راهنمای خرید

خرید مداد ابروی مناسب

در واقع ابرو عضو بسیار مهم  در زیبایی صورت و ظاهر انسان ها دارد. برای پوشش جای خالی یا کم پشت بودن یا رفع دیگر اشکالات ابرو از مداد ابرو استفاده می‌کنیم. خرید مداد ابرو کار دشواری نیست اما بستگی به رنگ پوست و رنگ ابروهای تان دارد. زنان ایرانی اغلب به بی نقص بودن ابروهای شان اهمیت می‌دهند. به همین دلیل باید در خرید مداد ابرو دقت کنیم. این مطلب به شما در خرید مداد ابروی مناسب کمک می‌کند.

خرید مداد ابروی مناسب
خرید مداد ابروی مناسب

خرید مداد ابروی با کیفیت

زمانی به مداد ابرویی می‌گوییم با کیفیت و خوب که ظاهر طبیعی ابرو ها حفظ شود تا بتوانیم شکل هایی به صورت طبیعی ایجاد کنیم.

خرید یک مداد ابروی بی کیفیت و نامرغوب می‌تواند باعث ریزش ابروهای شما شود. بخاطر همین موضوع باید از بهترین و مرغوب ترین محصول برای ابروهای مان استفاده کنیم.

خرید مداد ابروی با کیفیت
خرید مداد ابروی با کیفیت

 

مداد ابرو باید موقع استفاده طبیعی باشد و با استفاده راحت از آن ، ظاهر ابرو را به بهترین شکل ممکن انجام داد و نقش ابرو را بیشتر نمایان کند.

هیچ وسیله آرایشی جایگزین خوبی برای یک مداد ابرو باکیفیت نیست، نکته اصلی ابروهای خاص و فوق العاده، خرید مداد ابروی خوب است.

ویژگی مداد خوب هنگام خرید مداد ابرو

هنگام خرید مداد ابرو مدادی بخرید که کم‌چرب و نرم باشد. بعد از این‌که با مداد روی موهای ابرو کشیدید، آن را رو به بالا برس بزنید. تادر نتیجه طبیعی‌تر به‌نظر می‌رسد.

شما تنها وقتی که از مداد ابرو استفاده کنید متوجه کیفیت و اصل بودن آن خواهید شد. مدادهای ابرو با کیفیت بالا رنگدانه های بیشتری نسبت به یک مداد ابروی ساده دارند و بیشتر آن ها ضد آب هستند، هنگام خرید در داخل مغازه  شما نمی‌توانید از کیفیت

 مگر این که مداد ابروی مناسب خود را تست کنید.

ویژگی مداد خوب هنگام خرید مداد ابرو
ویژگی مداد خوب هنگام خرید مداد ابرو

اگر می‌خواهید ابروهای تان خیلی به‌ چشم بیایند، یا موی رنگ‌شده دارید، باید ابروها یک پرده روشن‌تر از رنگ مو باشند. اما خیلی ها دوست دارند رنگ ابروی شان طبیعی جلوه کند پس هنگام رنگ کردن خیلی از رنگ اصلی ابروی تان دور نشوید.

حتما موهای لایت شده را دیده اید که چه جلوه ایی دارند برای ابرو ها هم از این ترفند استفاده کنید مثلا قسمت های کم پشت ابرو را با مداد یا پودر پوشش دهید بعد با صابون ابرو روی آن بکشید. این کار همان نتیجه لایت کردن موها البته روی ابرو را می‌دهد.

در خرید مدادابرو حتما به رنگ موهای تان توجه کنید. چون در رنگ موی شما رنگ هایی دیده می‌شود که برای زیبایی بیشتر ابروی تان باید به آن توجه کنید تا رنگ ابرو و موی شما باهم هماهنگ باشد.

اگردنبال ابرویی هستید که جلوه طبیعی داشته باشد، مداد ابروی تان را روی پوست ابرو نکشید آن را روی موهای خوده ابرو بکشید چون قرار است موها را پرتر نمایش دهیم نه این که روی پوست مو نقاشی کنیم.

رنگ کردن ابرو

درمورد رنگ کردن ابرو نکته ایی که باید به آن اشاره کنیم این است که هرگز از رنگی که مخصوص موی سر است برای ابرو استفاده نکنید این نوع رنگ ها برای موی سر کارایی دارند و ساخته شده اند و چون ابرو نازک تر است به پوست ابروها صدمه خواهد زد.

رنگ کردن ابرو
رنگ کردن ابرو

برای خرید مدادابرو با کیفیت و مرغوب، ابتدا مطمین شوید که مداد شما چه ویژگی هایی باید داشته باشد:

-داشتن کیفیت رنگ بالا

-انواع رنگ ها را داشته باشد ونرم باشد

-مداد بتواند خط های ریز و دقیق را رسم کند

-ضدآب باشد

خرید مداد ابروی مناسب خودمان

هنگام خرید مداد ابرو به این نکته توجه کنیدکه مداد شما توانایی ماندن روی پوست حساس را داشته باشد. اکثر محصولات آرایشی ادعای این را دارند که عالی ترین هستند. مصرف کننده برای زیبا شدن ابروی خود از محصول استفاده می‌کند. اگر محصولی که خریداری کرده اید درصورت شما حساسیت و اگزما ایجاد می‌کند بدانید که این محصول سلامتی شما را به خطر می‌اندازد پس از آن محصول دیگر استفاده نکنید.

نکات مهم هنگام خرید مداد ابرو
نکات مهم هنگام خرید مداد ابرو

از برترین ویژگی های یک مداد ابروی مناسب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ضد آب بودن محصول

ماندگاری بالای آن

کشیدن رنگ و نقش طبیعی

استفاده آسان و راحت

درخرید مداد ابرو باید به این نکته توجه شود که محصولی که خریداری کرده اید کاملا عاری از هر نوع مواد نگه دارنده و یا روغن های دیگر باشد .

خرید مداد ابرو متناسب با رنگ مو و پوست

وقتی حرف از خرید مداد ابرو است، قرار نیست فقط رنگ مو را درنظر بگیرید. رنگ پوست شما و چشمان تان هم مهم است. درست است که ابرو ها در صورت نقش مهمی دارند اما هدف ما فقط نمایش دادن ابرو نیست. ابروی همرنگ با دیگر اعضای صورت و مناسب باعث این خواهد شد که مابقی صورت به طور قابل توجهی دیده شود. در ادامه مطلب به این خواهیم پرداخت که چطور رنگ ابرو را با رنگ موهای مان ست کنیم:

رنگ موی قهوه ایی:

مو قهوه ایی ها باید یک الی دو درجه روشن تر از رنگ موهای خودشان مداد ابرو انتخاب کنند. اگر موی قهوه ایی دارید اما چشم شما رنگی و روشن است پس باید مداد ابرو را یک درجه تیره تر انتخاب کنید اما اگر رنگ موی شما قهوه ایی با چشم تیره است پس مداد ابرو باید یک درجه روشن تر از رنگ موها باشد اما اگر در موهای شما لایت هایی روشن وجود دارد اما زمینه قهوه ایی است پس مداد ابرو را با توجه به رنگ لایت ها بخرید نه رنگ زمینه مو.

رنگ موی سیاه:

کسانی موی سیاه دارند لازم نیست که حتما از مداد سیاه استفاده کنند البته فکر بدی هم نیست اگر به مابقی اعضای صورت شما بیاید اما می‌توان با خرید مداد ابرو قهوه ایی متوسط یا قهوه ایی تیره هم کاری کرد که عالی به نظر برسید.

رنگ موی بلوند و یا هایلایت شده:

هنگامی که موهای شما بلوند ویا هایلایت شده است، باید موقع خرید مداد ابرو خیلی دقت کنید. چون اگر ابروها را خیلی روشن کنید ظاهر شما کاملا بی حال و خسته و بی روح خواهد شد باید رنگی متوسط نه خیلی روشن و نه خیلی تیره را انتخاب کنید در مواقع هایلایت موها هم شما باید با توجه به قسمت های تیره مو عمل کنید و مداد ابرویی متناسب با قسمت های تیره استفاده کنید نه قشمت های روشن مو.

موی بلوند و رنگ ابروی مناسب آن
موی بلوند و رنگ ابروی مناسب آن

ابروی تیره جلوه بخصوصی به صورت می‌دهد وکاری می‌کند رنگ چشم های شما بیشتر نمایان شود.

رنگ موی پرکلاغی:

اگر همچین رنگ مویی دارید یا طرفدار این چنین رنگ مویی هستید ابروی روشن برای شما مناسب نیست. همان ابروی مشکی ظاهری عالی به شما می‌دهد.

موی پرکلاغی و رنگ ابروی مناسب آن
موی پرکلاغی و رنگ ابروی مناسب آن

رنگ موی شرابی یا قرمز:

اگر رنگ موی شرابی دارید لازم نیست که حتما مداد ابروی شما هم همان رنگ باشد. برای چنین رنگ موهایی شما می‌توانید از خانواده رنگ های قهوه ایی روشن یا متوسط استفاده کنید.

موی شرابی و رنگ ابروی مناسب آن
موی شرابی و رنگ ابروی مناسب آن

 

رنگ موی هویجی:

در ایران تعداد محدودی از مردم دارای موهای هویجی و نارنجی هستند. وقتی که رنگ موی نارنجی دارید نیازی نیست که مداد شما هم رنگ موها باشد باید چند درجه تیره تر انتخاب کنید و یا سراغ رنگ هایی مثل دودی و یا مسی شوید.

موی هویجی و رنگ ابروی مناسب آن
موی هویجی و رنگ ابروی مناسب آن

انواع مدل های مداد ابرو

مداد ابرو انواع مختلفی دارد که در سال های اخیر مدل های متنوعی از آن روانه بازار شد. در پایین تر به تعدادی از آن ها می‌پردازیم:

مداد ابروی سنتی:

مدادهای ابروی سنتی به همان مدادهایی می‌گویند که خیلی قدیمی تر ها ازآن برای نقش دادن و پرکردن قسمت های خالی ابروهای شان  استفاده می‌کردند به آن ها مدادهای مومی یا واکسی هم می‌گویند. و حتی در جاهایی به عنوان خط لب ویا مداد چشم استفاده می‌کردند.

مواد داخل این نوع مداد نرم است و می‌توان خیلی ساده برای کشیدن نقش و خط های صاف در بین ابروها از آن استفاده کرد.

مداد ابروی سنتی
مداد ابروی سنتی

کارکردن با این نوع مدادهای مومی بسیار راحت است شما می‌توانید با توجه به نوک نرم مداد هر نوع خطی را بکشید و ابرو را پوشش دهید و ابروی خودتان را پررنگ تر نشان دهید اگر با کشیدن بار اول بازهم نتیجه مطلوب را نداشت به دفعات می‌توان بکشید تا نتیجه دلخواه را می‌گیرید.

کسانی که از ابروی خیلی روشنی برخوردار هستند با خرید مداد ابروی تیره می توانند ابروی خود را یک دو درجه تره تر کنند، اما با خرید مداد ابروی خیلی تیره ابروی شما غیر عادی به نظر می‌رسد و همچنین با خرید مداد ابروی خیلی روشن باز هم ابروی بی روح خواهید داشت.

برای داشتن ابرویی خاص شما باید با توجه به رنگ پوست و یا رنگ موهای تان و یا دیگر اعضای صورت مثل رنگ چشم، مداد ابروی تان را خریداری کنید. پس در انتخاب رنگ مدادتان دقت کنید. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم در صورت کلی رنگ موی شما هر چه که باشد البته بجز بلوند مداد ابروی تان را یکی دو درجه روشن تر انتخاب کنید.

ماژیک ابرو:

یکی از انواع مداد ابرو ماژیک ابرو است این محصول برای کسانی کارایی دارد که ابروهای کم پشتی دارند. ماژیک ابرو سری بسیار نازک تر نسبت به مدادها دارد که به شما این امکان را می‌دهد تا به راحتی ابروها را شکل دهید و جاهای خالی ابرو را رفع کنید.

ماژیک ابرو
ماژیک ابرو

ماژیک ابرو دقیقا کاری را انجام می‌دهد که مداد ابرو می‌کند. اما با این تفاوت که کار با ماژیک ابرو راحت است و دوام آن نسبت به دیگر محصولات بیشتر است و به راحتی مداد هم پاک نخواهد شد. از مزایای ماژیک ابرو می‌توان به سره یا نوک دقیق آن که دارای انعطاف بسیاری است اشاره کرد و همینطور قدرت رنگی وثبات رنگی که ماژیک ابرو دارد.

مداد هاشور ابرو:

هاشور ابرو هم یکی از مدل های مختلف مداد ابرو به شمار می‌رود. این محصول برای آن دسته از افرادی است که دارای ابروی کمی هستند و ابروی آن ها هیچ حالت و فرمی ندارد و یا رنگ ابروی شان بسیار روشن است.

مداد هاشور ابرو
مداد هاشور ابرو

هاشور ابرو هم مانند ماژیک ابرو دارای سری باریک و نازک است که این امکان را به شما می‌دهد که با آن به ابروهای تان هر شکل و حالتی که مایلید بدهید.

هاشور ابرو دقیقا مانند مداد سنتی ابرو است با این تفاوت که خصوصیات ماژیک ابرو را دارد به سادگی پاک نخواهد شد و سره ظریف و انعطاف پذیری دارد.

همچنین ثابت بودن رنگ هاشور ابرو و سایه ننداختن بر روی ابرو و یک دست بودن رنگ آن، از مزایای هاشور به شمار می‌رود.

مداد ابروی پودری:

مدادابروی پودری همان طور که از اسمش پیداست ظاهری نرم و پودری شکل دارد که مثل مداد، ماژیک یا هاشور عمل نمی‌کند، خطوط یا کادری در بین و اطراف ابرو ایجاد نمی‌کند. مداد پودری ظاهری جذاب به ابرو می‌دهد و فایده دیگر این محصول این است که به سلامت ابروها آسیبی وارد نمی‌کند.این نوع مداد ابرو بسیار مناسب پوست چرب میباشد.

مداد ابروی پودری
مداد ابروی پودری

خرید مداد ابرو مناسب و مضرات آن

موقع خرید مداد ابرو حتما این سوال در ذهن شما شکل گرفته شده که آیا استفاده از این محصول برای ابروی من ضرری ندارد و موجب ریزش آن نیست؟ باید بگوییم استفاده از مداد ابرو برای پر نشان دادن فضای خالی ابروهاست و تاحد امکان نباید آن را روی موهای ابرو کشید.

خرید مداد ابرو مناسب و مضرات آن
خرید مداد ابرو مناسب و مضرات آن

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که استفاده خیلی زیاد از هر نوع محصولی ضررهای خاص خودش را دارد و ممکن است نتیجه باب میل ما نباشد. مداد ابرو هم به همین صورت مثل باقی محصولات ممکن است در طولانی مدت مضر باشد حتی اگر مارک مرغوبی را تهیه کرده باشیم.

در استفاده از مداد ابرو باید مواظب باشیم تا به موهای ابروی مان آسیبی وارد نکنیم پس باید میانه رو عمل کنیم در مواقعی که ضروری است استفاده کنیم نه همیشه و به طور مداوم و استفاده مان در حدی باشد که فضاهایی که خالی است مابین ابرو ها را پرتر کنیم و جلوه بهتری به ابرو بدهیم.

سخن پایانی

خرید مداد ابرو قدمی است که موقع خرید لوازم آرایشی دیگر برمی‌داریم یعنی به همان اندازه لوازم دیگر مهم است. اگر می‌خواهید رنگ مداد با رنگ پوست یکی باشد هنگام خرید مداد ابرو آن را بر روی ساعد خود بکشید تا تفاوت رنگ آن با رنگ پوست خود را متوجه شوید.

درست است که نمی‌توان شکل کلی صورت را تغییر داد اما با استفاده از مداد ابرو می‌توان مدل ابروی را عوض کرد. امیدواریم این مطلب به شما را در خرید مداد ابروی مناسب کمک کرده باشد.

رسانه مد و زیبایی قیچی برای تمام خریدهای شما راهنما دارد کافیست به بخش راهنمای خرید مراجعه کنید تا بدون هیچ تجربه یی بهترین نکات خرید هر محصولی را بخوانید.

“ قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا