راهنمای خریدپوشاک بچه گانهپوشاک زنانهپوشاک مردانه

خرید لباس به صورت آنلاین

امروزه با پیشرفت فن آوری در حوزه اینترنت و فضای مجازی در همه زمینه ها دست خوش تغییراتی جالبی شده است. به طور مثال در زمینه خرید آنلاین لباس و یا لوازمی دیگر، قبلا وقتی به وسیله ایی نیاز داشتیم بایستی به بازار و فروشگاه می‌رفتیم تا به آن محصول مورد نظرمان دست پیدا می‌کردیم اما اکنون به راحتی آب خوردن می‌توانیم از طریق اینترنت و به صورت مجازی محصول مان را سفارش دهیم و دیگر نیازی به رفتن و اتلاف هزینه و زمان نخواهیم داشت.

خرید آنلاین لباس
خرید آنلاین لباس

با مطالعه این مطلب می‌خواهیم شما را در خرید آنلاین لباس راهنمایی کنیم.

از امنیت سایت مطمئن شوید

یکی از مهم ترین بخش های خرید آنلاین لباس و یا دیگر محصولات این است که از امنیت سایت و یا پیجی که می‌خواهید خرید خود را انجام دهید با خبر شوید در مورد سایت تحقیق کنید و به سرعت به اولین سایت یا پیجی که وارد آن می‌شوید اطمینان نکنید.

اطلاع از امنیت سایت
دقت به ویژگی های امنیتی سایت

به آدرس صفحه توجه کنید و همچنین به این که آن سایت باید شماره تماس و یا آدرسی را برای پیگیری های مشتری در قبال خریدی که سفارش داده درج کرده باشد.

به قیمت محصول دقت داشته باشید

در فضای مجازی کلاه برداری های زیادی اتفاق می‌افتد و این شما هستید که باید راه را از چاه تشخیص بدهید، مراقب انواع کلاه برداری ها باشید به طور مثال برای خرید آنلاین لباس وارد سایتی خواهید شد که قیمت اجناس به طور باور نکردنی نسبت به اجناس داخل مغازه و بازار ارزان و باور نکردنی است، شما نباید گول چنین حقه هایی را بخورید مطمئن باشید که قیمت چنین لباسی تا این حد دچار تخفیف نخواهد شد.

دقت به قیمت لباس
دقت به قیمت لباس

در خرید آنلاین لباس سایز خود را بدانید

هنگامی که به فروشگاهی از لباس می‌روید، حتی اگر سایز خودتان را بلد نباشید فروشنده به شما کمک می‌کند که سایز تقریبی خودتان را بدانید و با پرو کردن چند سایز خواهید فهمید که چه سایز لباسی برای تان مناسب و اندازه شماست.

دقت به سایز خود
دقت به سایز خود به هنگام خرید

 اما این قضیه در خرید آنلاین لباس فرق می‌کند، شما باید سایز دقیق خودتان را بدانید و این که سایز هر نوع لباس از هر نوع برندی می‌تواند فرق کند ممکن است برندی سایز لارج را میدیوم درج کند پس تنها با دانستن سایز نیست.

اندازه گیری دقیق سایز

برای خرید آنلاین لباس بایستی اندازه های دقیقی و به روزی از خودتان داشته باشید وقتی می‌گوییم به روز منظور این است که اندازه ایی که دوسال پیش از خودتان گرفته اید دیگر بدرد شما نمی‌خورد چون شاید شما در طی این دوسال امکان دارد تغییر سایز داده باشید. برای گرفتن اندازه دقیق تان باید به موارد زیر توجه داشته باشید.

اندازه گیری دقیق سایز
اندازه گیری دقیق سایز

قسمت های بالا تنه که شامل اندازه دور سینه و اندازه دور کمر است. برای اندازه گیری دور سینه شما باید به صورت راست بدون خمیدگی بایستید و از شخص دیگری برای گرفتن متر دور سینه های تان کمک بگیرید.

قسمت پایین تنه هم شامل اندازه دور کمر و قد پا است که البته بیشتر برای خرید شلوار کاربرد دارد.

 شما باید دنبال فروشگاه یا سایتی بگردید که تمامی اندازه ها را برای تان درج کرده باشد مثلا اندازه آستین ها ، اندازه دور کمر، اندازه یقه و…. چنین سایتی می‌تواند برای یک خرید آنلاین لباس قابل اعتماد باشد.

هنگام خرید آنلاین لباس به چه چیزی نیاز دارید

صفحات اینترنتی از فروشگاه های آنلاین وقتی که وارد آن ها خواهید شد کاملا سردرگم می‌شوید زیرا تعداد اجناس نمایش داده شده بسیار است و چه بسا شما محصولی که برای آن به سایت مراجعه کرده بودید را فراموش کنید و به طرف لوازم و محصولات دیگر روانه شوید. قبل از چنین اتفاقی شما لیستی از لباس هایی که مورد نظرتان است را یادداشت کنید تا فراموش نکنید که دقیقا چه چیزی را می‌خواستید بخرید و هدفتان از مراجعه به خرید آنلاین چه بوده است.

درنتیجه سعی کنید کنجکاوی را بگذارید برای اوقات دیگر و با هدف مشخصی خرید آنلاین لباس تان را انجام دهید.

پرو کردن لباس آنلاینی که سفارش داده بودید

هنگام ثبت سفارش تان به این نکته توجه کنید که آیا می‌توانید جنسی که سفارش داده اید را در صورت مغایرت با چیزی که می‌خواستید را دوباره بازگردانید یا خیر. خیلی از سایت ها این امکان را به مشتری نمی‌دهند پس سعی کنید از سایتی خرید آنلاین لباس را انجام دهید که در صورت مغایرت با چیزی که سفارش داده اید امکان بازگشت و عوض کردنش باشد. سعی کنید مارک روی لباس را در لحظه اول نکنید تا در صورت بازگشت بتوانید آن را برگردانید.

پرو کردن لباس آنلاینی که سفارش داده بودید
پرو لباس آنلاینی که سفارش داده بودید

شما موظف هستید بلافاصله بعد از رسیدن محصول به دست تان آن را بپوشید و پرو کنید چون برخی از سایت ها محدودیت زمانی برای بازگرداندن محصول دارند و اگر مدتی از آن بگذرد دیگر جنس را پس نمی‌گیرند پس به این نکته هم باید توجه کنید. که در خرید آنلاین لباسی که انتظارش را داشتید آن لباس نبوده فورا آن را برگشت دهید تا به آن رسیدگی شود.

انتخاب جنس پارچه در خرید آنلاین لباس

شاید در کمد لباس های تان لباس هایی داشته باشید که از جنس آن خوشتان نمی‌آید و به همین دلیل اصلا آنها را به تن نکرده باشید. در هنگام خرید آنلاین لباس حتما به این نکته توجه کنید که سایتی که از آن محصول تان را خریدداری می‌کنید حتما به نوع و جنس پارچه لباس اشاره کرده باشد که دقیقا همان چیزی باشید که می‌خواهید.

تشخیص جنس پارچه
انتخاب جنس پارچه

این نکته را بدانید فروشگاهی مورد اعتماد و معتبر خواهد بود که تمامی اطلاعات در مورد جنس مورد نظر را در سایت قرار داده باشد. اگر در زمینه خرید پارچه فاستونی اطلاعاتی ندارید و برایتان جالب است که جنس خوب را از بد تشخیص بدهید حتما به مقاله خرید پارچه فاستونی قیچی مراجعه کنید.

نظر های دیگر کاربر ها در مورد سایت و محصول

چون خرید شما به صورت اینترنتی و آنلاین است شما حتما باید به نظرات و کامنت های دیگر کاربران توجه کنید و آن ها را بخوانید اگر تعداد زیادی از کاربران نظر منفی خود را درباره محصول اعلام کرده بودند از خرید آن صرفه نظر کنید و به دنبال مورد بهتری بگردید.

هنگام خرید آنلاین لباس کیفیت را بررسی کنید

از جمله مواردی که باید بعد از رسیدن خرید آنلاین لباس تان بررسی کنید را به آن اشاره می‌کنیم :

1-رد دوخت پارچه را به خوبی نگاه کنید که مشکلی وجود نداشته باشد گاهی قسمتی از پارچه از زیر دوخت خارج شده است و دوخت نخورده ویا قسمتی از پارچه سوراخ شده با دست می‌توانید قسمت دوخت را بررسی کنید که آیا دوختی محکم دارد یا با اولین بار پوشیدن باز خواهد شد. از لحاظ لک، گره ، انواع ناصافی و… لباس را بررسی کنید و در صورت مشاهده هرگونه عیب ونقصی آن را مرجوع دهید.

2-محصولاتی که قیمت آن ها بسیار ارزان تر از حد معمول است را در صورت سفارش خوب بررسی کنید زیرا معمولا این نوع محصولات بخاطر قیمت ارزانی که دارند از پارچه کمتری در دوخت آن ها اسفاده شده است معمولا آستین ویا ساق کوتاه تری دارند و یا در قسمت جای دوخت به حدی باریک دوخت داده شده اند که با یکبار پوشیدن دچار پارگی خواهد شد.

3-به سالم بودن زیپ لباس و یا جای دکمه های آن دقت کنید.

4- به کیفیت و نوع پارچه لباس دقت کنید که نسبت به هزینه ایی که بابتش داده اید کیفیت خوبی دارد یا خیر. به خصوص این مورد برای خرید پوشاک کوهنوردی بسیار مهم است. چون در تمام شرایط سخت آب و هوایی لباس شما باید دوام بیاورد.

در صورت مغایرت هر گونه مشکلی شما این حق را دارید که خریدتان را مرجوع کنید.

مقایسه هزینه ها در سایت های گوناگون

شما برای خرید آنلاین لباسی که می‌خواهید سفارش دهید هزینه می‌پردازید، پس باید دقت کنید که هزینه الکی بابت جنسی که اصلا کیفیت ندارد را ندهید وقت فروشگاهی را برای خرید آنلاین لباس تان می‌پسندید به دیگر فروشگاه های اینترنتی هم سر بزنید و به دنبال همان محصول با همان ویژگی باشید تا ببینید از لحاظ قیمت ها چقدر با هم تفاوت دارند و قیمت ها را مقایسه کنید و بعد از تصمیم گیری انتخاب خود را انجام دهید.

مقایسه هزینه ها در سایت های گوناگون
مقایسه سایت های گوناگون

هزینه ارسال کالا را در نظر داشته باشید

برای خرید آنلاین لباس تنها به قیمت درج شده و قابل پرداخت توجه نکنید، هزینه ارسالی کالا را هم در نظر بگیرید. گاهی اوقات شما برای خرید آنلاین لباسی بسیار مشتاق هستید ولی وقتی هزینه ارسال آن را هم در نظر می‌گیرید می‌بینید که اصلا به صرفه نخواهد بود پس به این مورد باید دقت کرد.

همچنین در برخی از سایت ها و فروشگاه های خرید آنلاین لباس برای شما تخفیف هزینه ارسالی گذاشته شده است که به طور مثال اگر دو محصول را باهم سفارش دهید هزینه ارسال شما تخفیف می‌خورد یا رایگان خواهد بود این گونه موارد از ویژگی هایی است که یک فروشگاه اینترنتی برای مشتریانش فراهم نموده است.

خرید آنلاین لباس و کفش

خرید آنلاین لباس مزایا و معایب خاص خودش را دارد. شما باید به تمامی نکاتی که در مورد خرید آنلاین لباس به آن پرداختیم توجه داشته باشید.

خرید کفش و لباس آنلاین
خرید کفش و لباس آنلاین

برای خرید کفش معمولا بهترین کار خرید به صورت حضوری است اما در صورتی که این امکان برای شما وجود ندارد بهتر است اندازه دقیق پاهای تان را بدانید برای گرفتن اندازه دقیق پا باید پای تان را به صورت صاف روی سطحی صاف قرار دهید و بعد از نوک انگشت بزرگ پا تا پاشنه پا را اندازه گیری کنید عدد به دست آمده اندازه پای شما خواهد بود اما اگر عدد بین دو عدد بزرگتر و یا کوچکتر بود شما باید عدد بزرگتر را انتخاب کنید.

رسانه مد و زیبایی قیچی نکات ضروری برای خرید کفش پاشنه بلند زنانه را در قالب مقاله یی کامل ارائه کرده است. امیدواریم که گامی در راستای انجام خرید بهتر و به صرفه تر شما عزیزان برداشته باشیم.

سخن پایانی

قطعا هیچ کسی دوست ندارد هزینه اضافی بابت لباسی که کیفیت خوبی ندارد بپردازد، شما نباید در خرید آنلاین لباس تنها به زیبایی کالا توجه کنید. تمامی موارد کیفیت پارچه، کیفیت دوخت، هزینه ارسالی، سایز لباسی که می‌خرید همه این موارد در خرید آنلاین لباس تاثیر گذار خواهد بود. امیدواریم به شما در خرید آنلاین لباس کمک کرده باشیم.

“ قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
نمایش بیشتر

محمد کریمی

رویای کودکیم به حقیقت پیوست ، عاشق دنیای وب بودم تا اینکه برنامه نویسی رو از سال 1387 شروع کردم و الان صاحب برند قیچی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا