مراقبت های موبرند شناسیزیبایی و سلامتیلوازم آرایشی

دستگاه فر کننده مو و معرفی بهترین برندهای آن

همه ما تنوع را دوست داریم کلا ذات انسان این است که تنوع طلب باشد. هر روز شیفته مدلی از لباس و مدل مو و پوشاک می‌شویم، هروز به یک مدل از برند ها دل می‌بندیم این کار نه تنها در حوزه پوشاک و مدل آرایش بلکه در تمامی حوزه ها اتفاق می‌افتد. معمولا بانوان علاقه به تنوع طلبی در آنها بیشتر است، مثلا کسانی که موی صاف و لخت دارند علاقه به فر کردن آن چه با دستگاه فر کننده مو چه بطور دائم دارند و آن هایی که از موی وز و فر برخوردار هستند دوست دارند با تغییر صورت و موی شان آن را صاف کنند. امروزه این کار با دستگاه فرکننده مو و یا اتو مو به سادگی آب خوردن است. اخیرا در سالن های آرایشی شاهد انواع فر دائم و انواع صافی های ابریشمی هستیم البته بعضی اوقا ما نمی‌خواهیم این کار را دائمی انجام دهیم به طور مثال می‌خواهیم برای یک شب یا یک مهمانی خاص یا فقط جهت تنوع موهای‌مان را صاف یا فر کنیم.

در این مطلب می‌خواهیم به دستگاه فر کننده مو بپردازیم تا انتها همراه ما بمانید.

انواع دستگاه فر کننده مو

نخستین گامی که برای فر کردن موهای تان باید به آن توجه کرد این است که تا چه حد دوست دارید که موهای تان فر شوند چون ما فر فوق العاده ریز و فرهای متوسط تر و فرهای درشت داریم و در مواقعی شخصی فقط دوست دارد در موی خود موج ایجاد کند که برای هرکدام از این مدل ها دستگاه جدا گانه ایی وجود دارد که کارایی هر کدام بسته به نوعی که شما می‌پسندید فرق می‌کند.

هر کدام از این نوع مدل دستگاه فر کننده مو بستگی به ضخامت لوله ایی که دارد و درجه حرارت آن مو را برای شما به همان میزان فر می‌کند.

از جمله انواع لوله های دستگاه فر کننده مو عبارتند از:

دستگاه فرکننده مو با ضخامت 1.5 سانتیمتر:

این نوع دستگاه فر کننده مو که جز انواع فر های ریز به شمار می‌اید. فر ریز زیباست اما با هر نوع صورتی سازگار نیست و البته از طول موی شما کم خواهد کرد یعنی اگر مویی کوتاه دارید پیشنهاد نمی‌کنیم تماما آن را فر ریز کنید زیرا فر ریز معمولا مناسب موهای بلند و کم پشت است و با فر های ریزی که دستگاه به موی شما می‌دهد به حجم آن اضافه می‌کند و باعث پر پشت به نظر آمدن موی شما خواهد شد.

دستگاه فر کننده مو با ضخامت 2.5 سانتیمتر:

میزان نوع فری که این دستگاه به ما می‌دهد کمی بازتر از فر بسیار ریز و سیم تلفنی است پس می‌توان گفت که این نوع فر مناسب موهای کوتاه تر خواهد بود.

 

دستگاه فر کننده مو با ضخامت 3 سانتیمتر:

این دستگاه از دستگاه قبلی که معرفی کردیم نتیجه فر بازتری به ما می‌دهد. این نوع از فر متوسط می‌تواند برای موهای پر پشت و نسبتا بلند کارایی داشته باشد البته باز هم بستگی به سلیقه شخصی فرد دارد.

دستگاه فر کننده مو با ضخامت 4.5 به بالا:

این نوع از دستگاه از برای فرهای درشت و نسبتا درشت کارایی دارند می‌توان برای کسانی پیشنهاد کرد که موهای بلندی دارند و نمی‌خواهند خیلی از اندازه طول موهای شان کم شود و البته فر های ریز را نمی‌پسندند، البته برای کسانی که موی کوتاه دارند و فر ریز برای آن ها کارساز نیست این نوع دستگاه می‌تواند به موهای شما حالتی موج ایجاد کند و از طول موها خیلی کم نکند فقط کمی به آن ها حالت بدهد.

نوع و جنس دستگاه فر کننده مو

فر کننده های مو قبلا از جنس آهنی بودند اما اخیرا انواع سرامیکی آن ها هم وارد بازار شده اند.

انواع سرامیکی این دستگاه ها از نظر کارایی خیلی بهتر از نوع آهنی هستند چون نتیجه بهتری به ما می‌دهند و اینکه به موها صدمه کمتری وارد می‌کنند نوع آهنی دارای درجه حرارت بسیار بالایی بود که به مو آسیب می‌زد که البته نوع سرامیکی این خصلت را ندارد.

دستگاه های فر کننده شامل دو مدل اتوماتیک و بصورت دستی هستند که نوع اتوماتیک آن بهتر از دستی عمل می‌کند. زیرا نوع اتوماتیک با داشتن خاصیت اتوماتیک بودنش کار فر کردن موی شما را با سرعت بیشتری انجام خواهد داد ولی بصورت دستی چون دست عمل می‌کند ممکن است کمی طول بکشد و زمان بیشتری نسبت به نوع اتوماتیک ببرد و اینکه چون فرایند فر کردن به صورت دستی انجام خواهد شد ممکن است بصورت یکدست و منظم نتیجه زیبا نشود ولی نوع اتوماتیک قطعا نتیجه یکدست و زیبایی به ما می‌دهد.

بسیاری از دستگاه های فرکننده مو و حتی سشوارهای جدیدی که وارد بازار شده اند خاصیت یونی(آیونیک) دارند که این ویژگی برای موهای حساس و آسیب دیده و حتی دکلره شده بسیار ویژگی خوبی به حساب می‌اید دستگاه با وجود یون هایی که تولید می‌کند، موجب صدمه زدن به مو در اثر حرارت زیاد نخواهد شد. به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما این ویژگی را لحظه خرید در نظر داشته باشید.

دستگاه فر کننده موی خودکار

هنگام خرید دستگاه فر کننده مو و یا اتو مو و دستگاه های مشابه شما باید به ویژگی خاموش شده به صورت اتوماتیک دستگاه توجه کنید می‌دانید چرا؟! این ویژگی بسیار مهمی است که دستگاهی که با آن کار می‌کنید و بصورت مداوم روشن است ممکن است بر اثر این که شما مکان را ترک می‌کنید و فراموش می‌کنید که دستگاه را خاموش کنید با در اثر رفتن برق و دوباره بازگشت آن دستگاه مجدد روشن شود ممکن است خسارت جبران ناپذیری از جمله آتش سوزی به همراه داشته باشد منتها اگر دستگاه شما دارای ویژگی خاموش شدن اتوماتیک باشد مانع از این خسارت ها خواهد شد. پس هنگام خرید حتما این ویژگی را دست کم نگیرید.

دستگاه فر کننده موی خودکار
دستگاه فر کننده موی خودکار

امکان تنظیم حرارت دستگاه فر کننده مو

این امکان به شما کمک می‌کند که با هر نوع مویی مثلا اگر شما دارای موهای نازک و حساس باشید درجه حرارت را بروی کم و یا اگر موهای دکلره شده دارید درجه حرارت را طوری تنظیم کنید به موها آسیب زیادی وارد نشود. اما ممکن است همان درجه حرارتی که برای موهای نازک به دستگاه داده اید برای موهای فردی دیگر با تارهای ضخیم تر مناسب نباشد پس اگر دستگاه فر کننده موی شما درجه حرارت نداشته باشد پس در نتیجه نتیجه مطلوبی برای هر نوع و مدل مویی نخواهد داشت.

سیم دستگاه فر کننده

شاید مسئله کاملا پیش پا افتاده ایی باشد و تا به حال به آن فکر نکرده باشید اما تجربه ثابت کرده که طول سیم بسیار حائز اهمیت است. اگر دستگاهی دارید که تمامی کارایی های لازم و ویژگی های خوب را دارد اما طول سیم آن کوتاه است قطعا شما را خسته خواهد کرد چون مدام باید نزدیک پریز برق و یا سه راه برق باشید که در کارتان هم اختلال ایجاد خواهد کرد.

معرفی چند برند با کیفیت از انواع دستگاه فرکننده مو

برند بابلیس:

این برند سال هاست که در زمینه لوازم الکتریکی مراقبت از مو تولید محصول می‌کند و محصولاتش همگی از کیفیت بالایی برخوردار هستند. این برند در اصل محصول پاریس است اما اخیرا در استرالیا هم شروع به کار کرده است.

برند مک استایلر:

یکی از بهترین ها در این زمینه برند مک استایلر است مدل های خودکار و اتوماتیک از این دستگاه تولید شده که جای مخزن نرم کننده هم دارد که هنگام استفاده به موها آسیبی نرسد. از این برند دستگاه به صورت انبر و مخزن دار هم تولید شده که موها به داخل آن رانده خواهد شد و فرآیند فر شدن انجام می‌گیرد.

برند روزیا:

محصولات این شرکت از کشور چین است که یکی از بهترین دستگاه های فر کننده مو و انواع ماشین های اصلاح و … را شامل خواهد شد.

برند روزیا
برند روزیا

برند جیمی:

جیمی هم از بروز ترین دستگاه های فر کننده را تولید کرده محصولات این شرکت بسیار زیاد است و از کیفیت و کارآیی زیادی برخوردار است و همچنین میتوان به تنوع محصولات این کمپانی اشاره کرد. این برند هم ساخت کشور چین است.

برند جیمی
برند جیمی

قیمت دستگاه فرکننده مو

قیمت این نوع دستگاه ها نمی‌تواند قیمت ثابت و معمولی داشته باشد بستگی به عوامل زیادی از جمله: نوع دستگاه ، میزان اندازه میله ، برندی که دستگاه دارد و داخلی یا خارجی بودن محصول و ویژگی های خاص دیگری که دارد را شامل خواهد شد. شما با خواندن این مطلب در مورد ویژگی های دستگاه های فر کننده مو خواهید خواند که بیشتر با آن ها آشنا شوید و بر حسب آن تصمیم خود را خواهید گرفت که کدام محصول بهتر و کارایی بیشتری برای شما خواهد داشت.

دستگاه فرکننده مو
دستگاه فرکننده مو

موی فر برای زیر شال و روسری جلوه ویژه یی دارد. اگر تاکنون موهای لختی داشته اید حتما این بار با دستگاه های فر کننده مو، موهایتان را فر کنید و از زیبایی خیره کننده موهایتان لذت ببرید.

سخن پایانی

خانم ها همیشه ایجاد تنوع در موهای شان را دوست دارند. برای فر کردن موها لازم نیست که همیشه به سالن های زیبایی مراجعه کنید می‌توانید خودتان هم در خانه به موهای تان شکل و حالت بدهید البته احتیاج به کمی صبر و حوصله دارد که با وجود دستگاه های فر کننده مو این کار به راحتی آب خوردن خواهد بود فقط قبل از کار با این دستگاه ها مواظب سوختن بر اثر حرارت زیادشان باشید می‌توانید در هنگام کار با آن ها دو الی سه سانت از پوست سر فاصله بگیرید تا موجب سوختن ناخودآگاه پوست تان نشوید. امیدواریم در این مطلب توانسته باشیم تمامی نکات و راهنمای دستگاه فر کننده مو را در اختیارتان قرار داده باشیم.

رسانه مد و زیبایی قیچی در تمام مراحل خرید محصولات مورد نیازتان گام به گام همپای شماست. تا بهترین تجربه خرید را داشته باشید.

“ قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا