زیبایی و سلامتیمراقبت های مو

چه رنگ مویی مناسب چشم فندوقی هاست؟

رنگ موی مناسب برای هر شخصی از اهمیت خاصی برخوردار است. وقتی که موهای مان را می‌خواهیم رنگ کنیم باید به خیلی از موارد توجه کنیم، از رنگ پوست گرفته تا رنگ چشم و ابرو و به طور خلاصه همه قوانین و مقرراتی که برای رنگ کردن موها باید رعایت شوند. در مطلب پایین می‌خواهیم به رنگ مو مناسب چشم فندوقی رنگ بپردازیم.

چشم فندوقی
چشم فندوقی

در کشوری که ما زندگی می‌کنیم درصد بیشتری از مردم دارای چشم های قهوه ایی و فندوقی هستند بر خلاف کشورهای اروپایی که اکثرا مردم دارای رنگ چشم رنگی هستند، پس باید به این نکته توجه کنیم که در انتخاب رنگ موهای مان باید به رنگ چشم ها هم دقت کنیم زیرا به غیر از رنگ پوست، رنگ چشم هم تاثیر زیادی در انتخاب رنگ مو دارد.

رنگ مو مناسب چشم فندوقی با پوست روشن و متوسط

اگر چشم فندوقی دارید باید این نکته را بدانید که چشم شما ترکیبی از چند رنگ سبز و طلایی و قهوه ایی به وجود آمده است. برای رنگ موهای تان باید توجه داشته باشد که کدام تناژ رنگ در چشم های تان بیشتر به کار رفته است ولی به طور کل می‌توان گفت رنگ مو مناسب چشم فندوقی شما باید گرم باشد و دارای رنگ های قرمز، قهوه ایی، بلوطی، شرابی و مسی باشد.

موی بلوند

اگر رنگ چشم شما فندوقی است و نمی‌خواهید رنگ های قهوه ایی داشته باشید و مایل به روشن کردن موهای خود هستید باید بگوییم که این کار شدنی است، شما باید از رنگ های بلوند گرم برای رنگ مو مناسب چشم فندوقی استفاده کنید مانند بلوند عسلی و یا انواع رنگ های کرم. تناژ گرم این رنگ موها به شما کمک می‌کند تا رنگ فندوقی چشمان تان بیشتر خود را نشان دهد مخصوصا که اگر درترکیب رنگ فندوقی چشمان تان رنگ طلایی وجود داشته باشد.

موی بلوند
موی بلوند

موی مسی

برای خانم هایی که بدنبال رنگ مو مناسب چشم فندوقی هستند باید بگوییم که رنگ موی مسی احتمالا انتخاب مناسبی باشد. رنگ مسی دارای تناژی گرم است و برای خانم هایی که پوست روشن دارند بسیار جذاب خواهد بود خصوصا اگر این رنگ مو با رنگ فندوقی چشم ها همراه شود. یک نکته در مورد رنگ مسی این است که تناژ سبزی چشم را بیشتر نمایان خواهد کرد همان طور که در بالا اشاره کردیم رنگ چشم فندوقی ترکیبی از رنگ های سبز و طلایی و قهوه ایی است.

موی مسی
موی مسی

بلوند تیره

بلوند تیره میتواند یکی از گزینه های مناسب برای رنگ مو مناسب چشم فندوقی ها باشد. این رنگ مو مانند رنگ موی بلوند خیلی احتیاج به مراقبت ندارد و ترکیب جالبی یا رنگ چشم فندوقی خواهد داشت. همین طور هم رنگ موی بلوند تیره تقریبا برای هر رنگ پوستی می‌تواند مناسب باشد.

موی بلوند تیره
موی بلوند تیره

قرمز آلبالویی

اگر قصد دارید رنگ موی مناسب چشم فندوقی تان کمی متفاوت از بقیه باشد پس خودتان را به چالش بکشید و هر چه قرمز تر درخشنده تر را انتخاب کنید. این رنگ مو چشمان شما را برجسته تر نشان خواهد داد.

موی قرمز آلبالویی
موی قرمز آلبالویی

صورتی

تا به حال به این رنگ مو فکر کرده اید! چقدر می‌تواند چالش برانگیز و در عین حال جذاب باشد. اگر مایل به دیده شدن رنگ چشمان فندوقی رنگ خود هستید رنگ صورتی برای آنان که دارای رنگ پوستی روشن هستند مناسب است. البته این رنگ مو نگه داری بسیاری نسبت به دیگر رنگ موها دارد.

موی صورتی
موی صورتی

رنگ موی سبز زمردی

همانطور که در بالا به ان اشاره کردیم که رنگ مو مناسب چشم فندوقی اغلب رنگی با تناژ گرم است اما اگر تناژهای گرم را برای خود نمی‌پسندید می‌توانید از سبز زمردی که تناژی سرد دارد رنگ سبز داخل چشم فندوقی خودتان را بیشتر مشخص کنید. رنگ سبز زمردی برای پوست های روشن کارآمد است.

موی سبز زمردی
موی سبز زمردی

رنگ موی زغال اخته ایی

این رنگ هم جزو رنگ هایی با تناژ سرد است و البته مناسب پوست های سبزه، رنگ پوست های سبزه و گندمی چون نمی‌تواند از رنگ های قرمز روشن و آلبالویی پیروی کنند اما مایل به رنگ هایی با همان تناژ قرمز دارند رنگ زغال اخته ایی می‌تواند گزینه مناسبی برای این افراد باشد تا با رنگ چشمان فندوقی شان جلوه خاصی به صورت بدهد.

رنگ موی زغال اخته ایی
رنگ موی زغال اخته ایی

قهوه ایی تیره

رنگ های تیره معمولا چشم ها را برجسته تر نشان خواهد داد، اگر رنگ موی تیره ایی دارید برای رنگ مو مناسب چشم فندوقی اقدام به عوض کردن آن نکنید و یا به قهوه ایی آن را تغییر رنگ دهید که چشمان شما بیشتر نمایان شود. البته اگر دوست ندارید رنگ موهایی تیره و ساده داشته باشید می‌توانید لایت هایی را در لا به لای موهای تیره خود دربیاورید که به موهای تان بعد و جلوه خاصی اضافه کند این گونه رنگ قهوه ایی زمینه موها هم حفظ شده است.

قهوه ایی خاکستری

اگر دارای پوستی روشن و چشمان فندوقی هستید ما رنگ خاکستری را به شما پیشنهاد می‌دهیم اما اگر دارای پوستی متوسط هستید این رنگ مناسب نیست و قیچی به شما پیشنهاد رنگ موی قهوه ایی را خواهد داد، رنگ موی قهوه ایی رنگی بسیار مناسب برای تناژ پوست و رنگ چشم شما است.

رنگ موی شرابی

اگر رنگ مو مناسب چشم فندوقی را میخواهید ما هرگز به شرابی نه نخواهیم گفت. این رنگ کاملا برازنده پوست های متوسط با چشم فندوقی است. شرابی یا شرابی تیره می‌تواند به چشمان شما درخشندگی خاصی بدهد و با رنگ پوست تان هماهنگی خاصی را ایجاد کند.

رنگ موی شرابی
رنگ موی شرابی

رنگ مو مناسب چشم فندوقی با پوست تیره

 به رنگ موی مناسب پوست روشن پرداختیم اکنون به رنگ موی مناسب پوست های تیره با چشم های فندوقی باید بپردازیم. پوست تیره بسیار زیباست و اگر شما دارای همچین رنگ پوستی هستید این را بدانید که از جذابیت خاصی برخوردار هستید.

رنگ مو مناسب چشم فندوقی با پوست تیره
رنگ مو مناسب چشم فندوقی با پوست تیره

این نوع پوست ها تناژ گرمی دارند و اغلب رنگ موی گرم برای شان مناسب است.

وجود هایلایت در موها

برای کسانی که دارای چشم فندوقی هستند و از موهای تیره و قهوه ایی برخوردارند باید بگوییم که اضافه کردن چند هایلایت کاراملی به موها باعث اضافه شدن نوری به صورت و پوست خواهد شد که چشم ها جلوه بیشتری خواهند داشت و رنگ پوست مقداری روشن تر به نظر خواهد امد و البته این نکته را هم باید بدانید که وجود هایلایت به موها بعد زیبایی خواهد داد. داشتن هایلایت در رنگ مو و فر کردن مو جلوه فوق العاده یی به چهره شما میبخشد .

وجود هایلایت در موها
وجود هایلایت در موها

رنگ موی بنفش

اگر دارای رنگ پوستی تیره با چشمان فندوقی هستید اما می‌خواهید رنگ موهای تان کمی متفاوت و جزو تناژهای سرد باشد به شما رنگ موی بنفش را پیشنهاد خواهیم داد. این رنگ مو نگاه ها را به سمت چشمان شما جلب خواهد کرد. البته یادتان باشد که رنگ بنفش کمی متفاوت تر دیگر رنگ موها است و باید از اعتماد بنفس زیادی برخوردار باشید تا رنگ موهای تان را به این رنگ در بیاورید.

رنگ موی بلوطی

این رنگ مو هم بسیار مناسب افراد پوست تیره با چشمان فندوقی است، می‌تواند رنگ مو مناسب چشم فندوقی ها باشد. اگر بین دو رنگ قرمز و قهوه ایی نمی‌دانید کدام را انتخاب کنید باید بگوییم که رنگ بلوطی گزینه مناسب شما مابین این دو رنگ است.

رنگ موی بلوطی
رنگ موی بلوطی

رنگ موی صورتی تیره

پیشتر در بالا به رنگ موی جسورانه صورتی روشن البته برای پوست های روشن اشاره کردیم که چگونه این رنگ می‌تواند به چشمان فندوقی شما جلوه بدهد اما اکنون داریم درمورد رنگ پوست های تیره صحبت می‌کنیم که دیگر صورتی روشن کارایی ندارد و باید از رنگ صورتی تیره برای این رنگ پوست استفاده کرد. صورتی تیره جزوی از رنگ های فانتزی است که رنگ مو مناسب چشم فندوقی با پوستی تیره است.

هایلایت فندوقی

اگر دارای پوستی تیره با چشمان فندوقی هستید موهایی با زمینه تیره و هایلایت های فندقی بعد بسیار جالبی به موها و همینطور پوست و رنگ چشمانتان خواهند داد و هماهنگی خاصی را بین چشم و رنگ پوست و رنگ موها برقرار خواهد کرد.

رنگ مو هایلایت فندقی
رنگ مو هایلایت فندقی

برای رنگ مو مناسب چشم فندوقی چه رنگ هایی ممنوع است

همان گونه که در اول مقاله گفته شد رنگ مو مناسب چشم فندوقی رنگی است که دارای تنالیته گرم باشد یعنی شما می‌توانید که گونه رنگی را که تناژی گرم دارد برای خودتان انتخاب کنید منتها رنگ هایی که دارای تناژ سرد هستند و نمی‌توان استفاده کرد را برای تان نام خواهیم آورد:

بلوند پلاتینه و بلوند روشن و استخوانی

انواع خاکستری ها و دودی ها

مرواریدی، صدفی

رنگ های آبی و سبز روشن

کاتالوگ رنگ مو
کاتالوگ رنگ مو

این رنگ ها دارای تناژی سرد هستند و در ظاهر شما تفاوت ایجاد خواهند کرد خصوصا اگر با رنگ پوست شما تطبیق نداشته باشند پس مراقب باشید انتخاب چنین رنگ هایی که با رنگ چشم و پوست شما هم خوانی نداشته باشد ریسک بزرگی در انتخاب رنگ مو مناسب شما خواهد بود.

سخن پایانی

انتخاب رنگ موی جدید خصوصا برای بانوان که هر چند مدت علاقه به عوض کردن رنگ موی خود دارند کاری دشوار است و حساسیت هایی زیادی را به همراه دارد. برای داشتن رنگ مو مناسب چشم فندوقی و یا هر رنگ دیگری شما باید از یک سری باید ها و نباید ها عبور کنید مثلا عوامل موثر در انتخاب رنگ مو رنگ پوست شما، رنگ چشمان تان و… خواهد بود. ما در مطلب بالا به تعدادی از موارد برای رنگ مو مناسب چشم فندوقی اشاره کردیم، امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

“ قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا