راهنمای خریداکسسوری

خرید گردنبند مردانه و ویژگی های آن متناسب با فرم صورت

گردنبند جزو یکی از مهم ترین و خاص ترین اکسسوری هایی است که با پوشیدن آن توجه هر کسی را به خود جلب خواهد کرد. مخصوصا این که اگر این اکسسوری جذاب را آقایان بر گردن کنند در راس دید همه خواهند بود.

پوشیدن گردنبند مردانه
پوشیدن گردنبند مردانه

تاریخچه گردنبند به سال های بسیار دوری ختم خواهد شد تقریبا چهل هزار سال پیش گردنبند مورد استفاده مردان و زنان بوده است و یک وسیله زینتی بسیار خاص تا این زمان بوده است. مطلبی که می‌خواهیم به آن بپردازیم در مورد گردنبند مردانه است پس همواره با ما باشید.

پوشیدن گردنبند مردانه

کمی اعتماد به نفس داشته باشید! اغلب آقایان با شنیدن گردنبند مردانه از پوشیدن آن جای خالی خواهند داد و با وجود علاقه شخصی خودشان اما به خاطر طرز فکری که از کودکی و یا در جامعه داشته اند از گردنبند مردانه استفاده نخواهند کرد، باید به شما بگوییم که اعتماد به نفس داشته باشید زیورآلات تنها مختص به بانوان نیست. یکی از مهمترین نکات برای داشتن استایل جذاب مردانه استفاده از اکسسوری هایی مانند گردنبند مردانه، کمربند مردانه و…. می باشد.

از سوی دیگر باید بگوییم که هرچیزی تا حدی خوب است استفاده از زیورآلات هم به همین صورت است که از حد معمول که بگذرد زیبایی خود را از دست خواهد داد پس هنگام پوشیدن گردنبند مردانه و یا سایر زیورآلات تند نروید وجود یک گردنبند ساده کافی است.

ویژگی گردنبند مردانه

در گذشته ها بسیار دور با استخوان های حیوانات و یا انواع سنگ ها به درست کردن گردنبند می‌پرداختند زیرا در زمان های دور هم در انسان علاقه به زیبایی و خاص بودن در انسان ها همچنان وجود داشت اما با پیدایش فلزات دیگر از جمله طلا، آهن ، نقره و… انسان ها به ساخت گردنبند و زیورآلات با این فلزات پرداختند.

ویژگی گردنبند مردانه
ویژگی گردنبند مردانه

گردنبند های مردانه معمولا از همان اوایل هم سادگی خاصی نسبت به گردنبند های زنانه داشتند زیرا مردان با ساده بودن گردنبندشان  قدرت و اقتدار و شخصیت خود را به نمایش می‌گذاشتند.

اندازه طول گردنبند مردانه

به طور معمول گردنبند های مردانه برای آقایانی که جثه لاغرتری دارند 46 الی 51 سانتی متر و در آقایان با جثه ممولی و عادی 51 الی 56 سانتی متر خواهد بود. اما این اندازه ها برای آقایان با هیکل های درشت 56 الی 61 سانتی متر است و همچنین برای آقایانی که از قد بلندی برخوردار هستند 61 سانتی متر خواهد بود.

تاثیر فرم صورت در انتخاب گردنبند مردانه

فرم صورت شما در انتخاب گردنبند بسیار تاثیر گذار خواهد بود پس هنگام خرید گردنبند مردانه حتما این نکته را در نظر بگیرید که از چه مدل صورتی برخوردار هستید به طور مثال آقایان با صورت های گرد و بیضی بایستی گردنبند های بلند تری نسبت به دیگر فرم صورت ها انتخاب کنند.

تاثیر فرم صورت در انتخاب گردنبند
تاثیر فرم صورت در انتخاب گردنبند

ولی آقایانی که دارای صورت کشیده و لوزی مانند هستند باید گردنبند هایی کوتاه را برای خود خریداری کنند.

زنجیر مناسب برای گردنبند مردانه

آقایان برای استفاده از زنجیر باید به زنجیری فکر کنند که هنگام پوشیدن در بالای استخوان ترقوه آن ها قرار بگیرد. اما آن دسته از مردان که به زنجیرهای آویزان و بلند علاقه مند هستند می‌توانند از زنجیر های بلندتری استفاده کنند بعضی دیگر از آقایان تمایل دارند که دکمه بالایی پیراهن خود را باز بگذارند در این گونه مواقع پیشنهاد ما این است که از زنجیرهایی استفاده شود که بلندی آن ها تا حد جایی که دکمه باز است باشد.

زنجیر مناسب گردنبند مردانه
زنجیر مناسب گردنبند مردانه

وقتی گردنبندی بلند می‌پوشید اول به نوع یقه لباس تان توجه کنید که چه مدل یقه است زیرا معمولا انواع یقه های گرد و بسته برای زنجیرهای بلند مناسب است.

گردنبند مناسب لباس یقه گرد
گردنبند مناسب لباس یقه گرد

در زمانی که برای خرید گردنبند مردانه به فروشگاه مراجعه می‌کنید حتما این موضوع را در نظر بگیرید که گردنبند های مردانه ایی که بسیار سنگین و یا دارای پلاک های بزرگ است برای افرادی که جثه ریزی دارند مناسب نیست و ظاهری زیبا نخواهد داشت اما این موضوع بالعکس برای آقایان با جثه قوی و بلند قامت مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

ویژگی گردنبند مردانه از جنس استیل

از آنجا که وجود فلزات طلا در دین اسلام و کشور ما مشکل شرعی دارد و خیلی ها بخاطر اعتقاداتشان هم که شده روی به دیگر فلزات خواهند آورد ولی اگر بحث اعتقادات را هم که کنار بگذاریم این موضوع که مردان بیشتر علاقه مند به داشتن گردنبند از جنس استیل هستند یک واقعیت است در ادامه مطلب برای تان بیشتر در این باره شرح خواهیم داد.

گردنبند استیل
گردنبند استیل

گردنبند های استیل دارای طرح های بیشتری نسبت به دیگر فلزات هستند و به غیر از آن یکی از مهم ترین ویژگی این نوع گردنبند برای آقایان این است که نسبت به دیگر فلزات موجود محکم تر هستند، یکی دیگر از ویژگی های این فلز قیمت و به صرفه بودن آن است که با توجه به کیفیت و استحکام و طرحی که دارد از قیمت بسیار خوبی نسبت به دیگر فلزات برخوردار هستند به همین خاطر آقایان بیشتر تمایل به استفاده این نوع گردنبندها هستند.

متمرکز نکردن گردنبند مردانه

اکثر آقایان یا بهتر بگوییم جوانان سعی می‌کنند در استایل شان از چند عدد گردنبند روی هم رفته استفاده کنند که این را پیشنهاد نخواهیم کرد.

شما می‌خواهید استایلی جذاب داشته باشید این کار با متمرکز کردن بیننده به یک نقطه از بدن تان و یا استایل تان جلب خواهد شد و دیگر نقاط از استایل شما به چشم نخواهد آمد پس سعی کنید با وجود یک گردنبد ساده و شیک و مناسب چهره خودتان انتخابی مناسب داشته باشید این کار نه تنها در مورد گردنبند مردانه بلکه برای دستبند و یا انگشتر هم صدق خواهد کرد سعی کنید زیورآلات را پخش کنید و در یک جا متمرکز نکنید.

موقعیت استفاده از گردنبند مردانه را بسنجید

هنگام استفاده از گردنبند مردانه به مکانی که در آن قرار دارید توجه کنید زیرا مهم است که بدانید در موقعیت های رسمی از گردنبندهای اسپرت و غیر رسمی نباید استفاده کرد و یک زنجیر بسیار نازک کفایت می‌کند.

ولی برای موقعیت های غیررسمی و مکان های دوستانه شما می‌توانید هر نوع و مدل گردنبندی را بدون محدودیت استفاده کنید.

مکان های ممنوعه برای استفاده از گردنبند مردانه شامل موارد زیر هستند:

-مراسم عزاداری و ختم: سعی کنید تا جایی که امکان دارد در مراسم ختم به خاطر احترامی که نسبت به صاحب عزا قائل خواهید شد از گردنبند و یا هر وسیله زینتی دیگری استفاده نکنید.

مراسم عزاداری و ختم
مراسم عزاداری و ختم

-مدرسه، دانشگاه و مکان های آموزشی: این مکان ها برای آموزش هستند و سعی نکنید با زیورآلات حواس دیگران را پرت کنید استفاده از آن ها را بگذارید برای وقت دیگری!

مدرسه، دانشگاه و مکان های آموزشی
مدرسه، دانشگاه و مکان های آموزشی

-محیط های کاری و اداری: در مصاحبه های کاری و یا مکان های اداری از پوشیدن گردنبند مردانه پرهیز کنید، موقعیت کاری خود را بسنجید به طور مثال در ادارات دولتی قوانین سخت تری نسبت به ادارات خصوصی وجود دارد پس همه نکات را در نظر بگیرید.

تناژ پوستی در انتخاب گردنبند مردانه

یکی از نکاتی که برای این که گردنبند شما به شما بیاید و جلوه جذابی به شما بدهد تاثیر تناژ پوستی شما خواهد بود. در مطلب پایین ما به شما روشی را آموزش خواهیم داد که تناژ پوستتان را تشخیص دهید.

به مچ دست های خود نگاه کنید:

اگر رگ های موجود در مچ دست تان آبی است تناژ پوستی شما روشن و سرد است و معمولا فلزاتی از جمله نقره پلاتنیوم برای شما کارایی خواهند داشت.

تناژ رنگ پوست و انتخاب گردنبند
تناژ رنگ پوست و انتخاب گردنبند

اگر رگ مچ دست تان سبز است شما از پوستی گرم برخوردار هستید و فلزاتی که برای شما کارایی دارند فلزاتی با رنگ طلایی و مسی هستند.

اگر رگ های مچ دست شما مخلوطی از سبز و آبی است شما پوستی خنثی دارید و شانس با شما یار است زیرا هر دو نوع موارد بالا برای شما مناسب خواهد بود.

انواع گردنبند مردانه

این روز ها استفاده از گردنبند مردانه بسیار متداول شده است و آقایان از مدل های مختلف گردنبند استفاده می‌کنند. با شنیدن اسم گردنبند شاید نوع طلا در ذهن ما تجسم شود اما اخیرا در بازار مدل های مختلف از گردنبند برای آقایان از نوع مهره ایی تا چوبی و چرم و… وجود دارند.

البته این گردنبند ها برای افرادی که دارای مشاغل رسمی و اداری هستند پیشنهاد نخواهد شد بالعکس برای کسانی که مشاغل آزاد و یا مشاغل خصوصی دارند استفاده از این گردنبند ها بسیار رایج است و مشکلی برای آن ها به وجود نخواهد آمد.

انواع گردنبند
انواع گردنبند

استفاده از سنگ های قیمتی هم در گردنبند مردانه بسیار متداول شده است اما مهم ترین نکته ایی که در خرید مهره گردنبند باید به آن توجه کنید جنس مهره است، اغلب این مهره ها از جنس سنگ هستند.

گردنبند مردانه
گردنبند مردانه

یکی از این سنگ ها اونیکس نام دارد این نوع سنگ ظاهر بسیار زیبا و لوکسی دارد و در نتیجه برای گردنبند مردانه بسیار مناسب است البته شما می‌توانید از این نوع سنگ و گردنبند هم با پلاک استفاده کنید هم بدون پلاک اما پیشنهاد ما برای بیشتر جلوه دادن استفاده از نوع با پلاک خواهد بود.

سخن پایانی

یک نکته قابل توجه که باید بدانید این است که اگر شما دارای گردنی پهن هستید به خرید گردنبندهای بزرگ و یا زنجیرهای پهن بپردازید و اگر گردنی باریک دارید از گردنبندهای ظریف تر و باریک استفاده کنید. گردنبند مردانه نه تنها ظاهر شما را خاص و زیبا خواهد کرد بلکه به شما احساس اعتماد به نفس نیز خواهد داد.

“ قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا