راهنمای خریدپوشاک مردانه

نکات مهم برای خرید کمربند مردانه

کمربند مردانه یکی از وسیله هایی است که جزو اکسسوری های مورد نیاز روزانه آقایان به شمار می‌آید، البته هر چند که بانوان هم از این وسیله استفاده می‌کنند ودر نوع های مختلف زنانه و مردانه موجود است. اما ما می‌خواهیم در این مطلب درباره خرید کمربند مردانه صحبت کنیم.

نکات مهمی که برای خرید کمربند مردانه باید بدانیم
نکات مهمی که برای خرید کمربند مردانه باید بدانیم

کمربند چیست

قبل از اینکه وارد بحث خرید کمربند مردانه شویم اول به این بپردازیم که در اصل کمربند چیست، باید به عرضتان برسانیم که کمربند به یک نوار باریک است که معمولا از جنس پوست حیوانات و یا نوع های پارچه ایی و پلاستیک های مخصوص انعطاف پذیر ساخته شده است به همراه یک قفل قلاب مانند که درون سوراخ خای موجود روی کمربند دور کمر شلوار قفل خواهد شد.

کمربند مانع به پایین کشیده شدن شلوار و فیکس شدن آن سره جای خودش خواهد شد.

کمربند چیست
کمربند چیست

این وسیله هدیه بسیار مناسبی برای آقایان محسوب خواهد شد و حال ما نکاتی را برای انتخاب بهتر یک کمربند برای شما خواهیم آورد.

نکاتی در مورد خرید کمربند مردانه

نکاتی را برای تان در مورد کمربند خواهیم گفت شاید قبل از اقدام به خرید کمربند مردانه دانستن آن ها لازم باشد.

-اندازه کمربند باید به صورتی باشد که وقتی آن را می‌بندید چند سانت از کمربند بیرون بماند این چند سانتی که به آن اشاره کردیم نباید زیاد باشد و نه تاحدی که آنقدر کم باشد و از بند جای کمربند بیرون بزند. در کمربندهای مردانه رسمی این اندازه باید به خوبی رعایت شود.

-اندازه سگک در انتخاب کمربند بسیار موثر است اگر کمربندی می‌خواهید که در مکان های رسمی از آن استفاده کنید باید دارای سگکی نه چندان بزرگ باشد زیرا هر چه سایز سگک کمربند بزرگ تر باشد شما کمربندی غیر رسمی تری خواهید داشت.

سگک کمربند
سگک کمربند

-رنگ کمربند باید همرنگ و تا جایی که می‌توان با لباس شما ست باشد. درست است که کمربند جز کوچکی از لباس در مردان به حساب می‌آید اما همین جز کوچک بسیار در ظاهر لباس موثر است.

-سایز کمربند را معمولا دو یا سه سایز بزرگ تر از شلواری که می‌پوشید انتخاب کنید به طور مثال اگر سایز دور کمر شلوار شما 38 است باید سایز کمربندتان 40 یا 41 باشد.

رنگ کمربند هنگام خرید کمربند مردانه

قانونی در این زمینه وجود دارد که رنگ کمربند ارتباط مستقیمی با رنگ کفش و یا دیگر اکسسوری ها مربوط به مردان است. به طور مثال اگر شما از کمربندی چرمی قهوه ایی استفاده می‌کنید باید کفش های شما نیز چرم قهوه ایی باشد و یا اینکه اگر از کمربند براق مشکی استفاده می‌کنید رنگ کفش های شما نیز براق باشد.

تاثیر رنگ کمربند در انتخاب آن
تاثیر رنگ کمربند در انتخاب آن

ویا در حالتی دیگر اگر از دکمه های سر دست و یا دکمه های قارچی استفاده می‌کنید و یا این قبیل اکسسوری ها باید بتوانید آن را با کمربند خودتان ست کنید به طور مثال اگر کمربندی با سگک طلایی دارید دکمه های سرآستین شما باید طلایی باشد و یا اگر سگک کمربند شما نقره ایی است باید دکمه ها و یا گیره کراوات و دیگر اکسسوری های موجود در استایل شما نقره ایی باشد.

البته رنگ این اکسسوری هایی که برای شما ذکر کردیم ربطی به هماهنگی رنگی آن با حلقه ازدواج ندارد و شما برای حلقه ازدواج آزاد خواهید بود که از رنگ های طلایی یا نقره ایی استفاده کنید و اگر با رنگ سگک کمربند ست نباشد مشکلی نیست.

جنس کمربند هنگام خرید کمربند مردانه

کمربند جز وسائلی نیست که بگوییم تعداد زیاد داشتن آن جز واجبات است شما اگر دو عدد کمربند داشته باشید کافی است، جنس کمربند در هنگام خرید کمربند مردانه بسیار تاثیر گذار است. برندهای بسیاری در زمینه تولید کمربند کار می‌کنند اما توصیه ما به شما این است که به جای این که پول تان را صرف خرید کمربندی برند کنید به کیفیت کمربند توجه کنید و بهای اضافی بابت برند بودن به این وسیله کوچک ندهید.

نکات مهم برای خربد کمربند مردانه
نکات مهم برای خربد کمربند مردانه

برای تست جنس کمربند باید به نوع کمربندی که می‌خرید توجه کنید کمربندی که جنس مرغوبی داشته باشد اگر آن را خم کنید نمی‌شکند و یا روشی دیگر برای تست کمربند این است که پشت کمربند را با ناخن کمی بمالید اگر پشت ناخن تان پرزهایی وجود داشت نشانه این است که چرم کمربند تازه است و قدیمی و کهنه نشده است.

مدل های مختلفی از جنس کمربند وجود دارد که برای شما نام می آوریم:

-جنس کمربندهای چرمی: این نوع از کمربند که بیشتر در داخل بازار از این مدل وجود دارد از پوست گاو تولید شده است و جنسی نرم و انعطاف پذیر دارد.

کمربند چرمی
کمربند چرمی

-جنس پوست خزندگان: این نوع کمربندها بسیار خاص و شیک هستند و از پوست انواع حیوانات مانند: مار و سایز خزندگانی که از پوست آن ها برای تولید چنین محصولاتی استفاده می‌کنند.

کمربند از جنس پوست خزندگان
کمربند از جنس پوست خزندگان

-جنس کمربند پنبه ایی یا مدل هایی که بافته شده: این نوع کمربندها هم برای استایل های غیررسمی بسیار کاربرد دارند و  بسیار زیبا هستند، و همچنین اگر طرفدار محیط زیست هستید می‌توانید از این نوع کمربند ها به جای پوست حیوانات استفاده کنید.

کمربند بافت
کمربند بافت

-کمربند را خیلی سفت و محکم روی شلوارتان نبندید زیرا این کار باعث وجود چین در شلوارتان خواهد شد، کمربند را فقط برای محکم نگه داشتن شلوار استفاده نمی‌کنیم بلکه بحث زیبایی و جلوه زیبا داشتن هم در میان است.

روش نگه داری بعد از خرید کمربند مردانه

شما بعد از خرید کمربند مردانه برای این که کمربندتان خراب نشود آن را از کمد آویزان کنید و یا جایی مخصوص به آن ها را در نظر بگیرید و آن ها آنجا آویزان کنید تا نشکنند و یا خم نشوند.

در مورد کمربندهای چرم باید این را بگوییم که بیشتر آقایان عادت به این دارند که کمربندهای خود را از شلوارشان جدا نمی‌کنند و به همان صورت که متصل به شلوار است آن را آویزان خواهند کرد باید بگوییم که این کار اشتباه است و باید کمربندتان را از شلوارتان جدا نگه داری کنید تا خشک و خراب نشود.

روش صحیح نگهداری از کمربند
روش صحیح نگهداری از کمربند

نکته دیگر در مورد نگه داری از کمربند این است که هیچ گاه کمربند خود را نشویید البته در مورد کمربند هایی که جنس آن ها از چرم است این نکته بیشتر صدق خواهد کرد چون تماس این نوع از کمربندها با آب باعث خرابی جنس آن ها خواهد شد.

کمربند از جنس چرم
کمربند از جنس چرم

از مواد شیمیایی برای تمیز کردن کمربندتان استفاده نکنید شاید باعث تکه تکه شدن رنگ در آن ها شود شما می‌توانید با یک تکه ابر تمیز و مقداری مایع ظرف شویی کمربندتان را تمیز کنید.

گاهی پیش خواهد آمد که کمربندتان سوراخی اضافی را لازم دارد هرگز با میخ و چکش و قیچی و لوازمی از این قبیل به جان کمربندتان نیوفتید این روش را به صورت اصولی انجام دهید و از یک سمبه و چکش استفاده کنید تا کمربندتان دچار پارگی نشود.

 انواع مختلف کمربند هنگام خرید کمربند مردانه

بیایید با انواع مختلف کمربندها آشنا شویم. آشنایی با انواع کمربند برای هنگامی که قصد انتخاب و خرید کمربند مردانه دارید به کارتان خواهد آمد:

1-نوع کلاسیک کمربند

عرض این کمربند بسیار کمتر از مدل های دیگر است و برای مکان های رسمی مناسب است همچنین برای پوشیدن کت و شلوار این نوع کمربند پیشنهاد خواهد شد.

کمربند کلاسیک
کمربند کلاسیک

2-نوع اسپرت کمربند

نوع اسپرت و غیر رسمی مناسب دوره همی و خیابان گردی و مکان های غیررسمی است که می‌توانید با پوشیدن آن جلوه اسپرت و تیپی غیر کلاسیک داشته باشید.

کمربند اسپورت
کمربند اسپورت

3-ترکیبی از هردو مورد بالا

این مدل ها که ترکیبی از دو مدل کلاسیک و اسپرت است یعنی چیزی مابین هر دو که در سال 2021 ترند استایل مردانه شده است. و می‌توانید برای هر دو مورد آن را استفاده کنید، این مدل کمربند نه خیلی باریک است و نه خیلی پهن.

4-کمربند ریلی

این نوع کمربند بسیار شیک و زیبا است و در بازار مدل های متنوعی از آن وجود دارد، ویژگی این کمربند به این صورت است که شما هیچ گونه سوراخی را در کمربند نخواهید دید و این سوراخ ها از دید پنهان هستند وجود نقطه هایی در این کمربند باعث قفل شدن آن خواهد شد و شما اگر بخواهید مکان سگک را تغییر دهید می‌توانید فقط با تکان دادن ریل سگک آن را با اندازه دلخواه تنظیم کنید، و دیگر لازم نیست مانند مابقی کمربندها سگک را از جای خود درآورید.

کمربند ریلی
کمربند ریلی

سگک هنگام خرید کمربند مردانه

کمربند با وجود سگک زیبایی خود را نمایان خواهد کرد، انتخاب کمربند با سگکی مناسب هنگام خرید کمربند مردانه آنقدر ها هم سخت نیست زیرا در بازار انواع مختلفی از آن ها وجود دارند. سگک ها طرح های متنوع بسیار دارند اما نوع مدل گیره ایی متداول ترین نوع از کمربند مردانه است مدل های دیگر سگک از جمله میخی و کلیپسی و ریلی وجود دارد.

در اینجا با انواع مختلفی از سگک کمربند آشنا خواهیم شد:

مدل قاب دار: این نوع بیشترین نوع موجود در بازار است.

سگک قاب دار
سگک قاب دار

مدل قاب محافظه ایی: این مدل دارای قابی است که درون آن خالی است و کمربند از آن رد خواهد شد.

مدل قاب محافظه ایی
مدل قاب محافظه ایی

مدل حلقه ایی: در این مدل هم بندهای کمربند از داخل حلقه ها رد خواهند شد و زیبایی خاص خودش را دارد.

مدل حلقه یی

سخن پایانی

اکثر آقایان هنگام خرید کمربند مردانه فقط به این نکته توجه می‌کنند که کمربندشان بتواند شلوار آن ها را محکم کند و دیگر مهم نیست که چه مدل و چه جنس و طرحی داشته باشد. اما این طرز فکر کاملا اشتباه است و باید بگوییم که همین جزییات کوچکی که در استایل شما وجود دارد می‌تواند استایل شما را به طور غیر قابل باوری تغییر دهد.

جزییات ساده در داشتن استایل مردانه جذاب
جزییات ساده در داشتن استایل مردانه جذاب

امیدواریم توضیحاتی که در مورد کمربند مردانه به شما ارائه دادیم برای تان مفید واقع شده باشد.

رسانه مد و زیبایی قیچی برای تمام خریدهای شما راهنما دارد کافیست به بخش راهنمای خرید مراجعه کنید تا بدون هیچ تجربه یی بهترین نکات خرید هر محصولی را بخوانید.

“ قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا