زیبایی و سلامتیمراقبت های مو

20 رنگ مو برای پوست های تیره

یکی از مهم ترین نکات انتخاب رنگ مو دانستن رنگ پوست است. این که شما از چه تناژ پوستی برخوردار هستید روی رنگ موهای تان بسیار موثر خواهد بود در این مقاله ما سعی می‌کنیم که رنگ مو برای پوست های تیره را به شما معرفی کنیم.

رنگ موی مناسب پوست تیره

ویژگی پوست های تیره

افرادی که در مناطق نزدیک خط استوا هستند بخاطر گرم بودن آب و هوای این مناطق معمولا بیشتر در معرض نور خوشید قرار دارند. همین امر باعث شده که از پوستی تیره و یا سبزه برخوردار باشند و در زمینه رنگ کردن مو، انتخاب رنگ مو برای پوست تیره کمی مشکل تر خواهد بود.

سلول های موجود در پوست های روشن و تیره هیچ تفاوتی باهم دیگر ندارند و فقط سلول های روشن مقداری روشن تر هستند مقدار روشنی و تیره گی رنگ پوست ها بستگی به ماده ایی به نام ملانین دارد، این ماده در پوست های تیره بیشتر تولید خواهد شد و به خاطر وجود همین ملانین رنگ پوست تیره تر خواهد شد.

رنگ پوست تیره و روشن

در پوست های تیره برای محافظت از پوست شان در برابر نور خورشید مقاومت بیشتری خواهند داشت و این مقاومت به دلیل وجود ملانین زیاد در پوست شان شده است.

مقاومت بیشتر پوست تیره در مقابل آفتاب
مقاومت بیشتر پوست تیره در مقابل آفتاب

یکی دیگر از ویژگی های پوست های تیره نسبت به روشن کمتر چروک شدن این نوع پوست است زیرا این پوست مقاومت بیشتری در برابر نور خورشید دارد و کمتر چروکیده خواهد شد.

ویژگی رنگ مو برای پوست تیره

معمولا کسانی که رنگ پوست تیره تری دارند نمی‌توانند از تناژهای سرد استفاده کنند. رنگ موهای تناژ سرد به این رنگ پوست نخواهد آمد اما رنگ هایی با تناژهای گرم برای این قشر بسیار مناسب است و شما قادر هستید از آن استفاده کنید. از جمله این رنگ ها می‌توان به فندوقی، عسلی، قهوه ایی و…. اشاره کرد که در ادامه مطلب بیشتر به این مبحث پرداخته ایم.

بهترین رنگ مو برای پوست های تیره

ممکن است انتخاب رنگ مو برای کسانی که دارای پوستی تیره هستند مقداری مشکل تر از دیگر رنگ پوست ها باشد. به همین دلیل ما برای تان چند مورد رنگ مو برای پوست تیره آورده ایم تا کسانی که رنگ پوستی تیره دارند بتوانند انتخاب بهتری داشته باشند.

1-مشکی تیره

موهای مشکی خاصیتی که دارد این است که به هر نوع رنگ پوست و رنگ چشم و لباس و برای هر مجلس و ضیافت و … می‌توان از آن استفاده کرد.

رنگ موی مشکی تیره
رنگ موی مشکی تیره

 به طور کل رنگ مشکی یکی از بهترین رنگ ها است که می‌توان آن را با هر چیزی ست کرد. هر خانمی برای یک بار هم که شده در طول زندگی خود این رنگ مو را امتحان کرده است.

2-شکلاتی

رنگ شکلاتی یک رنگ گرم است و رنگ های گرم بسیار مناسب پوست های تیره هستند. اگر رنگ پوستی تیره دارید حتما این رنگ مو را امتحان کنید تا بتوانید چهره بازتری داشته باشید.

رنگ موی شکلاتی
رنگ موی شکلاتی

3-بلوند عسلی

به طور کل رنگ های داری تناژ گرم بسیار مناسب پوست های تیره هستند و بلوند عسلی هم یکی از این رنگ هاست که تناژی گرم دارد اما رنگ عسلی جزو پرکاربرد ترین رنگ ها در زمینه رنگ مو است. زیرا به هر مدل پوستی می‌آید و هر ساله جزو رنگ های ترند بوده است.

رنگ موی بلوند عسلی
رنگ موی بلوند عسلی

4-بورگاندی

رنگ موی بورگاندی دارای رنگدانه های قرمزی است که جزو خانواده قرمز محسوب خواهد شد. و همین امر باعث گرم بودن تناژ این رنگ مو شود. توصیه ما به شما اگر علاقه به رنگ های قرمز و شرابی دارید این رنگ مو را امتحان کنید صد در صد به رنگ مو و پوست شما خواهد آمد.

رنگ موی بورگاندی
زنگ موی بورگاندی

5-قهوه ایی

قهوه ایی و خانواده قهوه ایی ها از جمله قهوه ایی تیره و روشن رنگی بسیار مناسب برای پوست های قهوه ایی است. پوست تیره با موی قهوه ایی بسیار دلنشین و گرم است رنگ هایی با تناژ گرم می‌توانند چهره آرام و متینی را به شما ببخشند.پ

رنگ موی قهوه ایی
رنگ موی قهوه ایی

6-کدویی

رنگ کدویی بر خلاف طعم کدو رنگی بسیار دلنشین و جذاب است. این رنگ از خانواده قرمز ها است و بسیار گرم است و مناسب پوست های تیره و گندمی و سبزه است.

رنگ موی کدویی
رنگ موی کدویی

این رنگ هم مانند دیگر رنگ های نارنجی و طلایی و مسی دارای رگه های قرمزی هستند که با رنگ پوست شما سازگار خواهد بود.

7-طلایی تیره

طلایی خود به تنهای مناسب رنگ پوست های گندمی مایل به سفید و روشن است اما طلایی تیره با وجود سایه تیره ایی که ایجاد می‌کند به شما زیبایی خاصی خواهد بخشید و رنگ پوست تیره شما را روشن تر خواهد کرد.

رنگ موی طلایی تیره
رنگ موی طلایی تیره

8-شرابی

شرابی جزو آن دسته از رنگ هایی است که به اکثر پوست ها می‌آید حتی پوست های روشن، اما این رنگ مو به پوست های تیره بعد و جلوه زیباتری خواهد بخشید.

رنگ موی شرابی
رنگ موی شرابی

9-بلوطی

بلوطی جزو آن دسته از رنگ های کمتر شناخته شده است که برای پوست تیره بسیار مناسب خواهد بود. این رنگ مو تقریبا ترکیبی از رنگ های شرابی و فندوقی و شکلاتی با یکدیگر است و تناژی گرم دارد.

رنگ موی بلوطی
رنگ موی بلوطی

10-فندوقی

فندوقی رنگ مویی بسیار دلچسب مناسب پوست های تیره در ایام گرم سال است. با وجود رنگ موی فندوقی پوست تیره شما روشن تر خواهد شد. این رنگ مو دارای هاله ایی قرمز است و رنگدانه های قرمز و طلایی در آن وجود دارد.

رنگ موی فتدوقی
رنگ موی فتدوقی

11-ارغوانی

رنگ ارغوانی از خانواده بنفش ها است و بسیار با شکوه است معمولا از تناژ رنگ های بنفش کمتر استفاده شده است اما رنگ ارغوانی هم آرامش خاصی در آن هست و هم هیجان خود را دارد. برای پوست های تیره حتما این رنگ مو پیشنهاد خواهد شد.

رنگ موی ارغوانی
رنگ موی ارغوانی

12-سبز زمردی

سبز زمردی یک رنگ موی متفاوت برای کسانی که تفاوت را دوست دارند. این رنگ مو برای پوست تیره بسیار جذاب است و البته سبز طاووسی نیز به همین رنگ تلقی خواهد شد. اگر تفاوت را دوست دارید حتما این رنگ مو را امتحان کنید.

رنگ موی سبز زمردی
رنگ موی سبز زمردی

13-بنفش

بنفش جزو رنگ هایی با تناژ نه سرد و نه گرم است، این رنگ مو به صورت تیره تر برای کسانی که پوست تیره ایی دارند کاربرد دارد.

رنگ موی بنفش
رنگ موی بنفش

14-غروب آفتاب

رنگ موی غروب آفتاب ترکیبی از رنگ های زرد و قرمز و نارنجی است. رنگی بسیار مهیج و جذاب که برای کسانی که پوستی تیره دارند و هیاهوی درون شان پر از شور و نشاط است.

رنگ موی غروب آفتاب
رنگ موی غروب آفتاب

این رنگ همانند رنگین کمان است و اگر یک روزی تصمیم به رنگ مویی که متغییر با دیگر رنگ موهای شما دارد گرفتید حتما این رنگ را امتحان کنید. این رنگ به شما این امکان را خواهد داد که چند رنگ مهیج را همزمان باهم داشته باشید.

15-انواع آبی

تمامی زیبایی های رنگ مو را جمع کنیم به زیبایی رنگ موی آبی نخواهد شد. انتخاب این رنگ مو کاره کسانی است که ایجاد تنوع و تغییر را دوست دارند.

رنگ موی آبی تیره
رنگ موی آبی تیره

رنگ موی آبی شامل آبی اقیانوسی، آبی تیره و آبی روشن است. شما باتوجه به علاقه شخصی خود می‌توانید یکی از این رنگ ها را انتخاب کنید اما رنگ آبی تیره قطعا برای پوست تیره مناسب تر است.

رنگ موی آبی روشن
رنگ موی آبی روشن

16-نسکافه ایی

رنگ موی نسکافه ایی بر گرفته از نوعی نوشیدنی قهوه ایی مایل به طلایی است. این رنگ ها برای پوست تیره دارای تناژی گرم هستند و برای فصل های گرم سال با درخشش خورشید عالی به نظر خواهند رسید.

رنگ موی نسکافه یی
رنگ موی نسکافه یی

17-قرمز

قرمز یک رنگ تک و خاص است رنگی که مناسب هر کسی نیست. در رنگ قرمز شور و هیجان جوانی موج می‌زند این رنگ روشنی خاصی به تیره پوست ها می‌دهد.

رنگ موی قرمز
رنگ موی قرمز

18-زرد

رنگ زرد می‌تواند گزینه خوبی برای تیره پوست تان باشد البته نه سیاه پوستان زیرا تفاوت بسیاری بین سیاه پوست و زرد وجود دارد این رنگ مناسب گندمی پوست ها و یا سبزه ها است که اعتدال را بین هر دو رعایت کرده باشند.

رنگ موی زرد
رنگ موی زرد

19-مسی

رنگ موی مسی بسیار شیک و جذاب است و تناژی گرم دارد. این رنگ مو درخشش خاصی به موها می‌بخشد. رنگ مسی از خانواده قرمز ها است و مقداری هم به سمت نارنجی می‌رود.

رنگ موی مسی
رنگ موی مسی

اگر حس می‌کنید این رنگ برای چهره شما بسیار روشن است می‌توانید فقط نوک موهای تان را رنگ کنید و از ریشه شروع نکنید تا ترکیبی از رنگ موی اصلی خودتان و مسی داشته باشید.

20-هایلایت قهوه ایی

هایلایت ها همیشه پرکاربرد بوده اند و بسیار مورد پسند بانوان ایرانی است. شما با انواع هایلایت ها و یا مش و یا بیبی لایت های مختلف می‌توانید اگر از موهای لختی برخوردار هستید موهای خود را پرتر جلوه دهید. و حتی با فر کردن موهای خود این نوع رنگ جلوه زیباتری به موهای شما می دهد.

رنگ موی هایلایت قهوه ایی
رنگ موی هایلایت قهوه ایی

اما نکته مهم اینجاست که شما اگر پوستی تیره دارید می‌توانید با ایجاد مش و لایت های مختلف از هرکدام از تناژهای رنگی که در بالا نام بردیم استفاده کنید تا رنگ مویی جذاب و هم رنگ با پوست تان داشته باشید.

سخن پایانی

معمولا بانوان ایجاد تنوع در رنگ مو را دوست دارند و اغلب اوقات رنگ موهای شان را تغییر می‌دهند. چه چیزی بهتر از تغییر! اما این تغییر باید هماهنگ با رنگ پوست ما باشد.

رنگ مو برای پوست های تیره
رنگ مو برای پوست های تیره

حتما برای رنگ کردن موهای تان رنگ پوست تان را در نظر داشته باشید و طبق آن رنگ موی مناسب خود را انتخاب کنید. ما در این مقاله به 20 نوع رنگ موی جذاب برای پوست های تیره پرداختیم که امیدواریم برای شما کاربردی بوده باشد.

 

“ قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا