راهنمای خریدآرایشی بهداشتی

نکات مهم برای خرید سایه چشم

چشم ها یکی از اعضای مهم صورت هستند که بیشتر از مابقی اعضای صورت به چشم می‌خورند، برای بانوان خیلی از روش ها وجود دارد که زیبایی چشم ها را دو برابر خواهد کرد مثلا مواد آرایشی که یکی از آن ها سایه چشم است. در این مطلب نکاتی مهم در رابطه با خرید سایه چشم به شما خواهیم گفت پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 نکات مهم برای خرید سایه چشم
نکات مهم برای خرید سایه چشم

احتمالا این مشکل برای خیلی ها پیش آمده است که هنگام خرید لوازم آرایشی دست به خرید لوازمی می‌زنند که بعدها اصلا تمایلی به استفاده از آن نخواهند داشت. برای خرید سایه چشم هم به همین صورت است وقتی پالت رنگ ها را روبه روی ما قرار می‌دهند ممکن است بدون فکر کردن و دانستن نکاتی درباره خرید سایه چشم اقدام به خرید هر رنگ و هر محصولی کنیم اما باید به عرضتان برسانیم که این یک اشتباه است و نباید دچارش شوید.

ویژگی سایه هنگام خرید سایه چشم

سایه چشم یک وسیله آرایشی است و از آن برای رنگ دادن به پشت پلک و بالای ابرو استفاده خواهند کرد، هنگامی که اقدام به خرید سایه چشم می‌کنیم باید رنگی را انتخاب کنیم که به رنگ پوست مان بیاید و یا این که از مشاوری که معمولا در فروشگاه های لوازم آرایشی حضور دارند مشورت بخواهیم که ما را در انتخاب سایه مناسب راهنمایی کند.

پالت سایه
پالت سایه چشم

اغلب بانوان سایه چشم خود را با رنگ چشم، رنگ رژلب و یا سن و سالشان انتخاب می‌کنند. این نکته را باید بدانید که خانم هایی که سن و سال شان بالاست نباید از سایه چشم براق و شاین دار استفاده کنند زیرا چین و چروک ها را بیشتر نمایان خواهد کرد در مورد رنگ رژلب مثلا اگر فردی رژلب قرمز بر لب دارد باید از سایه هایی با تناژ طلایی رنگ استفاده کند.

نکات مهم هنگام خرید سایه چشم

معمولا فکر می‌کنیم هر چه بابت یک محصول آرایشی پول بیشتری بدهیم و گران تر باشد کیفیت آن محصول هم بیشتر است، این نکته هم در مورد خرید سایه چشم همین طور است، درست است اما باید به این نکته هم توجه کرد که محصولی که خریداری خواهیم کرد دارای نشانه یا آرم استاندارد است، در هنگام خرید سایه چشم بایستی به استاندارد و اصل بودن محصول توجه کنیم در کل به تمامی لوازمی که با پوست شما در ارتباط هستند مخصوصا با چشم های تان باید حساسیت بیشتری به خرج دهیم و هر چقدر بابت خرید آن هزینه کرده باشیم ضرر نخواهیم کرد.

نکات مهم هنگام خرید سایه چشم
نکات مهم هنگام خرید سایه چشم

انواع سایه چشم

سایه چشم کرمی

استفاده از سایه چشم کرمی بسیار راحت است این سایه به راحتی روی پوست شما خواهد نشست و احتیاجی به پرایمر نخواهید داشت این نوع سایه برای پوست های معمولی کاربرد دارد و یا حتی می‌توانید به عنوان بیس و پایه از سایه کرمی استفاده کنید و در مرحله بعد سایه پودری بزنید.

سایه چشم کرمی
سایه چشم کرمی

رنگ های این نوع سایه به صورت محدود است و ترکیب کردن دو رنگ از این سایه ها اصلا زیبا نخواهد شد.

سایه چشم پودری

سایه چشم پودری از ماندگاری و کیفیت بهتری نسبت به سایه کرمی برخوردار است و به راحتی تمام نقاط را پوشش خواهد داد و بیشتر روی پوست خواهد ماند.

بزرگ ترین مزیت سایه چشم پودری این است که شما می‌توانید رنگ های بسیار گسترده و متنوعی از آن را داشته باشید و در انتخاب رنگ دست تان کاملا باز است، ضمن این که ترکیب دو یا چند رنگ از این سایه ها هم ممکن است بسیار زیبا جلوه کند.

سایه چشم پودری
سایه چشم پودری

اما یکی از معایبی که سایه پودری نسبت به کرمی دارد این است که سایه پودری ممکن است حالت یکپارچه بودنش را در قسمت های خشک پوست از دست بدهد و به یک پرایمر در زیر کار احتیاج داشته باشد. از سن 25 سالگی به بعد بهتر است که از کرم دور چشم برای جلوگیری از خشکی و چروک شدن پوست دور چشم استفاده شود.

سایه چشم پودری
سایه چشم پودری

حال با تمام تفاسیری که در مورد این دو سایه گفته شد انتخاب خرید و استفاده از هر کدام از این دو نوع بر عهده خودتان خواهد بود که با کدام یک احساس راحتی و نتیجه کار خوبی را بتوانید به دست بیاورید.

چند نکته در هنگام استفاده از سایه چشم

اگر هنگام خرید سایه چشم به رنگ و ترکیب آن ها توجه کنید قطعا شما آرایش چشمی حرفه ایی خواهید داشت به نکاتی که در پایین برای شما توضیح داده شده توجه کنید:

-سایه چشمی که استفاده می‌کنید نباید همرنگ با رنگ چشمان شما باشد باید از سایه متفاوت تری استفاده کنید به طور مثال اگر چشم آبی و سبزی دارید از سایه های آبی و سبز استفاده نکنید می‌توانید از رنگ های بنفش و صورتی و یاسی استفاده کنید.

سایه مناسب چشمان سبز
توجه به رنگ چشم و ترکیب سایه

اگر چشمان قهوه ایی و تیره دارید سایه چشم شما باید کمی روشن تر از رنگ چشمانتان انتخاب شود.

-این نکته را همیشه ملکه ذهن خود کنید که سایه های کم رنگ تر و مات مناسب روز هستند و برای شب و یا یک مهمانی شبانه از سایه های پررنگ و یا براق و شاین دار می‌توان استفاده کرد.

سایه براق و شاین دار مناسب مهمانی و مجالس
سایه براق و شاین دار مناسب مهمانی و مجالس

-هنگام سایه زدن به این نکته توجه کنید که قلم موی شما کثیف نباشد و یا از قلم موهای جدا گانه ایی برای سایه زدن استفاده کنید که آرایش صورت تان کثیف نشود.

-اگر می‌خواهید در کل صورت چشمان تان بیشتر مورد توجه باشد از سایه های تیره تر استفاده کنید ولی مابقی اعضای صورت را از رنگ های خنثی و نود استفاده کنید مثلا برای رژلب و رژگونه از رنگ های مات تری استفاده کنید تا چشمان شما بنسبت به دیگر اعضای صورت یشتر جلوه کند.

انواع پوست در خرید سایه چشم

نوع و رنگ پوست شما تا اندازه ایی هنگام انتخاب و خرید سایه چشم مهم است. باید بدانید چه نوع پوستی (معمولی یا خشک یا چرب) دارید و رنگ پوست تان را تشخیص دهید تا بدانید از کدام رنگ ها بهتر است استفاده کنید تا به پوست تان بیاید.

پوست های تیره

در این نوع رنگ پوست بهتر است از سایه هایی استفاده شود که یک درجه از رنگ پوست شما روشن تر باشد. سعی کنید از سایه های تیره برای این نوع پوست استفاده نکنید.

پوست روشن

برای پوست های روشن باید خیلی مراقب باشید زیرا پوست های روشن مانند یک صفحه سفید خالی است که هر چه در آن بکشید به چشم خواهد آمد. خیلی از رنگ های روشن که صورت را بیشتر بی روح نشان دهد استفاده نکنید از رنگ های گرم استفاده کنید رنگ های آجری، قهوه ایی و… مناسب است.

پوست سبزه

برای این رنگ پوست شما راحت تر می‌توانید انتخاب کنید زیرا تقریبا هر رنگی را می‌توانید استفاده کنید ولی رنگ هایی که در تناژ رنگ پوست شما باشد مناسب تر است، از جمله این رنگ ها: کرمی، سبز، طلایی، رنگ های بژ و رنگ های روشن و تابستانه مانند بنفش هم گزینه خوبی هستند.

تاثیر رنگ پوست در انتخاب سایه
تاثیر رنگ پوست در انتخاب سایه

رنگ لباس در هنگام خرید سایه چشم

هنگام خرید سایه چشم به رنگ لباس تان توجه کنید و سعی کنید هماهنگی خاصی بین رنگ لباس و سبک آرایش تان برقرار کنید.

تاثیر رنگ لباس در انتخاب سایه
تاثیر رنگ لباس در انتخاب سایه

اگر لباس شما قرمز است سعی کنید از سایه هایی با تناژ قرمز و از این خانواده باشد مثلا صورتی، سرخابی، انواع قرمز و…. ولب در کل نکته ایی که باید بدانید این است که اغلب سایه هایی با تناژ قهوه ایی و آجری با هر رنگ لباسی جور در می‌آید.

خرید سایه چشم به صورت پالت یا تکی

سایه چشم به دوصورت پالتی و تکی در بازار موجود است که هر کدام از آن ها مزایا و معایب خودش را دارد که به آن ها می‌پردازیم:

سایه های پالتی

سایه های پالتی اغلب از چند رنگ مختلف در کنار هم تشکیل شده اند معمولا این رنگ ها از 3رنگ شروع شده و گاها به 30 رنگ می‌رسند که می‌توانید با ترکیب آن ها رنگی زیبا را به دست بیاورید.

سایه های پالتی
سایه های پالتی

معایب این سایه ها به این صورت است که معمولا گران قیمت تر از دیگر سایه های تکی هستند مخصوصا اگر برند باشند و ممکن است برخی رنگ های موجود در این پالت را اصلا دوست نداشته باشید و از آن ها استفاده نکنید.

سایه های تکی

این سایه ها به صورت تکی است و شما دقیقا همان رنگی را انتخاب می‌کنید که می‌خواهید هر وقت آن را تمام کردید میتوانید آن را کنار بگذارید در حالتی پالت تا آخرین رنگ از سایه تمام نشود نمی‌توانید آن را دور بیندازید. سایه های تکی معمولا ارزان قیمت تر از پالت ها هستند.

سایه های تکی معمولا دربی دارند که به راحتی باز خواهند شد و این یکی از معایب این سایه ها است که ممکن است کیف و ساکت تان را کثیف کنند.

خرید سایه چشم با توجه به رنگ موها

موها در مجموع به چند گروه دسته بندی خواهند شد:

1-رنگ مشکی و قهوه ایی: برای این گروه از رنگ مو هر نوع رنگ سایه ایی را می‌توان استفاده کرد.

2-رنگ بلوند: اگر موی بور و بلندی دارید از رنگ های طبیعی و خنثی استفاده کنید، مانند طلایی، بژ.

3-رنگ موی های فانتزی: اگر دارای همچین رنگ فانتزی هستید مانند رنگ موهای صورتی، سبز و… باید از رنگ های تضاد با رنگ مو برای سایه چشم استفاده کنید.

سخن پایانی

شما با اضافه کردن سایه چشم به آرایش تان باعث خواهید شد که میکاپی کامل داشته باشید و چشمان شما جلوه بیشتری خواهد داشت.

اهمیت سایه در آرایش
اهمیت سایه در آرایش

باید به مواردی از جمله رنگ چشم، رنگ ونوع پوست، رنگ مو، رنگ لباس توجه کنید تا سایه چشمتان همانگی لازم داشته باشد و دچار تضاد و تناقض نباشد.

“ قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا