زیبایی و سلامتیآرایش و گریم

با این آموزش به راحتی موهای تان را ببافید

بافتن مو موضوعی است که از گذشته های بسیار دور بین مردم خصوصا در بانوان که موهای سر آن ها بیشتر است مرسوم بوده است. ما می‌خواهیم در این مطلب که شما مشغول به خواندن آن هستید به آموزش بافت مو خواهیم پرداخت.

بافتن مو را به دلایل متعددی انجام می‌دهیم که یکی از این دلایل بلند بودن مو است و برای جلوگیری از این که اذیت نشویم و موها مدام به داخل صورت ما نیایند اقدام به بافت آن خواهیم کرد.

در ادامه همراه ما باشید.

آموزش بافت مو به چه شکل است

معمولا بانوان به این مبحث علاقه بیشتری دارند زیرا اغلب بانوان از موهای بلندتری برخوردار هستند و دوست دارند با آموزش بافت مو در مورد بافته شدن مو بیشتر بدانند.

آموزش بافت مو
آموزش بافت مو

وقتی به گذشته برمی‌گردیم و نگاهی به مادربزرگ های خود می‌اندازیم متوجه موهای بافته شده آن ها خواهیم شد. بافت مو از گذشته های بسیار دور در میان مردم بوده است. و اعتقادات بسیار خاصی هم بین مردم وجود داشت. به طور مثال با بافتن موها رشد آن ها بیشتر از قبل خواهد شد اما در ادامه خواهید خواند که این ها فقط در حد یک اعتقاد بوده است نه بیشتر.

آموزش بافت مو و فواید آن

تا به حال به این قضیه فکر کرده اید که بافت مو برای موهای شما چه فوایدی دارد شاید خیلی سرسری و بی تفاوت از کنار موهای بافت شده رد شوید ولی بهتر است با فواید آن آشنا شوید. آموزش بافت مو یک نوع هنر محسوب خواهد شد که توصیه می‌کنیم هر بانوی خوش ذوقی این آموزش را ببیند.

افسانه های بسیاری در مورد ارتباط بافت مو با رشد مو وجود دارد و از قدیم مادربزرگ های ما باور دارند که بافت مو در رشد و طول موها تاثیر زیادی دارد. این باور هنوز هم وجود دارد و امروزه خیلی از بانوان و حتی آقایان موهای خود را می‌بافند.

اما در حقیقت این فقط یک باور قدیمی در میان مردم است و بافت موها ارتباطی با رشد آن ندارد. رشد مو ها بیشتر به موارد ژنتیکی و ارثی و همچنین نوع تغذیه شما بستگی دارد. موهای بافت شده فواید بسیاری دارد که در زیر به مقداری از آن اشاره خواهیم کرد:

-بافتن مو باعث نرم تر شدن موهای شما خواهد شد.

-بافت موها خصوصا در موهای بلند باعث خواهد شد که موهای شما به هم گره نخورد و مزیتی که بافت مو برای مو فر است این است که موها به هم پیچیده نخواهند شد.

-بافت موها باعث خواهد شد که موهای شما هنگام خواب روی بالش ایجاد اصطکاک نکند و شکننده نباشد.

-پوست شما در طول روز چربی ترشح می‌کند و با موهای شما در ارتباط است و موهای شما به دلیل ارتباط با پوست این چربی را به خود می‌گیرد. اما اگر شما اقدام به بافتن موهای خود کنید دیگر چربی صورت به دیگر نقاط از جمله موها منتقل نخواهد شد.

-معمولا موها در اثر خشکی دچار آسیب و موخوره خواهند شد که یکی از راه های رفع این مشکل بافتن مو است که باعث خواهد شد موها دچار موخوره و آسیب نشوند.

-یکی از ویژگی های جذاب موهای بافت شده این است که بعد از بافت، موهای شما حالتی فر و موج دار مانند به خود می‌گیرد.

آموزش بافت مو
آموزش بافت مو

این خود نوعی استایلی جذاب است که برای رفتن به مراسم ها و پارتی ها می‌توانید به جای هزینه های هنگفت و گزاف آموزش بافت مو را ببینید و در نخستین گام موهای خود را نم دار کرده  و بعد طبق آموزش بافت مو که دیده اید موها را ببافید و بعد از گذشت ساعاتی موها را باز کنید مشاهده خواهید کرد که موها حالتی موج دار و شیک به خود گرفته است.

از طرفی دیگر در موهایی که آسیب دیده اند و استفاده از دستگاه های حرارتی مانند دستگاه ویوهایی که در موها حالتی موج دار ایجاد می‌کنند و سلامت موها را به خطر می‌اندازد بافته شدن موها به صورت بافت ریز و درشت به شما کمک خواهد کرد که با بافته شدن مو دیگر نیازی به این دستگاه ها نداشته باشید.

-بافتن موها به شما در گرمای تابستان کمک خواهد کرد از گرم شدن و تعریق زیاد جلوگیری کنید و کمتر دچار حس خستگی و کلافه گی خواهید شد.

-شما با بافتن موها و یا حتی اگر آموزش بافت مو را ببینید به صورت حرفه ایی تر قادر هستید تا در کمترین زمان ممکن به موهای خود حالت و جلوه زیبا و شیکی بدهید خصوصا که امروزه بافت مو بسیار ترند شده است.

آموزش بافت مو و جلوگیری از موخوره

شما اگر به صورت مبتدی و یا حرفه ایی آموزش بافت مو را ببینید می‌توانید از خیلی از مشکلاتی که ممکن است برای موهای شما رخ بدهد جلوگیری کنید.

موخوره
موخوره

یکی از این مشکلات وجود موخوره است. موخوره معمولا در موهایی اتفاق می‌افتد که دچار خشکی هستند، برای رفع خشکی موها راه های زیادی وجود دارد به طور مثال استفاده از روغن زیتون و انواع ماسک های خانگی به جلوگیری از موخوره کمک خواهند کرد.

اما انجام بافت مو برای رفع خشکی موها هم تاثیر گذار است و با بافتن موهای بلند خود می‌توانید از خشکی موهای تان جلوگیری به عمل بیاورید.

آموزش بافت مو و معایب آن

مدل های مختلفی در آموزش بافت مو وجود دارد و این مدل ها دارای تنوع بسیاری است شاید نزدیک به صدها مدل موی بافت شده وجود داشته باشد اما به شما توصیه می‌کنیم که از مدل هایی که مو در آن حالت کششی پیدا می‌کند بپرهیزید.

مدل هایی که مو در آن بسیار حالت کشی پیدا می‌کنند باعث ایجاد الوپسی کششی در پوست سر شما خواهد شد و در بلند مدت هم ممکن است باعث طاسی قسمتی از سر شما شود.

معایب بافت مو
معایب بافت مو

 به طور مثال می‌توان به انواع بافت های آفریقایی اشاره کرد که از ابتدای پوست مو شروع شده و تا قسمت انتهای مو ادامه پیدا می‌کند این مدل بافت معمولا باید سفت و محکم انجام شود تا حات زیبای آن حفظ شود اما شما باید از این گونه بافت ها به صورت بلند مدت استفاده نکنید و یا از آرایشگر خود بخواهید کمی آرام تر موها را ببافد زیرا سلامت پوست و موی شما در اولویت است.

معمولا انجام بافت های سنتی برای پوست و مو سالم تر خواهند بود زیرا در این بافت ها پوست و موی سر دچار حالت کشسانی نخواهد شد و شما با آن راحت تر هستید.

 گاهی اوقات پیش می‌آید که با کشیدن بیش از حد مو شما دچار سردرد های شدید خواهید شد اما مزیت بافت های سنتی این است که کششی ایجاد نمی‌کند.

نکاتی در آموزش بافت مو

در آموزش بافت مو شما باید به نکاتی مهم توجه کنید زیرا مو یک عضو حساس و ظریف در بدن است و در ارتباط با مو نباید خشونت به خرج داد.

حتما توصیه می‌کنیم که موها شل بافته شوند و سفت و محکم بسته نشوند این کار آسیب های جبران ناپذیری را برای شما به ارمغان خواهند آورد.

نکاتی در آموزش بافت مو
نکاتی در آموزش بافت مو

مورد بعدی هنگام بافت مو سعی کنید که موهای خود را کاملا خشک نمایید و بلافاصله بعد از حمام و یا شستن موها آن ها را نبافید زیرا این کار باعث ایجاد رطوبت در مو خواهد شد و برای سلامت موها پیشنهاد نمی‌کنیم.

اگر موها هنگام بافت حالت نمی‌گیرند از انواع ژل ها و یا کرم ها استفاده کنید.

آموزش بافت مو و انواع آن

آموزش بافت موی مصری

در زمان مصر باستان مردم و بیشتر قشر مرفه از انواع بافت های دور سر استفاده می‌کردند. در این نوع بافت ها از انواع پولک و مروارید ها در داخل بافت استفاده می‌کردند. مصری های باستان در آراستن موهای خود معروف بودند و حتی موهای اجسادشان را می‌بافتند تا در زمان مرگ آراسته باشند.

بافت موی مصری
بافت موی مصری

آموزش بافت موی هندی

در هند هم از زمان های بسیار دور خانم ها از انواع بافت استفاده می‌کردند. خانم های هندی به موهای پرپشت و بلند معروف هستند. و موهای خود را بافت می‌کردند و با لباس های سنتی مخصوص کشور هند خود را آراسته می‌کردند.

آموزش بافت موی هندی
آموزش بافت موی هندی

آموزش بافت موی یونانی

بافت یونانی در اوایل قرن اول میلادی ترند شد این نوع بافت از بالای سر شروع شده و به سمت دور سر ادامه پیدا می‌کند.

آموزش بافت موی یونانی
آموزش بافت موی یونانی

آموزش بافت موی سرخپوستی

در بافت های سرخ پوستی معمولا موها به دو قسمت چپ و راست تقسیم خواهند شد و در هر سمت به صورت جداگانه بافت ساده انجام می‌دهند. این نوع بافت ساده بعدها در اروپا در پشت سر انجام می‌شد بافت ساده صرفا مخصوص سرخ پوست ها نیست.

آموزش بافت موی سرخپوستی
آموزش بافت موی سرخپوستی

آموزش بافت موی چینی

در چین باستان از انواع بافت ها به صورت طبقه ایی و روی هم رفته استفاده می‌کردند. در قصرهای سلطنتی هر چه مقام اشخاص بالاتر می‌بود بافت موها هم پیچیده تر و روی هم رفته تر بود و هر چه از قشر مرفه پایین تر می‌آمد بافت موها ساده تر می‌بود.

آموزش بافت موی چینی
آموزش بافت موی چینی

آموزش بافت موی ساده

بافت موی ساده یکی از قدیمی ترین نوع بافت ها است و با توجه به قدمت آن هنوز از مد نیافتاده و زیبایی خودش را دارد در این نوع بافت موها به سه دسته مساوی تقسیم خواهند شد و در هم می‌پیچند.

آموزش بافت موی آفریقایی

بافت موی آفریقایی یکی از زیباترین بافت ها است اما با توجه به این که این نوع بافت از ابتدای موی سر شروع خواهد شد و تا انتها ادامه دارد باید بسیار مراقب بود که موها کشش پیدا نکنند در بلند مدت این نوع بافت باعث کشیده شدن موی سر و پوست سر خواهد شد.

حتما قبل از این که این بافت را انجام دهید از آرایشگر خود بخواهید که بافت را سفت و محکم نپیچد تا موجب سردرد و کشش مو نشود.

سخن پایانی

آموزش بافت مو یکی از هنرهایی است که هر خانمی باید دوره آن را بگذراند زیرا معمولا خانم ها به انجام انواع بافت ها علاقه بسیاری دارند اما بافت موی سر تنها مختص بانوان نیست و در آقایان هم به وفور دیده شده است.

در مطلب بالا به انواع بافت ها اشاره کردیم و از مزایا و معایب بافت برای شما شرح دادیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. ما را از نظرات خود با خبر کنید.

“ قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نمایش بیشتر

محمد کریمی

رویای کودکیم به حقیقت پیوست ، عاشق دنیای وب بودم تا اینکه برنامه نویسی رو از سال 1387 شروع کردم و الان صاحب برند قیچی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا