راهنمای خرید

16 نکته مهم برای خرید کفش زمستانی

هوا که سردتر می‌شود و به فصل زمستان نزدیک‌تر می‌شویم، یکی از نکاتی که ذهن هر شخصی را درگیر می‌کند، خرید کفش زمستانی و لباس زمستانی مناسب و زیبا است.

خرید کفش زمستانی خوب
خرید کفش زمستانی خوب

یک کفش زمستانی خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ در هنگام خرید آن، چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟ این‌ دو سوال از مهم‌ترین سوالاتی است که احتمالاً ذهن شما را به خود مشغول کرده است.

پیش از این در رابطه با نکاتی که باید در زمان خرید کاپشن زمستانی در نظر گرفت با شما صحبت کرده‌ایم. حال در این مطلب قصد داریم 16 نکته مهمی که هنگام خرید کفش زمستانی باید در نظر بگیرید تا بهترین خرید ممکن را داشته باشید و هیچ‌گاه از آن پشیمان نشوید را به شما بگوییم. این مطلب را تا انتها همراه ما باشید.

1.میزان گرمای کفش

مهم‌ترین و اصلی‌ترین ویژگی یک کفش زمستانی، گرم بودن آن است. در زمان خرید، گرمای کفش را الویت خریدتان قرار دهید. زیرا این کفش‌ها قرار است در برابر سرمای زمستان از پاهای شما محافظت کنند.

میزان گرمای کفش
میزان گرمای کفش از جمله عوامل مهم در انتخاب کفش زمستانی

با توجه به منطقه‌ای که در آن هستید، میزان گرمای کفش بالاتر یا پایین‌تر ممکن است لازم شما باشد. اگر در منطقه‌ای خیلی سرد زندگی می‌کنید، کفشتان باید خیلی گرم باشد تا از شدت سرما بکاهد.

گرمای کفش با توجه به 2 مورد مهم تعیین می‌شود: جنس رویه و مواد عایق داخل کفش. این 2 مورد از نکاتی هستند که باید در هنگام خرید کفش به آن‌ها دقت کرد که در ادامه توضیحات مربوط به آن‌ها را ارائه خواهیم داد.

2.جنس رویه کفش

جنس رویه کفش در زیبایی، گرما، کیفیت و ضدبو بودن یک کفش زمستانی، تاثیر زیادی دارد. برای اینکه یک کفش از گرمای خوبی برخوردار باشد باید از جنسی باشد که سرما را از خود عبور ندهد.

اما مشکلی که ممکن اینجا با آن مواجه شویم این است که اکثر جنس‌هایی که سرما را از خود عبور نمی‌دهند، قابلیت تنفس نخواهند داشت؛ برای مثال کفش چرم. اما برخی جنس کفش‌ها هستند که هم گرم هستند و هم قابل تنفس؛ مانند گورتکس (Gore-Tex).

جنس رویه کفش
جنس رویه کفش

همچنین جنس رویه کفش باید زیبا باشد، چرم‌های طبیعی، براقی زیبایی دارند که نظر دیگران را به خود جلب می‌کنند. برای مهمانی‌ها، می‌توانید از چنین کفش زیبایی استفاده کنید.

نکته دیگری که در رابطه با جنس رویه کفش زمستانی باید در نظر گرفت، کیفیت آن است. جنس‌های ارزانی مانند پلاستیک، احتمالا خیلی زود ظاهر بدی پیدا کنند و خراب شوند. اما مواد طبیعی مانند چرم طبیعی، علاوه بر زیبایی، کیفیت خیلی خوبی نیز دارند.

3.مواد عایق داخل کفش

همانطور که گفته شد، مواد عایق داخل کفش در کنار جنس رویه کفش، تعیین کننده گرمای کفش شما هستند. مواد عایق داخل اکثر کفش‌های زمستانی از کرک است.

کرک باعث گرم شدن کفش خواهد شد. هر چه این کرک بیشتر باشد، کفش گرم‌تر خواهد بود. با توجه به گرمایی که از کفشتان انتظار دارید، باید کرک داخل آن را مشاهده کرده، سپس خرید کنید.

کفش های داخل کرکی
کفش های داخل کرکی

خود کرک در برابر آب مقاوم نیست. و رسیدن آب و برف به کرک داخل کفش باعث خراب شدن آن می‌شود. بنابراین در این مورد، حتما از ضدآب بودن جنس رویه کفش مطمئن شوید.

مواد داخل کفش که از جنس الیاف باشند، با اینکه گرمایی به اندازه کرک ندارند اما ضد آب و سبک هستند.

4.هدف شما از داشتن آن کفش

شما باید هدفی که از خرید کفش زمستانی دارید را مشخص کنید. برخی برای رفتن به بیرون و پیاده‌روی می‌خواهند کفش بخرند، برخی برای یک ورزش زمستانی، برخی برای رفتن به مهمانی و برخی برای سرکار.

کفش زمستانی خود را برای چه هدفی میخرید
کفش زمستانی خود را برای چه هدفی میخرید

قطعا با توجه به این موارد، کفشی که شما می‌خرید، متفاوت خواهد بود. برای مهمانی شاید یک بوت بلند بهتر باشد با پاشنه کمی بلند، برای یک ورزش زمستانی، یک کفش با زیره آج دار مناسب است. برای سرکار، یک بوت کوتاه و … .

حتی میزان گرم بودن مناسب کفش برای شما، به هدف شما از داشتن آن کفش بستگی دارد. گرمای کفشی که قرار است در مهمانی پوشیده شود با گرمای کفشی که برای پیاده روی زیر برف انتخاب می‌کنید، قطعا متفاوت است.

5.قابل تنفس بودن کفش

اگر جنس رویه کفش از جنسی قابل تنفس باشد، آن کفش ضدمیکروب و ضدباکتری خواهد بود و در زمستان پاهایتان بو نمی‌گیرد.

علی‌الخصوص کفشی که قرار است نزدیک به 12 ساعت سرکار در پاهای شما باشد، باید قابلیت تنفس داشته باشد، زیرا امکان اینکه پایتان بو بگیرد، زیاد است. گورتکس یکی از جنس‌ کفش‌های معروف و قابل تنفس است.

6.قدیمی نشدن

کفش‌های زمستانی تا چندین سال ممکن است مورد استفاده شما قرار گیرند. زیرا این دست کفش‌ها، کفش‌های گران قیمتی هستند و شاید فقط 2 ماه از سال مورد استفاده قرار گیرند. بنابراین امکان اینکه بخواهید تا چند سال از آن‌ها استفاده کنید، خیلی زیاد است.

پس در خرید کفش زمستانی به این موضوع که شکل آن به گونه‌ای نباشد که سال بعد، علاقه‌ای به پوشیدن آن نداشته باشید، دقت کنید.

قدیمی نشدن کفش
از مد نیوفتادن رنگ های خنثی

رنگ‌های تیره و مدل‌های ساده‌ی بدون نگین و … نسبت به مدل‌های دیگر، در سال‌های پشت سر هم، بیشتر جذاب می‌مانند.

7.راحت بودن

یکی از مشخصه‌های مهم هر کفشی، از جمله کفش زمستانی، راحتی آن است. پا قلب دوم شماست و اذیت نشدن آن بسیار مهم است. حتما در زمان خرید کفش، آن را پا بزنید و با هر دو جفت کفش، حدود یک دقیقه راه بروید، تا از اینکه پاهایتان در آن اذیت نمی‌شود مطمئن شوید.

اهمیت راحتی کفش
اهمیت راحتی کفش

در خرید آنلاین نیز، پس از رسیدن کفش به دستتان حتما از راحتی آن مطمئن شوید. در غیر اینصورت کالا را پس فرستاده و سایز بزرگ‌تر یا جنس دیگری خرید کنید.

8.زیره کفش زمستانی

جنس زیره‌ی کفش در خرید کفش زمستانی از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به آن دقت کرد. زیرا کفش‌ زمستانی باید به گونه‌ای که باشد که بر روی برف سر نخورد.

اهمیت زیره کفش
اهمیت زیره کفش در انتخاب آن

بنابراین کفشی برای زمستان انتخاب کنید که زیر آن صاف نباشد. زیرا اکثر کفش‌هایی که زیره صاف دارند بر روی برف به راحتی سر می‌خورند.

زیره کفش آج دار علاوه بر اینکه برای محافظت از پا در برابر ناهمواری، بسیار مناسب است، برای سر نخوردن نیز مفید است. به خصوص این مورد در کوهنوردی بسیار حائز اهمیت است. برای اطلاع از نکات لازم جهت خرید بهترین پوشاک کوهنوردی میتوانید به مقاله راهنمای خرید پوشاک کوهنوردی در رسانه مد وزیبایی قیچی مراجعه بفرمایید.

9.نحوه بسته شدن بند کفش

شاید این مورد به نظرتان عجیب برسد. اما در خرید کفش زمستانی باید به نحوه بسته شدن بند کفش نیز دقت کنید. برخی بندهای چسبی ممکن است در برف دوام نیاورده و در دراز مدت چسبشان خراب شود.

نحوه بسته شدن بند کفش
نحوه بسته شدن بند کفش

کفش‌هایی که با زیپ بسته می‌شوند، امکان زنگ زدن زیپ وجود دارد که ظاهری زشت به کفش می‌دهد. کفش‌های بندی بهترین کفش‌ها برای زمستان هستند.

10.رنگ

همچون خرید هر کفشی، در خرید کفش زمستانی نیز باید به رنگ آن دقت کرد. اگرزیاد اهل خرید کفش زمستانی نیستید، بهتر است رنگی از کفش را خریداری کنید که با هر لباسی ست شود.

اهمیت رنگ کفش
اهمیت رنگ کفش

کفش با رنگ‌های خنثی همچون خاکستری، مشکی و قهوه‌ای با اکثر لباس‌های زمستانی، ست زیبایی می‌سازند.

11.کیفیت و طول عمر

یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های یک کفش زمستانی خوب، کیفیت بالا و طول عمر زیاد آن است.

اگر می‌خواهید زیاد پول خرج کنید، کفش ارزان بخرید!

شاید این جمله به نظرتان عجیب برسد، اما کفش بیشتر از هر چیز دیگری، مورد سایش و اصطکاک قرار گرفته و خراب می‌شود. کفش‌های ارزان قیمت، آن هم در فصل زمستان که دائماً در معرض عواملی مانند برف و باران قرار می‌گیرند، خیلی زود خراب شده و غیرقابل ‌استفاده می‌شوند. شما در این حالت مجبور می‌شوید یک کفش دیگر بخرید.

در حالی که شاید با خریدن یک کفش گران قیمت، شاید در لحظه پول بیشتری بدهید، اما آن کفش آنقدر برای شما طول عمر دارد که در دراز مدت سود خواهید کرد.

12.پاشنه کفش زمستانی

بنا به کاربردی که از یک کفش می‌خواهید و عادتی که دارید، پاشنه کفش شما می‌تواند متفاوت باشد.

برای مثال شاید برای یک مهمانی یک بوت با پاشنه بلند جالب به نظر برسد. اما برای پیاده‌روی، پاشنه بلند نه تنها پای شما را اذیت می‌کند، بلکه باعث سر خوردن شما نیز ممکن است بشود.

کفش پاشنه بلند زمستانی
نیم بوت پاشنه بلند

یا در خرید کفش زمستانی برای سرکار، بهتر است یک پاشنه خیلی کوتاه یا زیره تخت را انتخاب کنید. زیرا چنین کفشی بیشتر مناسب سر کار است.

13.سایز کفش

سایز کفش، سیزدهمین نکته‌ای است که باید در هنگام خرید به آن دقت کنید. اگر برای خرید حضوری کفش تشریف می‌برید، حتما جورابی که قرار است در زمستان بپوشید را پا کنید. زیرا برخی جوراب‌های زمستانی خیلی کلفت هستند و با پوشیدن‌ آن‌ها، پا در کفش جا نشود.

اهمیت سایز کفش
اهمیت سایز کفش متناسب با پا

کفش‌های بنددار را متناسب با سایز پایتان به راحتی می‌توانید کمی کوچک یا بزرگ کنید. در خرید آنلاین کفش زمستانی حتماً به توضیحات و کامنت‌ها دقت کنید تا ببینید قالب آن کفش بزرگ‌تر از حالت عادی است یا کوچک‌تر.

کوچک‌تر بودن کفش از سایز پاهایتان ممکن است باعث تاول پا شود و راه رفتن را برای شما غیرممکن کند.

14.وزن کفش

وزن کفش نیز بسیار مهم است. از خرید کفش سنگینی که راه رفتن را برای شما خسته‌کننده کند، اجتناب کنید.

بهترین کفش‌ها، کفش‌هایی هستند که در عین گرم کردن پای شما، سبک هم باشند و شما را در سر کار یا مهمانی یا پیاده‌روی خسته نکنند.

15.ارتفاع ساق

با توجه به کاربردی که کفشتان دارد و علاقه‌ای که دارید، ساق کفش می‌تواند بلند یا کوتاه باشد. کفش با ساق بلند اما پاشنه کوتاه برای پیاده‌روی، کفش با پاشنه و ساق بلند برای مهمانی، کفش با ساق کوتاه و پاشنه متوسط برای سرکار، مناسب‌ترین گزینه‌ها هستند.

کفش های ساق بلند
کفش های ساق بلند

16.ساق پوش

بهتر است حالا که شما را با نکات مختلف در مورد خرید کفش زمستانی آشنا کردیم، با ساق پوش یا گتر نیز آشنا شوید. شاید بخواهید در کنار کفش زمستانی، یک ساق پوش هم خریداری کنید تا از فواید آن بهره ببرید.

گِتِر یا ساق پوش، برای جلوگیری از ورود باران و برف به کفش به کار برده می‌شود. پس اگر در شهری با بارش فراوان هستید، بهتر است با این محصول آشنا شوید.

ساق‌پوش‌ها معمولا از جنس‌های ضدآب مانند چرم، جیر یا پلی استر هستند. گترها ساق پا را می‌پوشانند و با زیپ از روی مچ پا تا زانوی پا بسته می‌شوند.

سخن پایانی

امیدواریم این مطلب برای خرید کفش زمستانی به شما کمک کند. سعی کردیم تمام نکاتی که باید در هنگام خرید در نظر گرفته شود را برای شما توضیح دهیم. در آخر بهترین کفش زمستانی که پیشنهاد ما به شما است، کفش چرم طبیعی مشکی با پاشنه کوتاه و زیره لاستیکی آج‌دار است. چنین کفشی اکثر ویژگی‌های یک کفش خوب برای زمستان را در بر می‌گیرد.

کفش زمستانی مناسب
کفش زمستانی مناسب

 از اینکه تا پایان مطلب همراه ما بودید از شما متشکریم. اگر سوال یا نظری در رابطه با خرید کفش زمستانی مناسب دارید، در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید. در اسرع وقت به کامنت شما پاسخ خواهیم داد.

 “قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا