آرایشی بهداشتیراهنمای خرید

8 نکته مهم برای خرید بند انداز برقی

خرید بندانداز برقی

از گذشته تا به امروز، روش های بسیار زیاد و متنوعی برای اصلاح صورت و برداشتن موهای زائد به وجود آمده است. این روش ها، هر کدام می توان مزایا و معایب خود را داشته باشد. اصلاح به کمک بندانداختن، وَکس کردن، تیغ های اصلاح و …، همگی روش هایی برای اصلاح صورت در خانم ها و آقایان هستند.

در این میان، بندانداختن صورت یکی از قدیمی ترین روش ها برای از بین بردن موهای اضافی صورت است که از سال های دور همچنان باقی مانده است. اگرچه این روش بسیار قدیمی است، اما هنوز هم در بسیاری از نقاط مختلف دنیا استفاده شده و محبوب است. تا چندی پیش، بندانداختن صورت تنها به کمک یک شخص دیگر نیاز داشت و کم کم خانم ها با روش هایی توانستند خودشان این کار را به تنهایی انجام دهند. اما این کار هم به کمک ماشین ها ساده شده است.

راهنمای خرید بندانداز برقی
بندانداز برقی جایگزین راه های سنتی بند انداختن صورت

از آنجایی که مردم امروزه کمتر وقت برای انجام کارهایشان دارند، زندگی بشر روز به روز بیشتر به استفاده از ماشین ها وابسته می شود. این مسئله، حتی در کارهای ساده ای مثل انجام کارهای مربوط به نظافت شخصی هم دیده می شود. بندانداختن صورت به روش قدیمی، حالا جای خود را به استفاده از دستگاه های بندانداز برقی داده اند که استفاده از آن ها بسیار ساده تر است. این دستگاه ها دقیقاً همان کاری را می کنند که در روش سنتی انجام می شود. در ادامه این مقاله، بیشتر با شیوه کار این دستگاه ها آشنا می شویم. همچنین با هم 8 نکته مهم را که در زمان خرید یک بندانداز برقی به آن نیاز دارید، مرور می کنیم.

بندانداز برقی چطور عمل می کند؟

در بنداندازهای برقی، دستگاه کوچک و جمع و جور را می بینیم که دو شاخه فلزی نازک روی آن ها قرار دارد. این دو شاخه بلند، برای اتصال نخ ها به آن تعبیه شده و جای دست ها و گردن در بندانداختن های معمولی را می گیرند. بعد از این ک دو سر نخ را از قلاب شاخه ها رد کردید، باید وسط نخ را به قلاب قسمت پایین که به یک فنر متصل است، وصل کنید. سپس هر دو طرف نخ را به کمک پیچ هایی که روی دستگاه قرار دارند، محکم کنید. حالا دستگاه آماده اتصال به برق و راه اندازی است.

بندانداز برقی چطور عمل می کند؟
نحوه استفاده از دستگاه بندانداز برقی

استفاده از بنداندازهای برقی در ابتدا ممکن است کمی سخت به نظر برسد اما بعد از یکی دوبار استفاده، قطعاً به آن ها علاقمند می شوید. این دستگاه ها که در انواع باتری خور و برقی موجود هستند، می تواند به خوبی شما را از رفتن به آرایشگاه بی نیاز کند. خوبی این روش اصلاح این است که موها از ریشه کنده شده و در مدت زمان دیرتری به اصلاح کردن نیاز پیدا خواهید کرد. اگر قصد خرید یک بندانداز برقی دارید، مطالعه ادامه این مقاله پیش از خرید می تواند برایتان مفید باشد. در ادامه، 8 نکته کاربردی و مهم درباره خرید این دستگاه را با هم مرور می کنیم.

8 نکته برای خرید بندانداز برقی

بنداندازهای برقی، در واقع روش به روز و مدرن شده بندانداختن سنتی است که به کمک یک دستگاه کوچک انجام می شود. با این دستگاه، دیگر نیازی به رفتن به آرایشگاه ندارید و به سادگی می توانید در منزل به بهداشت شخصی خود برسید. اگر شما هم قصد دارید تا یک بندانداز برقی بخرید اما نمی دانید که باید در زمان خرید آن به چه مواردی توجه کنید، نکات زیر را از دست ندهید.

1. مطمئن باشید که به بندانداز برقی عادت می کنید.

بسیاری از افرادی که در بنداندازهای برقی را خریداری می کنند، در روزهای اول می گویند که نمی توانند به خوبی از آن استفاده کنند. حتی برخی نیز به فکر پس دادن دستگاه می افتند. اما نکته ای که باید در این صورت در نظر داشته باشید، این است که شما به احتمال زیاد برای اولین بار از این دستگاه استفاده می کنید. پس به زودی به آن عادت کرده و حتی دیگر حاضر به استفاده از روش های دیگر نیستید.

2. توجه  به برق مصرفی و طول سیم دستگاه

بعضی از افراد ممکن است به دلیل شکل کار کردن این دستگاه، نگران برق مصرفی بنداندازهای برقی باشند. اما این اصلاً جای نگرانی نیست چرا که بالاترین میزان ولت این دستگاه ها 240 است و مصرف بالایی ندارند. اگر هم در جایی از بندانداز استفاده می کنید که ممکن است فاصله آینه تا پریز برق زیاد باشد، باید حتماً به طول سیم دستگاه هم دقت کنید. بهتر است حتی در صورت نزدیک بودن آینه و پریز برق، باز هم دستگاه های با سیم های بلند را انتخاب کنید.

3. سادگی کار با بندانداز

یکی از مهم ترین مواردی که در زمان خرید بندانداز برقی به آن دقت کنید، سادگی کار با آن است. پیش از خرید، حتماً دستگاه را در دست گرفته و از راحتی کار با آن مطمئن شوید. کار کردن با این دستگاه به خودی خود بسیار ساده است به شرط آن که در دست گرفتن بندانداز کاملاً راحت باشد. بیش از اندازه بزرگ یا کوچک بودن بدنه دستگاه در هنگام کار کردن با آن شما را با مشکل مواجه می کند. البته باید این را هم در نظر داشته باشید که مدتی بعد از استفاده، قطعاً به این دستگاه عادت می کنید.

سادگی کار با بندانداز
بهترین انتخاب دستگاهی است که کار کردن با آن ساده است

4. دقت کنید دستگاه بندانداز سنگین نباشد.

از دیگر مواردی که می توان آن را زیر مجموعه ویژگی های راحتی دستگاه در نظر گرفت، وزن آن ها است. زمانی که شما صورت خود را به وسیله بندانداز برقی اصلاح می کنید، ممکن است کار شما حتی تا دو ساعت طول بکشد. حتی اگر این کار مدت زمان کمتری هم زمان ببرد، باز هم به دلیل ادامه دار بودن آن می تواند بسیار خسته کننده باشد. به همین دلیل، اگر دستگاه وزن نسبتاً بالایی داشته باشد، خیلی زود دست هایتان خسته شده و دقت تان هم پایین می آید.

5. دستگاه های مجهز به چراغ بهتر هستند.

برخی از دستگاه های بندانداز برقی، روی خود چراغ های کوچکی دارند که با انداختن نور کافی روی پوست، موها را بهتر نشان می دهند. این در یک بندانداز به عنوان مزیت حساب شده و ارزش دستگاه را بسیار بیشتر می کند. زمانی که نور این چراغ روی پوست می افتد، شما می توانید بهتر موها را مشاهده کرده و در نتیجه اصلاح تمیزتری خواهید داشت.

6. دستگاه بندانداز باید وسایل جانبی کافی داشته باشد.

دستگاه های بندانداز معمولاً بجز خود دستگاه، سیم و آداپتور آن، به همراه برخی وسایل و ملزومات جانبی عرضه می شوند. به طور معمول، این ملزومات شامل کیف نگهداری، نخ اصلاح باکیفیت و پودرهای ضد حساسیت است. ممکن است در بنداندازی که شما خریداری می کنید، هر یک از این لوازم حذف شده و یا وسیله دیگری اضافه شده باشد.

دستگاه بندانداز باید وسایل جانبی کافی داشته باشد.
وسایل جانبی دستگاه بندانداز برقی

7. ضدآب بودن

ممکن است شما جزو افرادی باشید که روی وسایل شخصی خود بسیار حساس بوده و بخواهید هربار بعد از استفاده، بندانداز خود را بشوئید. متاسفانه باید بگویم که تعداد زیادی از دستگاه های بندانداز برقی ضد آب نبوده و نمی توان آن ها را زیر آب برد.

البته برخی از نمونه های ضدآب هم از این دستگاه ساخته شده اند. به هر حال، توصیه می کنیم که دستگاه را هر بار بعد از استفاده به کمک دستمال نمدار (دقت کنید دستگاه به برق متصل نباشد!) تمیز کنید. این روش بسیار ایمن تر است چرا که به هر حال این دستگاه با برق کار کرده و ممکن است آب به بخش های داخلی آن آسیب بزند.

8. قیمت حدودی دستگاه را در نظر داشته باشید.

دستگاه های بندانداز برقی در انواع مختلف و در شرکت ها و برندهای متفاوتی موجود هستند. به همین دلیل، می توان انتظار رنج قیمتی بسیار وسیعی را برای آن ها در نظر گرفت. به طور معمول، حدود قیمت این دستگاه ها از 100 تا 700 هزار تومان متغیر است. شما با شناختی که از برندهای مختلف دارید، و همچنین میزان کارآیی دستگاه، می توانید بندانداز مناسب خود را خریداری کنید.

چند نکته برای قبل از اصلاح با بندانداز برقی

اصلاح صورت به کمک نخ یا همان بندانداختن صورت، یکی از قدیمی ترین و رایج ترین روش ها برای از بین بردن موها است. استفاده از بنداندازهای برقی تا حد زیادی می تواند این کار را ساده تر کند. از آن جایی که بسیاری افراد ممکن است در اثر اصلاح صورت به وسیله نخ، دچار التهاب شوند، موارد زیر می تواند به آن ها کمک کند. همچنین این نکات، کاربری و استفاده از دستگاه را نیز ساده و موثرتر می کند.

  • نخ دستگاه را خیلی شل یا خیلی سفت نبندید. در هر دو صورت نخ پاره شده و روند اصلاح را مختل می کند. برای بستن نخ می توانید دفترچه همراه دستگاه را مطالعه کنید.
  • پوست خود را قبل از اصلاح حتماً تمیز کنید. پوستی که تمیز نباشد، به احتمال زیاد دچار التهاب و جوش شود.
  • قبل از اصلاح روی پوست حتماً پودر بزنید. این کار برای پوست های حساس ضروری تر است.
  • متناسب با جهت رویش موها، دستگاه را در جهات مختلف حرکت دهید.
  • بعد از اتمام کار با بندانداز، حتماً آن را تمیز کرده و از پریز برق جدا کنید.
  • می توانید بعد از اصلاح، برای کاهش التهاب و قرمزی پوست از یخ استفاده کنید.

رسانه مد و زیبایی قیچی برای تمام خریدهای شما راهنما دارد کافیست به بخش راهنمای خرید مراجعه کنید تا بدون هیچ تجربه یی بهترین نکات خرید هر محصولی را بخوانید.

قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
نمایش بیشتر

محمد کریمی

رویای کودکیم به حقیقت پیوست ، عاشق دنیای وب بودم تا اینکه برنامه نویسی رو از سال 1387 شروع کردم و الان صاحب برند قیچی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا