راهنمای خریدپوشاک زنانه

راهنمای خرید کیف و کفش عروس

خرید کیف و کفش عروسی

خرید کیف و کفش عروس در کنار سایر وسایل عروسی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌‌‌‌‌‌های عروس خانم‌‌‌‌‌‌ها است. با توجه به اینکه مدت زمان زیادی کفش در پای شما خواهد بود انتخاب کفش مناسبی که هم مدل زیبایی داشته باشد و هم در پا راحت باشد بسیار حائز اهمیت است.

از سوی دیگر خرید کیف و کفش عروس علاوه بر نگهداری وسایل مورد نیاز جنبه تزئینی نیز دارد، اگر هوشمندانه انتخاب شود می‌تواند تناسب زیبایی را با لباس عروس ایجاد کند. انتخاب‌های متعددی برای خرید کیف و کفش عروسی پیش روی عروس خانم‌‌‌‌‌‌ها قرار دارد که آگاهی از برخی نکات می‌تواند بهترین انتخاب را برای آن‌ها به ارمغان آورد. ما در این مقاله می‌خواهیم نکات مهم در مورد خرید کیف و کفش عروسی را شرح دهیم. اگر می‌خواهید بهترین انتخاب‌ها را داشته باشید به دسته بندی راهنمای خرید مراجعه نمایید.

نکات طلایی برای خرید کفش عروسی

باتوجه به نزدیک شدن زمان عروسی، استرس‌‌ و فشار‌‌‌‌‌‌های روانی که ممکن است برای خرید و آمادگی برای آن به وجود بیاید، بهتر است یک ماه قبل از عروسی اقدام به خرید کفش عروسی نمایید.

کفش عروسی
راهنمای خرید کفش عروسی

اگرچه بسیاری افراد فکر می‌کنند خرید کفش عروسی اهمیت چندانی به دلیل اینکه زیر لباس می‌ماند، ندارد. اما باید بدانید یکی از مهم‌ترین ‌بخش‌های خرید عروسی، خرید کفش است زیرا مدت زمان زیادی در پای شما خواهد ماند و اگر به درستی انتخاب نشود می‌تواند موجب کمر درد و ناراحتی پاهایتان شود. برای خرید کفش عروسی به نکات زیر دقت کنید:

به راحتی کفش توجه کنید

هنگام خرید کفش عروسی به این نکته توجه کنید که از اواسط صبح تا آخرشب کفش‌‌‌‌ها مهمان پای شما خواهند بود. زمان زیادی را صرف رقصیدن با آن‌ها خواهید کرد. در آتلیه باید ساعت‌‌‌‌ها فیگور‌‌‌‌های مختلف بگیرید و بایستید و مدام درحال حرکت با آن‌ها خواهید بود. بدین ترتیب راحتی را اولویت اول قرار دهید تا با پا‌‌‌هایی تاول‌زده و کمر درد روبه رو نشوید که ناراحتی شما را به همراه خواهد داشت. بنابراین به فکر انتخاب کفش‌‌‌‌های راحت و زیبا باشید.

متناسب با قد لباس پاشنه کفش را انتخاب کنید

تناسب قد لباس با پاشنه کفش می‌تواند نقش موثری در زیبایی عروس داشته باشد. می‌توانید برای این کار پیش از خرید لباس عروسی کفش‌هایتان را آماده داشته باشید و قد لباس را متناسب با اندازه پاشنه کفش انتخاب نمایید. چنانچه پاشنه کفش شما با قد لباس هماهنگ نباشد، امکان دارد لباس کوتاه‌تر به نظر برسد یا دنباله لباس به خوبی بر روی زمین کشیده نشود.

پاشنه کفش
هرآنچه که باید درباره پاشنه کفش بدانید

برای انتخاب رنگ کفش عروسی وسواس زیادی به خرج ندهید

تناسب رنگ کفش عروسی با لباس همیشه مد نظر عروس خانم‌‌‌‌ها است، اما اگر رنگ شیری و یا سفید در دسترس نبود حساسیت زیادی به خرج ندهید. اگر لباس عروسی شما سفید است و بر روی آن نگین کاری شده است رنگ‌‌‌‌ها سفید و نقره‌ای می‌تواند انتخاب هوشمندانه‌ای باشد. کفش‌‌‌‌های رنگ کرم و طلایی می‌توانند برای لباس‌‌‌‌های نباتی یا شیری مناسب باشند. جنس اکثر کفش‌‌‌‌های عروسی از ساتن و ابریشم است اما شما محدودیتی برای انتخاب ندارید و حتی می‌توانید از نمونه‌‌‌‌های چرمی راحت و زیبایی نیز استفاده کنید. به هر حال درگیر انتخاب رنگ و ست شدن آن با رنگ لباس نباشید و راحتی را در اولویت قرار دهید.

به فصل عروسی دقت داشته باشید

اگر می‌خواهید در فصول سرد سال جشن عروسی خود را برگزار کنید، استفاده از صندل‌‌‌های تابستانی را فراموش کنید. در صورتی که علاقه زیادی به خرید صندل دارید تنها در سالن جشن آن را بپوشید. اگر می‌خواهید بخشی از عروسی را در سالن و بخشی دیگر را در باغ برگزار کنید، دو جفت کفش به همراه داشته باشید. یک جفت کفش گرم و ساقدار که در فضای آزاد و برای عکاسی از آن استفاده کنید، در سالن و آتلیه از جفت دیگر استفاده کنید. نگران خراب شدن عکس‌هایتان نباشید لباس شما به قدری بلند خواهد بود که کفش‌‌‌ها در آن مشخص نمی‌شود.

حواستان به قد داماد باشد

تناسب قد خود با داماد را در نظر داشته باشید. در صورتی که هم قد با او هستید از کفش‌‌‌های با پاشنه خیلی بلند استفاده نکنید که از او بلند‌تر به نظر برسید. اگر می‌خواهید تنها به خرید بروید به این نکته توجه کنید و تعیین نمایید که پاشنه کفش شما باید چه اندازه باشد. برای زمانی که عروس و داماد هم قد هستند توصیه می‌شود از کفش‌‌‌های پاشنه کوتاه و یا حتی بدون پاشنه استفاده شود.

هنگام غروب کفش را خریداری نمایید

به دلیل اینکه هنگام غروب پا‌‌ها متورم و بزرگ می‌شوند، برای نتیجه مطلوب خرید کفش عروسی در این زمان آن را انتخاب کنید. صبح‌‌‌ها پا کوچکتر است و کفشی که خریداری می‌شود، تنگ و کوچک می‌شود که بعد‌‌ها برای راه رفتن مشکل ایجاد می‌کند.

نکات طلایی برای خرید کیف عروسی

خرید کیف عروسی یکی دیگر از مواردی است که شاید اهمیت چندانی در کنار سایر وسایل نداشته باشد. اما توجه داشته باشید هدیه‌‌‌ها و عکس‌‌‌های عروسی را می‌توانید در آن قرار دهید. حتی برای قرار دادن گوشی موبایل و وسایل مورد نیاز عروس نیاز خواهد شد.

بنابراین علاوه بر زیبایی و ست بودن آن با لباس و کفش عروس به مدل آن دقت کنید که حتی می‌توانید بعد از عروسی برای شرکت در مجالس از آن استفاده کنید.

در انتخاب کیف دستی عروس به سایز آن دقت کنید

برای خرید کیف عروسی سایز آن نباید خیلی بزرگ باشد، به طوری که در دست جا شود و بتوان وسایل مورد نیاز اعم از دستمال کاغذی، پد بهداشتی، گوشی تلفن، رژ لب و دستمال مرطوب را در آن قرار داد کافی است. اکثرا کیف‌‌های عروس را از مدل‌‌های بدون بند انتخاب می‌کنند اما اشکالی ندارد از کیف‌‌های با بند ظریف استفاده کنید، حتی این کار زیباتر باشد.

کیف دستی عروس
راهنمای خرید کیف دستی عروس

بهتر است کیف و کفش عروس ست باشد البته هیچ ضرورتی بر این مورد وجود ندارد زیرا کفش‌‌های عروس از زیر لباس او نمایان نخواهد بود اما رعایت تناسب می‌تواند انتخاب خوبی باشد. حتی می‌توانید کیف عروسی را با نگین‌‌ها و یا گل‌‌های لباس خود ست کنید که جلوه لباستان بیشتر شود.

هماهنگی کیف دستی عروس با سبک عروسی

هماهنگی کیف عروسی با سبک و استایل عروسی امر مهمی است و باید به آن توجه شود. برای مثال کیف عروس با ساتن سفید و نگین‌‌های زیاد با عروسی‌‌های با تم طبیعت تناسب جالبی ندارد. برای عروسی‌‌های ساحلی یک کیف مروارید دوزی شده انتخاب خوبی است.

چه زمانی برای خرید کیف دستی عروسی باید اقدام کرد؟

اکثر در فروشگاه‌‌های خرید کفش عروسی، کیف نیز موجود است، می‌توانید هر دو را به صورت یکجا خریداری نمایید. برخی مزون‌‌های عروس نیز کیف‌‌های متناسب با لباس عروس عرضه می‌کنند که اگر بخواهید با لباس خود ست کنید انتخاب راحتری داشته باشید. ما پیشنهاد می‌کنیم زمانی به دنبال خرید کیف عروسی بروید که کلیه خرید‌هایتان کامل شده است.

شاید به دلیل اینکه سرویس جواهر پرنگینی که دارید ممکن است بخواهید کیف ساده‌ای داشته باشید تا توجه‌ای به آن جلب نشود. به این نکته توجه داشته باشید که در خرید کیف دستی عروس مدلی را انتخاب کنید که بتوانید در جشن‌‌های دیگر نیز از آن استفاده کرد.

جمع‌بندی بدون شک همه‌ی عروس خانم‌ها دوست دارند در روز عروسی خود بهترین باشند، بنابراین انتخاب و خرید وسایل عروسی از جمله کیف و کفش نیز برایشان معضلی خواهد بود. با توجه به مواردی که بیان شد خرید کیف و کفش عروسی می‌تواند به صورت ست باشد، اما هیچگونه الزامی برای ست بودن آن‌ها وجود ندارد. خرید کفش عروسی اهمیت بسزایی دارد زیرا ساعت‌ها میهمان پاهای شما خواهد بود اما هیچوقت زیبایی را به راحتی ترجیح ندهید. توجه داشته باشید کفش‌های شما زیر لباس شما قرار خواهد گرفت پس وسواس زیادی به خرج ندهید عموما کفش‌های عروسی همه طرح زیبایی دارند بنابراین راحتی را اولویت اول قرار دهید.

برای خرید کیف عروسی نیز سعی کنید طرحی متناسب با لباس و یا کفش خود انتخاب کنید. می‌توانید کیفی را انتخاب کنید که بعد از عروسی نیز بتوانید از آن استفاده کنید. همیشه به یاد داشته باشید قیمت بالای کیف یا کفش دلیل بر جنس خوب و یا راحتی آن نیست بنابراین در انتخاب خود همیشه دقت داشته باشید تا بهترین‌ها از آن شما باشد.

به نظر شما در هنگام خرید کیف و کفش عروس به چه نکاتی باید توجه کنید و چه تجربه ای در این زمینه دارید؟ آن با ما در میان بگذارید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نمایش بیشتر

محمد کریمی

رویای کودکیم به حقیقت پیوست ، عاشق دنیای وب بودم تا اینکه برنامه نویسی رو از سال 1387 شروع کردم و الان صاحب برند قیچی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا