زیر قرار دهید.

بلندی قد را تقسیم بر بلندی پا کنید. جواب را منهای یک ممیز شصت ویک صدم کنید. عددی را که به‌ دست آورده‌اید در ده ضرب کنید.

برای مثال، با فرض این‌ که قد شما یک متر و شصت است  و بلندی پا هفتاد و پنج سانتی‌متر باشد، پاشنه مناسب شما حدود پنج سانتیمتر خواهد بود.

برند و کیفیت خوب هنگام خرید کفش پاشنه بلند

لطفا دراین مورد صرفه جویی را کنار بذارید. اگر می‌خواهید هزینه خرید را پایین بیاورید، درمورد خریدهای دیگر صرفه‌جویی کنید. کفش پاشنه بلند باید خیلی راحت و باکیفیت باشد. بهتر است موقع خرید کفش پاشنه بلند سراغ برندهای معروف بروید و چرم طبیعی بخرید. ممکن است پول بیشتری خرج خرید کفش کنید، اما جای دوری نمی‌ رود، چون عمر زیادی خواهد داشت.

خرید کفش چرم اصل
خرید کفش چرم اصل

کفشی که براساس استاندارد و اصول طراحی شده باشد و جنس موادی که در آن به‌ کار رفته خوب باشد، محکم ، راحت‌ و بادوام خواهد بود. کفش جیر هم گزینه بسیار خوبی برای طرفداران پاشنه بلند به‌حساب می‌آید.

کفشی که خوب طراحی شده، نباید شیب تندی به‌ سمت انگشت‌ها داشته باشد. اگر هنگام پوشیدن احساس می‌کنید دارید روی پنجه راه می‌روید، هرچه سریع تر کفش‌ها را درآورید و از آن فروشنده تقاضای مدل و طرحی دیگر را بکنید. کفش خوب تکیه‌ گاه قوس کف پا می‌شود.

از بین مدل‌های لژدار انتخاب کنید. لژ کفش باعث می‌شود انگشت‌ها در وضعیت بهتری باشند و راحت‌ تر باشند. حتی اگر این لژ باریک باشد، باز هم راه رفتن با آن آسان‌ تر است.

سخن پایانی

خرید کفش مناسب یکی از راه های مراقبت از پا است پای ما عضو مهم بدن است و مطمئنا برای تان پیش آمده است که راه رفتن با کفش نامناسب موجب درد و آزار پای شما شده است. در این مطلب ما سعی کردیم نکات مهم که در خرید کفش پاشنه بلند و انتخاب و استفاده‌ی صحیح از کفش‌ های پاشنه‌ بلند ارائه دهیم . با رعایت اصول و نکاتی که در این مطلب به آن‌ها اشاره شد قادر خواهید بود کفش پاشنه بلند مناسبی بخرید، و آن‌ها را بپوشید و از زیبایی و جذابیت خود لذت ببرید.

رسانه مد و زیبایی قیچی برای تمام خریدهای شما راهنما دارد کافیست به بخش راهنمای خرید مراجعه کنید تا بدون هیچ تجربه یی بهترین نکات خرید هر محصولی را بخوانید.

 قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3.5]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا