پوشاک بچه گانهراهنمای خرید

لباس مناسب فصل برای کودکان چیست؟

لباس کودکان با لباس بزرگ سالان بسیار متفاوت است و دارای ویژگی های متفاوتی است. لباس فصل کودکان دارای ویژگی هایی است که باید حتما رعایت شود زیرا کودکان مانند بزرگ سالان نیستند و کنترل دمای بدن خود را ندارند.

در ادامه مطلب بیشتر به بحث لباس مناسب فصل کودکان خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

ویژگی لباس فصل کودکان

همان طور که همگی اطلاع داریم در کشور ایران ما چهار فصل را دارا هستیم یعنی از تمامی فصول زمستان، بهار و تابستان و پاییز برخوردار هستیم پس باید لباس فصل کودکان را طوری انتخاب کنیم که کودک مشکلی در تمام این فصول نداشته باشد.

ویژگی های لباس فصل کودکان
ویژگی های لباس فصل کودکان

در فصل های گرم باید از لباس هایی با پوشش کمتر استفاده کنید و همچنین در فصول سرد سال باید از لباس  هایی استفاده کرد که بدن کودک کاملا پوشیده شده باشد زیرا کودکان از زمان نوزادی قادر به کنترل دمای بدن خود نیستند و بسیار زودتر از دیگر بزرگسالان دچار مریضی خواهند شد.

لباس فصل کودکان در بهار

انتخاب لباس فصل کودکان در بهار نسبت به دیگر فصل ها کمی دشوار تر است زیرا در این فصل گاهی اوقات هوا سرد و گاهی گرم است و شرایط آب و هوایی کمی متفاوت تر با دیگر فصول سال است.

شما باید لباس کودک خود را طوری انتخاب کنید که از جنسی خیلی خنک و پشمی مانند نباشد و هم چنین به صورت چند لایه باشد این چند لایه بودن لباس باعث خواهد شد که در فصل سرد دچار سرما زدگی نشوند.

لباس فصل کودکان در بهار
لباس فصل کودکان در بهار

برای نوزادان که کوچکتر هستند سعی کنید از انواع سرهمی ها استفاده کنید زیرا لباس نوزادان مدام به بالا می‌رود و بالا تنه آن ها نمایان خواهد شد استفاده از سرهمی ها بسیار مناسب نوزادان در فصل بهار است.

امروزه لباس های بسیار متنوع و زیبایی برای فصل بهار کودکان طراحی شده است که شما باید علاوه بر زیبایی به جنس آن ها توجه کنید.

لباس فصل کودکان در تابستان

فصل تابستان یک فصل گرم است که این موضوع برای کودکان آزار دهنده خواهد بود لباس فصل کودکان در این فصل معمولا لباس هایی از جنس نخ و به صورت بدون آستین و همچنین استفاده از شلوارک و شورت برای پسرها و دختران هم می‌توانند از انواع تاپ ها و دامن ها و یا شلوارک ها استفاده کنند.

جنس لباس های تابستانی نباید گرم باشد خصوصا این که در جنس لباس تابستانی برای کودکان باید به این نکته توجه کرد که کودکان پوستی بسیار حساس دارند و در اثر گرما بسیار سریع عرق سوز خواهند شد خصوصا این که اگر جنس لباس شان هم خوب نباشد.

لباس فصل کودکان در تابستان
لباس فصل کودکان در تابستان

از لباس هایی که از جنس پلاستیک هستند برای کودکان بپرهیزید حتما توجه داشته باشید که لباس نخی باشد و تا جایی که امکان دارد از بردن کودکان به بیرون از فضای خانه در ساعات گرم تابستانی خودداری کنید. کودکان بسیار سریع تر از بزرگسالان دچار آفتاب سوختگی خواهند شد و حتما باید از ضد آفتاب مناسب برای آن ها استفاده کنید.

هنگام بیرون بردن کودکان در تابستان از عینک های مخصوص کودکان استفاده کنید زیرا چشم کودکان در مقابل نور خورشید حساس است.

نکته دیگری که بسیار حائز اهمیت است این است که در فصل تابستان معمولا کولر روشن است و باید توجه کرد که لباس کودک باید طوری باشد که در زیر باد کولر سرما نخورند.

لباس فصل کودکان در پاییز

فصل پاییز فصل سرماخوردگی های رایج در میان کودکان است و لباس فصل کودکان در پاییز باید به شکلی باشد که کودک هم احساس راحتی داشته باشد و هم این که سرما نخورد خصوصا این که در فصل پاییز با تغییر دمای قابل توجهی مواجه خواهیم شد زیرا به طور ناگهانی از فصل تابستان به فصل پاییز با باد و باران ها مواجه خواهید شد.

لباس فصل کودکان در پاییز
لباس فصل کودکان در پاییز

باید مراقب باشید که کودک با تغییر ناگهانی شرایط آب و هوا مریض نشود و طوری لباس به  او بپوشانید که کودک را آزار ندهد و دچار سرما هم نشود.

در فصل پاییز بیشتر لباس ها به شکل جلیقه و یا یک کت و هم چنین ژاکت برای بیرون از خانه هستند و در داخل خانه هم باید از لباس هایی که آستین بلند دارند استفاده کرد در فصل پاییز شلوارک ها جای خود را به شلوار خواهند داد زیرا دیگر هوا به سمت سرد شدن می‌رود استفاده از انواع سرهمی ها برای نوزادان در این فصل کاربرد زیادی دارد.

لباس فصل کودکان در زمستان

لباس فصل کودکان در زمستان باید به نحوی باشد که کودک سردی هوا را احساس نکند در این فصل آمار سرماخودگی در کودکان بالاست و باید به شدت مراقب پوشش آن ها باشیم.

همان طور که در بالا اشاره کردیم کودکان قادر به تنظیم دمای بدن خود مانند بزرگسالان نیستند و به همین دلیل پزشکان متخصص اطفال اغلب توصیه می‌کنند که در هوای سرد باید هر چه که تن یک بزرگسال پوشیده شده است یک لایه اضافه تر به آن تن کودک پوشانده شود.

برای اوقات بیرون از خانه لباس مناسب نوزادان در این فصل انواع کاپشن های سرهمی که تمام نقاط بدن کودک را پوشش می‌دهند بسیار مناسب است و برای کودکانی که بالا تر دو سال هستند انواع کاپشن های چند لایه و دستکش و شال و کلاه و همچنین استفاده از شلوارهایی که پارچه آن ها ضخیم تر است و یا از جنس پشم و مخملی هستند بسیار مناسب خواهد بود.

لباس فصل کودکان در زمستان
لباس فصل کودکان در زمستان

در فضای خانه هم کودکان باید پوششی گرم داشته باشند درست که امروزه وسائل گرمایشی در هر خانه ایی پیدا خواهد شد اما باید به این نکته توجه کرد که دمای بدن کودکان در هنگام خوابیدن پایین می‌آید و دچار سرما خواهد شد پس باید در فضای خانه بجز لباس آستین بلندی که تن کودک می‌کنید از یک زیرپوش هم که تمام کمر کودک را پوشش دهد استفاده کنید.

البته باید توجه داشته باشید که کودک شما گرمایی است یا سرمایی اگر گرمایی بود با پوشاندن چند لایه لباس او را معذب نکنید چون کودکان تحرک و انرژی زیادی دارند و عرق خواهند کرد همین موضوع باعث مریض شدن شان خواهد شد.

در این فصل سرد سال استفاده از لباس های کاموایی که گاهی اوقات مادرهای مهربان با دست های خود بافته اند کاربرد خیلی خوبی دارند می‌توانید از لباس های کاموایی برای پوشاندن بدن کودک خود استفاده کنید و یا انواع ژاکت ها برای آقا پسرها و برای دختر خانم های خود شنل های زیبایی ببافید.

 توسط کامواها می‌توانید برای کودک خود انواع شال گردن ها و کلاه ها را ببافید تا در زمستان دچار سرما نشوند.

لباس فصل کودکان مناسب مراسم ها

معمولا لباس فصل کودکان در انواع مراسم ها و جشن ها با اوقاتی که در خانه و یا در بیرون از خانه هستند باید متفاوت باشد و حالتی شیک تر و زیباتر به نظر بیاید با توجه به این که کودکان علاقه بسیاری به رنگ های شاد دارند این موضوع بسیار حائز اهمیت است که شما هنگام خرید به رنگ های شاد بیشتر توجه کنید.

با توجه به مراسمی که قرار است در آن شرکت کنید و در چه فصلی از سال قرار گرفته اید خرید خود را انجام دهید به طور مثال شما قرار است در مراسم عروسی شرکت کنید که در فصل پاییز است توجه داشته باشید که باید لباسی که برای این مراسم برای کودکتان انتخاب می‌کنید گرم باشد و حتما همراه خود چند تکه لباس گرم همراه داشته باشید.

نکات کلی لباس فصل کودکان

یکی از نکات مهم لباس فصل کودکان استفاده از جوراب شلواری های ضخیم تر که مناسب فصل های سرد است و لباس های مجلسی که چند لایه هستند و جنس آن ها ضخیم تر از لباس های تابستانی است، معمولا لباس های تابستانی دارای جنسی نخی و پنبه ایی هستند که به کودک حس لطافت و نرمی خواهند داد این موضوع باید در لباس های زمستانی هم رعایت شود زیرا درست است که لباس های زمستانی گرم تر و ضخیم تر هستند اما باید جنس آن ها به نحوی باشد که پوست کودک اذیت نشود و دچار خارش و سوختگی و قرمزی پوست نشوند.

نکات کلی لباس فصل کودکان
نکات کلی لباس فصل کودکان

کودکان پوستی بسیار حساس و لطفی دارند حتما در فصل تابستان و زمستان از انواع لوسیون ها برای بدن آن ها استفاده کنید که دچار سوختگی نشوند مورد بعدی جنس لباس آن ها است که باید بسیار به این موضوع توجه کنید درست است که زیبایی لباس تاثیر زیادی بر ظاهر کودک شما خواهد داشت اما جنس لباس هم بسیار مهم است و نباید فراموش شود.

سخن پایانی

امروزه انتخاب لباس فصل کودکان یکی از دغدغه های اصلی والدین به شمار می‌آید، زیرا اهمیت و جایگاه کودکان خیلی بیشتر از قدیم شده است و والدین بیشتر از گذشته روی به فرزند سالاری آورده اند. همچنین با پیشرفت در دنیای پوشاک محصولات متفاوت و گسترده ایی وارد بازار شده است و دست والدین را برای یک انتخاب خوب باز گذاشته اند.

نکات کلی لباس فصل کودکان
نکات کلی لباس فصل کودکان

با خواندن این مطلب به اهمیت لباس فصل کودکان بیشتر پی خواهید برد و انتخابی بهتر برای کودک خود خواهید داشت.

“ قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا