متفرقه

راهنمای خرید کرم پودر و معرفی بهترین محصولات

این مقاله راهنمای خرید کرم پودر و معرفی بهترین محصولات می باشد، برای اینکه بتوانید یک کرم پودر مناسب با پوست خود خریداری نمایید در ادامه با ما همراه باشید.

راهنمای خرید کرم پودر و معرفی بهترین محصولات
راهنمای خرید کرم پودر و معرفی بهترین محصولات

 

بهره گیری از کرم پودر یکی از مهم ترین مراحل آرایش کردن است و برای یکسان سازی رنگ پوست و سالم و جذاب نشان دادن آن موثر است. کرم پودر برای ایجاد جلوه ای یکدست و هماهنگ به پوست عمل می کند و اگر به روش صحیح استفاده شود نقص ها و عیب های صورت را پنهان می کند. امروزه استفاده از کرم پودرها بسیار محبوب شده است و محصولات متنوعی برای انتخاب وجود دارد، بهترین راه برای انتخاب بهترین کرم پودر برای شما این است که نوع پوست و نیازهای دقیق مراقبت از پوست خود را بررسی کنید.

تشخیص رنگ مناسب کرم پودر
تشخیص رنگ متناسب با پوست

 

فرقی نمی کند پوست شما خشک، چرب یا معمولی باشد، یافتن بهترین کرم پودر می تواند دشوار و چالش برانگیز باشد. باید مطمئن شوید که فرمول مناسب پوست خود را انتخاب کرده اید. قبل از خرید کرم پودر جدید، این راهنما را دنبال کنید تا کرم پودر مناسب خود را پیدا کنید. با خواندن این راهنما می توانید متناسب با نوع و رنگ پوست خود یک انتخاب عالی داشته باشید.

چگونه کرم پودر (زیبا و مرغوب) مناسب پوست خود را انتخاب کنیم؟

باید بدانید که کرم پودر مهم ترین مرحله آرایش کردن است و در صورت اشتباه شما کاملاً بر روی ظاهر شما تأثیر می گذارد، بنابراین لازم است بدانید که چگونه کرم پودر مناسب رنگ پوست را انتخاب کنید. پس از انتخاب کرم مناسب پوست خود، باید درجه مناسب آن را با انتخاب رنگ بسیار نزدیک به رنگ پوست انتخاب کنید و تا زمان اطمینان از مناسب بودن آن، آن را روی صورت و نه دست ها آزمایش کنید.

نکاتی در مورد خرید کرم پودر (زیبا و مرغوب) متناسب با چهره
نکاتی در مورد خرید کرم پودر متناسب با چهره

نکات مهم انتخاب کرم پودر مناسب برای رنگ پوست

اول: یک کرم پودر را انتخاب کنید که با رنگ پوست شما یکرنگ باشد، به طوری که رنگ پوست شما طبیعی به نظر برسد.

دوم: از آزمایش رنگ کرم پودر با پشت دست خودداری کنید و سعی کنید رنگ کرم پودر را با پوست صورت مطابقت دهید، زیرا رنگ پوست دست با رنگ پوست صورت کاملاً متفاوت است.

تشخیص رنگ مناسب کرم پودر
نحوه شناسایی رنگ مناسب کرم پودر

سوم: اگر قادر به یافتن رنگ مناسب پوست خود نیستید، رنگ های مختلف را ترکیب کنید تا بتوانید نتیجه دلخواه را بگیرید.

چهارم: هنگام انتخاب کرم پودر و امتحان کردن آن، توصیه می شود جایی را انتخاب کنید که نور تا حد امکان طبیعی باشد، تا بهترین نتیجه را بگیرید.

نکاتی در مورد خرید کرم پودر (زیبا و مرغوب) متناسب با چهره

هنگام خرید کرم پودر، مقدار کمی از آن را روی ناحیه صورت قرار دهید، اگر رنگ آن با رنگ پوست شما هم رنگ است، پس مناسب است. توصیه می شود کرم پودر را روی دست خود آزمایش نکنید زیرا رنگ آن دست با رنگ صورت متفاوت است.

نکاتی در مورد خرید کرم پودر (زیبا و مرغوب) متناسب با چهره
نکاتی در مورد خرید کرم پودر متناسب با چهره

 

کرم پودری را انتخاب نکنید که رنگ آن بسیار روشن یا تیره تر از رنگ پوست باشد. بسیاری از خانم ها هستند که کرم پودر روشن را ترجیح می دهند حتی اگر متناسب با رنگ پوست آنها نباشد، این یکی از رایج ترین اشتباهات در دنیای آرایش است.

کرم پودری را انتخاب کنید که برای نوع پوست شما طراحی شده باشد. فقط به آنچه روی قوطی آن نوشته شده است اعتماد نکنید و فرمولی را انتخاب کنید که برای پوست شما مناسب باشد. اگر صورت شما معمولاً خشک است، یک کرم پودر که بیشترین خاصیت مرطوب کنندگی را دارد خریداری نمایید. اگر پوست شما چرب است، یک کرم پودر که یک رنگ مات برجای می گذارد خریداری نمایید.

نور طبیعی را بیرون یا نزدیک پنجره پیدا کنید و کرم پودر را مستقیماً روی چانه خود بکشید. امتحان کردن چندین رنگ در کنار هم، آشکارتر نشان می دهد که کدام سایه برای شما مناسب است.

نحوه استفاده از کرم پودر

کرم پودر یک محصول آرایشی است و اولین چیزی که هنگام شروع آرایش استفاده می شود. از این محصول آرایشی برای پنهان کردن عیب ها و یکدست کردن رنگ پوست استفاده می شود که به آن کرم پایه نیز می گویند. زیرا این پایه ای است که بقیه محصولات آرایشی بر روی آن قرار می گیرد.

برای استفاده صحیح نوع کرم پودر مناسب برای نوع پوست را انتخاب کنید. قبل از شروع استفاده از پایه، هر نوع کرم و مرطوب کننده را روی پوست قرار دهید. یک ست براش آرایشی را برای پخش کرم زیرسازی انتخاب کنید که کیفیت آن خوب باشد. مقداری کرم پایه را روی پیشانی بمالید، سپس کرم را با نوک انگشتان یا قلم مو بزنید و کرم را از داخل به سمت دو طرف به سمت عضلات صورت توزیع کنید.

حفظ رطوبت پوست
مرطوب کردن پوست قبل از استفاده از کرم پودر

 سپس مقداري كرم پودر بر روي ناحيه بيني قرار دهید و آن را از بالا به پايين و زماني كه نقصي در ناحيه بيني وجود دارد پخش کنید تا مخفي شود. سپس مقداری کرم را روی ناحیه گونه ها بمالید و آن را به صورت پهلو به سمت بالا و پایین و با فشار کم پخش کنید تا پوست بدون مشاهده وجود کرم پودر، طبیعی جلوه دهد. اطمینان حاصل کنید که کرم پودر در اطراف دهان و چانه نیز پخش شده است. بعد از اتمام استفاده از کرم پودر روی صورت، از یک لایه نازک تر نیز استفاده کنید و روی صورت پخش کنید تا نتیجه نهایی بهتری داشته باشید.

شما باید نوع کرم پودر و پودر متناسب با نوع و رنگ پوست را انتخاب کنید، زیرا آنچه متناسب با نوع پوست و رنگ خاصی است با نوع دیگری متناسب نیست. محصولی را انتخاب کنید که در طولانی مدت منجر به آسیب رساندن به پوست نشود.

کرم پودر مناسب انواع پوست و نحوه انتخاب آن

کرم پودر یکی از مهم ترین مواد آرایشی است که خانم ها برای داشتن ظاهری جذاب از آن استفاده می کنند و باعث می شود پوست طبیعی و عاری از هر نوع عیبی به نظر برسد.

 خانم ها همیشه در خرید کرم پودر (زیبا و مرغوب) مناسب پوست خود مشکل دارند. و این به این دلیل است که انواع مختلفی از کرم های پایه در بازار وجود دارد. برای خوب نشستن کرم پودر بر روی پوست باید پوست خود را حتما اصلاح کرده و بدون مو باشد و همچنین پوستتان تمیز و عاری از چربی اضافه باشد. برای اصلاح راحتتر و سریعتر صورت خود می توانید از دستگاه بندانداز برقی هم که در یکی از مقالات مفصل راجع به آن نوشته ایم استفاده کنید. در این قسمت انواع کرم پودرهای متناسب با نوع پوست مورد بررسی قرار می گیرد.

پوست طبیعی: شما اگر پوستی طبیعی و نرمال دارید خوش شانس هستید، می توانید یک کرم پودرBB را انتخاب کنید.

BB کرم
BB کرم مناسب پوست نرمال

پوست چرب: مشخص شده است که پوست چرب به یک کرم پودر بدون روغن احتیاج دارد که روی آن کلمات Oil-Free نوشته شده باشد. این نوع کرم پودر به کاهش روغن های چرب پوست کمک می کند، همچنین به پوست حالت مات می بخشد.

Oil-Free
Oil-Free مناسب پوست چرب

پوست خشک: لازم است کرم پودری را که حاوی مقدار زیادی مرطوب کننده باشد انتخاب کنید. این امر برای حفظ درخشندگی و شادابی پوست است که ممکن است به دلیل خشکی از بین برود و از ایجاد پایه های مات کننده نیز باید خودداری شود. از استفاده از کرم پودر می توان از کرم مرطوب کننده نیز استفاده کرد.

پوست خشک
پوست خشک

پوست ترکیبی: نوع مناسب برای پوست ترکیبی دارای پوشش متوسط ​​تا زیاد است. از آنجا که این نوع پوست بیشتر در معرض جوش است، کرم پودر باید فاقد چربی باشد.

مهم ترین نکات هنگام استفاده از کرم پودر چیست؟

درست است که کرم پودر، خانم را جذاب و درخشان نشان می دهد، اما هنگام استفاده از کرم پودر یک سری بایدها و نبایدها وجود دارد که باید انجام داد:

 نخوابیدن بدون پاک کردن کرم پودر از روی پوست: با استفاده از کرم پودر بدون پاک کردن آن، بسیاری از مشکلات پوستی مانند آکنه و جوش های سرسیاه ظاهر می شود که نیاز به درمان دارد. دلیل این امر این است که روغن های طبیعی تولید شده توسط پوست در طول شب، مواد شیمیایی را جذب می کند و موجب ایجاد  می شوند.

پاک کردن صورت قبل از خواب
شستن صورت قبل خواب

گذاشتن لایه های ضخیم کرم پودر روی پوست: به این دلیل که منافذ کوچک را مسدود کرده از انجام کار آن ها جلوگیری می کند و این منجر به تجمع باکتری های ایجاد کننده آکنه می شود.

عدم استفاده روزانه از آن: از آنجا که این امر منجر به خشکی پوست می شود، کرم پودر از تجدید پوست جلوگیری می کند و با گذاشتن یک لایه از کرم پودر، می تواند منجر به عفونت باکتریایی و آسیب طولانی مدت به پوست شود.

انواع کرم پودر و نوع پوست مناسب آن ها

همان طور که در بالا گفته شد کرم پودر یکی از مهم ترین محصولات زیبایی هنگام آرایش است که به پنهان کردن عیب های پوست و یکرنگی پوست کمک می کند. انواع مختلفی از آن در بازار وجود دارد که در این بخش به معرفی آن ها می پردازیم:

انواع کرم پودر
انواع کرم پودر

کرم پودر کرمی

این کرم پودر دارای بافتی سنگین و ضخیمی است و به شما پوشش کاملی می بخشد، به علاوه چهره را یکپارچه می کند و عیب های آن را به صورت کامل محو می کند. این کرم پودر برای کسانی که پوستی خشک، نرمال و مختلط دارند مناسب می باشد.

 کرم پودر معدنی

اگر چه این نوع کرم پودر محبوبیت چندانی ندارد اما یکی از بهترین کرم پودرهاست. از مواد معدنی در ساخت این محصولات استفاده شده است و می توان با خیال راحت روی زخم ها استفاده شود. این نوع کرم پودر برای خانم های با پوست حساس مناسب است، زیرا ایمن است و هیچ عفونتی ایجاد نمی کند.

 کرم پودر ضد آب

 بعضی اوقات کرم پودرها فاقد عامل ضد آب هستند. بنابراین، اگر می خواهید شنا کنید یا در معرض آب قرار دارید، بهتر است اطمینان حاصل کنید که کرم پودر شما در برابر آن مقاوم است. این نوع کرم پودر برای انواع پوست مناسب است اما به شرطی که اجزای مختلف آن در نظر گرفته شود. به خصوص که غالباً دارای بافتی بسیار ضخیم است و برای کسانی که پوست چربی دارند مناسب نیست.

کرم پودر با پایه  SPF

همه کرم پودرها SPF ندارند، به همین دلیل قبل از استفاده از کرم پودر باید از ضد آفتاب استفاده کنید. بنابراین، این نوع بسیار مفید است و در عین حال به صرفه است. انواع پوست نیاز به محافظت در برابر آفتاب دارند. بنابراین، برای انواع پوست مناسب به نظر می رسد.

کرم پودر مایع

این نوع کرم پودر محبوب ترین نوع کرم پودر است. به دلیل داشتن بافت مایع، پوشش زیادی با رنگ پوست یکنواخت می دهد. مناسب خانم هایی با پوست خشک و مختلط می باشد. البته این نوع کرم پودر برای پوست های چرب توصیه نمی شود زیرا باعث براقیت آن می شود.

 کرم پودر فومی

این نوع کرم پودر مخلوطی از کرم پودر مایع و پودر است و به شما پوشش طبیعی می دهد، انگار که آرایش نکرده اید. با این حال، برای پنهان کردن تمام نقص های پوستی عملکرد مناسبی ندارد. این نوع نیز برای خانم هایی که پوست خشک دارند مناسب است، زیرا پوست را به میزان قابل توجهی مرطوب می کند.

کرم پودر اسپری

این کرم پودر برای کسانی که از عفونت رنج می برند توصیه می شود. به دلیل پوشش ضعیف، می تواند بیش از یک بار در طول روز استفاده شود. کرم پودر اسپری برای خانم های با پوست حساس مناسب می باشد.

بهترین شرکت های تولید کننده کرم پودر مرغوب و زیبا

شرکت های زیادی در حال تولید کرم پودرهای مرغوب، زیبا متنوع هستند. برندهای بسیار زیادی وجود دارند که محصولات خود را به بازار عرضه کرده اند. در این بخش بهترین برندهای تولید کننده کرم پودر معرفی می شود.

کرم پودرهای لورال  L’Oreal

لورال L’Oreal یکی از بهترین برندها در صنعت محصولات آرایشی بهداشتی است، که در طرفداران بسیاری در سراسر دنیا دارد. این برند شناخته شده از سری محصولات آرایشی ساخت کشور فرانسه می باشد.

کرم پودرهای لورال  L’Oreal
کرم پودرهای لورال  L’Oreal

کرم‌ پودرهای این کمپانی در انواع رنگ های متنوع و در حجم‌ های متفاوتی تولید شده اند و با دارا بودن مشخصه هایی مانند ماندگاری‌ و پوشش ‌دهی بالا توانسته است جایگاهی خوب برای خود دست و پا کند. شایان ذکر است که قیمت کرم ‌پودرهای تولیدی این شرکت، در عین حال که بسیار با کیفیت می باشد بسیار مناسب و مقرون به صرفه می ‌باشد.

کرم پودرهای دیور  Dior

برند دیور Dior ، یک برند شناخته شده می باشد که در کشور فرانسه تولید می شود این شرکت محصولات بسیار باکیفیتی تولید می کند و می توان گفت که یکی از بهترین تولید کنندگان در زمینه لوازم آرایشی بهداشتی می باشد. کرم پودرهای ساخته شده در این شرکت نیز این قاعده مستثنی نبوده و یکی از بهترین کرم پودرهای موجود در بازار می باشد.

کرم پودرهای دیور  Dior
کرم پودرهای دیور  Dior

کرم پودرهای دیور دارای پوشش دهی بالا و تنوع رنگی گسترده ای هستند، به طوری که برای انواع پوست ها محصولی مناسب وجود دارد. این کرم پودرها برای انواع پوست ها از جمله پوست‌های حساس و مختلط مناسب می ‌باشد.

کرم‌ پودرهای مک  MAC

کرم‌ پودرهای مک  MAC
کرم‌ پودرهای مک  MAC

مک از برندهای شناخته شده ساخت کشور کانادا است. محصولات این برند دارای کیفیت بالایی می ‌باشد. از ویژگی‌های کرم پودرهای این شرکت می ‌توان پوشش ‌دهی بالا و ماندگاری بالای آن ها را نام برد. کرم‌ پودرهای مک مورد علاقه بسیاری از افراد است، خصوصاً خانم هایی که پوست چرب دارند. کرم پودرهای این شرکت برای کسانی نیز که پوست حساس دارند مناسب ترین انتخاب به نظر می رسد.

کرم پودرهای دبوراDeborah

برند دبورا یکی از مشهورترین برندهای لوازم آرایشی بهداشتی می باشد که، محصول کشور ایتالیا می باشد. محصولات این برند طرفداران بسیاری دارد و با توجه به قیمت مقرون به صرفه و کیفیت بالای آن ها انتخاب اول بسیاری از خانم ها است. از ویژگی های کرم‌ پودرهای دبورا می توان به پوشانندگی بالا و خاصیت آبرسانی آن ها اشاره کرد.

کرم پودرهای دبوراDeborah
کرم پودرهای دبوراDeborah

کرم ‌پودرهای آرتدکو  Artdeco

برند آرتدکو در بین برندهای لوازم آرایشی و بهداشتی بسیار بسیار شناخته شده است. شایان ذکر است که این برند یکی از بهترین برندهای کشور آلمان می باشد.

کرم‌ پودر های آرتدکو موجب می شود که پوست حس شادابی و لطافت پیدا کند. محصولات این شرکت پوشش دهی بالایی دارند. این برند یکی از برندهای گران قیمت است به طوری که قیمت کرم‌ پودرهای این شرکت بیشتر از ۳۰ دلار است.

کرم‌ پودرهای کلینیک Clinique

برند کلینیک Clinique ، محصول آمریکا بوده و به دلیل کیفیت بالای محصولاتش معروفیت بسیاری در بازار لوازم آرایشی بهداشتی پیدا کرده است.

کرم‌ پودرهای کلینیک Clinique
کرم‌ پودرهای کلینیک Clinique

با استفاده از محصولات و به ویژه کرم ‌پودرهای شرکت کلینیک، می توانید یک پوشش کامل و زیبا داشته باشید. از ویژگی های این کرم ‌پودرهای منحصر به فرد می توان، به ماندگاری طولانی آن اشاره نمود.

رسانه مد و زیبایی قیچی برای تمام خریدهای شما راهنما دارد کافیست به بخش راهنمای خرید مراجعه کنید تا بدون هیچ تجربه یی بهترین نکات خرید هر محصولی را بخوانید.

“ قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نمایش بیشتر

محمد کریمی

رویای کودکیم به حقیقت پیوست ، عاشق دنیای وب بودم تا اینکه برنامه نویسی رو از سال 1387 شروع کردم و الان صاحب برند قیچی هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا