زیبایی و سلامتی

تقویت کننده مژه سینره، بخریم یا نخریم؟

همه ما دوست داریم مژه هایی بلند و پرپشتی داشته باشیم، این احساس معمولا در بانوان بیشتر از آقایان به چشم می‌خورد. امروزه با پیشرفت در زمینه لوازم آرایشی بهداشتی محصولات مراقبتی مانند تقویت کننده مژه و مو و امثال این محصولات به صورت گسترده یافت خواهیم کرد که با استفاده از آن ها بتوان به تقویت موهای مژه و ابرو و حتی موهای سر پرداخت.

مژه هایی بلند و پرپشت
مژه هایی بلند و پرپشت

برای این که از مو و مژه و حتی موی ابروی پرپشت و جذابی برخوردار باشیم که یکی از بهترین راه های زیباتر شدن آرایش چشم می باشد. از انواع تقویت کننده ها استفاده می‌کنیم البته جدا از این که سعی کنید اطلاعات کافی در رابطه با محصول را داشته باشید، با پزشک متخصص خود نیز در این باره صحبت کنید.

در ادامه مطلب همراه با ما باشید زیرا می‌خواهیم بیشتر به تقویت کننده مژه بپردازیم.

ویژگی انواع تقویت کننده مژه

معمولا با شنیدن اسم تقویت کننده مژه و یا در کل تقویت کننده این فکر در ذهن مان شکل خواهد گرفت که برای مژه هایی که کم پشت هستند و یا مشکلی دارند این محصول استفاده خواهد شد.

تقویت مژه
تقویت مژه

اما خود کمپانی هایی که در حال تولید چنین محصولی هستند این ادعا را دارند که این محصول یک تقویت کننده است که موجب تقویت و استحکام هر چه بیشتر مژه های شما خواهد شد.

از یک تقویت کننده مژه باید انتظارات زیر را داشته باشید:

-افزایش دادن ضخامت مژه و محکم تر شدن ریشه مژه ها

-وجود موادی در ترکیبات مژه که باعث جلوگیری از ریزش مژه ها خواهد شد

-تقویت کردن ریشه مو

-بلند تر کردن طول مژه

ترکیبات موجود در تقویت کننده مژه

شاید برای مان سوال باشد که در ترکیبات ساخت یک تقویت کننده مژه چه چیزهای وجود دارد که باعث استحکام و جلوگیری از ریزش مژه های ما خواهد شد در جواب این سوال باید بگوییم که وجود یک ماده اصلی به نام  میریستوئیل پنتاپپتاید17 که یکی از موادی است که در ترکیب یک تقویت کننده مژه می‌توان یافت کرد.

میریستوئیل پنتاپپتاید
میریستوئیل پنتاپپتاید

عملکرد این ماده به این صورت است که به مژه ها این امکان را خواهد داد که مدت زمانی بیشتری را در فاز مربوط به رشدکردن بمانند همچنین این ماده به بیشتر تحریک کردن فولیکول مو جهت محکم کردن و ضخامت مژه ها خواهد پرداخت.

از دومین موادی که در ساخت یک تقویت کننده مژه از آن استفاده شده است، وجود اسید آمینه های گوگرد در این محصول است.

اسید آمینه گوگرد
اسید آمینه گوگرد

اسید آمینه های گوگرد موجب گردش خونی بهتر در ریشه مو شده و باعث رساندن اکسیژن بیشتر به مژه ها خواهد شد.

ویتامین ها هم در ساخت تقویت کننده مژه بسیار موثر هستند از جمله ویتامین هایی که در ساخت این محصول کاربرد دارد ویتامین گروه B است. این ویتامین در تقویت مژه ها تاثیر بسیاری دارد.

این محصول هیچ گونه عوارضی جانبی ندارد و موجب هیچ گونه تورمی در پلک ها نخواهد شد.

مزایا و معایب تقویت کننده مژه سینره

این محصول معمولا در سایت خود شرکت تولید شده قابل خریداری است و از قیمت نسبتا خوبی برخوردار است که از هر قشری قادر به خرید آن هستند.

بسیاری از مصرف کنندگان این محصول از استفاده از آن رضایت دارند و معتقد هستند که استفاده از تقویت کننده مژه سینره هیچ گونه عوارضی روی چشم و پلک و یا مژه ها نخواهد گذاشت.

مزایای تقویت کننده مژه

مصرف کننده ها این باور را دارند که این محصولات برای تقویت و رشد مژه ها بسیار خوب عمل کرده است اما در پر پشت کردن شان خیلی موفق نبوده است اما این کار باید طی چندین مرحله استفاده از محصول انجام شود.

چیزی که در تقویت کننده مژه بسیار حائز اهمیت است جلوگیری از ریزش مژه های شما است این خود یک حسن از جانب این محصول به حساب خواهد آمد.

مزایای تقویت کننده مژده
مزایای تقویت کننده مژده

از دیگر مزایای محلول تقویت کننده مژه باید به جلوگیری از ریزش سکه ایی مژه ها هم اشاره کرد.

معایب تقویت کننده مژه

از مهم ترین معایبی که می‌توان در مورد تقویت کننده مژه به آن اشاره کرد این است که اگر برای اولین بار است که از این محصول استفاده می‌کنید باید بدانید که احتمال ریزش مژه های شما تا حدودی قطعی است.

زیرا با استفاده از این محصول مژه ها باید سه فاز رشد کردن  و ساکن ماندن و در نهایت ریزش را طی کنند استفاده از این محصول برای اولین بار امکان دارد این سه فاز را به سرعت طی کند و شما دچار ریزش مژه در این دوره شوید اما بعد از ادامه استفاده از محصول خواهید دید که در فاز رشد باقی خواهید ماند.

یعنی بیشترین تمرکز تقویت کننده مژه روی فاز رشد آن است اگر فاز رشد در مژه ادامه داشته باشد باعث افزایش طول مژه خواهد شد.

یکی دیگر از معایب تقویت کننده که لازم است به آن اشاره کنیم، این است که در برخی افراد حساسیت هایی در هنگام استفاده از این محصول دیده شده البته ایجاد حساسیت در این محصول بسیار کم است ولی در هر محصولی با هر نوع کیفیتی می‌توان معایبی یافت که در تقویت کننده مژه در موارد نادری ایجاد حساسیت وجود دارد که برای کسانی که دچار این مشکل شده اند پیشنهادمان این است که حتما با پزشک متخصص پوست و مو مشکل خود را در میان بگذارند.

نحوه استفاده از محلول تقویت کننده مژه

برای استفاده از محصول تقویت کننده مژه باید نکاتی را رعایت کرد زیرا با توجه به اصول استفاده از محصول شما ب نتیجه بهتری خواهید رسید.

قبل از استفاده از محصول شما باید صورت خود را کامل بشویید و آن را از هرگونه آلودگی پاک کنید و این کار را نیز با دست های خود هم انجام دهید و آن ها را کامل بشویید.

شستن صورت
شستن صورت

سپس براش مخصوص محصول را به مواد آغشته کرده و به مژه های خود بزنید. البته نحوه استفاده از این محصول از انتهای مژه و یا بن مژه خواهد بود.

مراقب تماس محلول با چشم های خود باشید و فقط محلول را روی مژه های خود استفاده کنید.

طول دوره مصرف تقویت کننده مژه

در استفاده از محلول تقویت کننده مژه  مانند هر محصول دیگری مدت زمانی را باید به امتحان و آزمایش کردن محصولی که تازه خریداری کرده اید اختصاص دهید.

باید طول دوره را به صورت کامل طی کنید، دوره استفاده از این محلول بستگی به شرکت سازنده محلول دارد که در بروشور آن توضیح داده شده است اما به طور معمول یک ماهه است و در هفته می‌توانید چند بار از آن استفاده کنید.

 هنگام استفاده از محلول شب ها قبل از خواب این کار انجام خواهید داد. دقیقا همانند ماسک مو که شب ها قبل از خواب از آن استفاده می‌کنید سرم تقویت کننده مژه هم به همین صورت است.

دختری در حال استفاده ار تقویت کتتده مژه
تقوبت کننده مژه

به نکاتی که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد توجه کنید که هنگام استفاده از محلول تقویت کننده مژه باید این نکات را رعایت کنید:

-در هنگام استفاده از محلول تقویت مژه باید مراقب باشید که لنز چشمی در چشمان شما وجود نداشته باشد در صورت وجود لنز در چشمانتان اگر قطرات محلول وارد چشم تان شود ممکن است دچار آسیب های جبران ناپذیری شوید.

-از یک محصول تقویت کننده مژه به صورت مشترک با اعضای خانواده و یا دوستان استفاده نکنید این محصول یک وسیله کاملا شخصی مانند مسواک است و فقط برای خود شخص شما خواهد بود.

-مراقب باشید هنگام خرید محصول از پلمپ بودن آن اطمینان حاصل کنید و هنگام خرید آن را روی دست و یا هر سطحی که دارای میکروب است امتحان نکنید.

-بانوان شیرده و باردار برای استفاده از محصول تقویت کننده مژه حتما با مشورت پزشک متخصص خود این کار را انجام دهند.

چه نوع محلول تقویت کننده مژه ایی خریداری کنیم

معمولا در هنگام خرید به برند بودن محصول و با کیفیت بودن آن توجه خواهیم کرد. در میان محصولات ایرانی دو محصول سینره و سریتا از بهترین محصولات ساخت داخل کشور و ایرانی است که هم کیفیت خوبی دارند و هم اینکه از قیمت منصفانه ایی نصبت به دیگر محصولات خارجی برخوردار هستند.

از برند های خارجی هم می‌توان به محصولات زیادی اشاره کرد که البته با توجه به هزینه از قیمت بیشتری برخوردار هستند.

sa3magic

این محصول خارجی یکی از بهترین محصولات تقویت کننده مژه میان دیگر محصولات است که بیشترین فروش را به خود اختصاص داده است.

jan marini
jan marini

jan marini

این محصول تقویت کننده مژه هم یکی از بهترین ها است اما از قیمت بیشتری نسیت به بقیه برخوردار است که دسترسی به آن می‌تواند مشکل تر باشد.

jan marini
jan marini

-elastlash eyelash

این محصول تقویت کننده هم عملکردی شبیه به دو محصول بالا دارد با این تفاوت که در این محصول رشد و ضخامت مژه ها به صورت تدریجی و آهسته پیش خواهد رفت و شما تا به عکس های قبل و بعد خود نگاه نکنید متوجه تغییرات ایجاد شده در مژه های تان نخواهید شد.

elastlash eyelash
elastlash eyelash

سخن پایانی

اغلب بانوان طرفدار مژه های پر و زیبا هستند و در صورتی که از این نعمت الهی برخوردار نباشند اقدام به استفاده از تقویت کننده مژه خواهند کرد و اگر این روش هم جواب گو نباشد به کاشت و اکستنشن مژه روی می‌آورند.

تقویت کننده مژه
تقویت کننده مژه

یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی است که مرتکب خواهند شد زیرا این کار باعث ریزش و ضعف مژه های شما خواهد شد. ما در این مطلب سعی کرده ایم تمام جزییات مربوط به تقویت کننده مژه، مزایا و معایب و ویژگی های این محصول بپردازیم.

“ قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا