برند شناسی

برندسازی در سالن های زیبایی

وقتی ما به Mac-Donalds ، Coca-Cola ، Google یا Apple فکر می کنیم، قبل از هر چیزی طرح لوگو یا رنگ های به کار رفته در برندینگ آن ها در ذهن ما تداعی می شود. دلیل این امر این است که مارک تجاری فراتر از یک برچسب و آرم است، مارک تجاری و بازاریابی، احساسات و تجربیات احساسی را ایجاد می کند که تا همیشه در ذهن مخاطب و مشتری ماندگار است. اکنون این مورد برای برندسازی در سالن های زیبایی شما نیز صدق می کند.

برندینگ
مارک تجاری فراتر از یک برچسب

آیا تا به حال فکر کرده اید که مردم چه تجربه و عواطفی را از برند سالن شما نمی گیرند و با آن ها ارتباط برقرار نمی کنند؟ چه قولی برای حمایت از مشتریان وفادار و جذب افراد جدید ارائه می دهید؟ اگر هرگز به این چیزها فکر نکرده اید، پس زمان آن رسیده تا آن ها را  در نظر بگیرید.

استراتژی برندسازی یکی از مولفه های مهم فعالیت های بازاریابی هر مشاغل است، و این مطمئناً برای سالن های زیبایی نیز صادق است. در یک بازار رقابتی، ایجاد یک تصویر ذهنی برای نام تجاری مورد نظر و گام برداشتن برای تقویت این تصویر در ذهن مصرف کنندگان و مشتریان، از طریق در نظر گرفتن محصول  قیمت، مکان و راهکارهای تبلیغاتی مهم است.در ادامه این مقاله، بیشتر درباره برندسازی در سالن های زیبایی صحبت کرده و با راهکارهای این استراتژی موفقیت آمیز آشنا می شویم.

عناصر برندسازی در سالن زیبایی

قبل از این که به سایر نکات در خصوص برندینگ در سالن زیبایی خود بپردازیم، بهتر است عناصری را که در ایجاد استراتژی برندسازی در سالن زیبایی مهم هستند، بدانیم. در ادامه، این عناصر مهم را می بینیم.

1. نام

نام سالن شما، به مشتریان شما و خدماتی که در آن جا ارائه می شود، به طور مستقیم بستگی دارد. شما باید بدانید که سالن شما در رده لاکچری، باکلاس و یا اقتصادی قرار می گیرد. نام های تجاری لوکس و ممتاز صرفاً متفاوت است. اما به طور کلی، نام تجاری سالن باید داستانی از چرایی وجود آن ها را بیان کند، نام های عجیب و تازه در عین حال ساده و هوشمندانه، بسیار بیشتر ترجیح داده می شوند.

پیدا کردن نام برند
نام های عجیب و تازه در عین حال ساده و هوشمندانه بهترین گزینه برای نام برند شما

2. لوگو

نشان تجاری یا همان لوگو سالن باید درام خاصی داشته باشد و باید بازتابی از یک داستان تجاری باشد. طراحی را ساده و تمیز نگه دارید، که بدون کمترین شلوغی، با نام تجاری ارتباط برقرار می کند. از قلم ها و رنگ های مدرن به طور موثر استفاده کنید. آرم سالن شما باید نام سالن شما را تکمیل کند و همچنین از نظر بصری برای مشتریان شما جذاب باشد.

3. پالت رنگی

رنگ های انتخاب شده برای آرم شما باید در دکوراسیون سالن، در پروفایل رسانه های اجتماعی و وب سایت و همچنین در مواد چاپی بازاریابی دیده شده و با هم سازگار باشند. ترکیب رنگ مناسب می تواند جذاب باشد و احساسات مناسبی را برای مشتریان ایجاد کند. این رنگ ها، باید حس زیبایی، جوان سازی، آرامش، جاه طلبی ، بازیگوشی و خلوص را در ذهن مشتری تداعی کنند.

پالت رنگی
ترکیب رنگ های جذاب ماندگارترین در اذهان

4. برندینگ به کمک فضاسازی

فضای سالن شما از طریق ترکیبی از طراحی خوب، طرح بندی عملکردی و حتی انتخاب سبک مناسب مبلمان، در بازتاب موفقیت آمیز برند سالن شما نقشی اساسی دارد. آنچه مهمتر است این است که شما فضایی ایجاد می کنید که برای مشتریان شما خوشایند و آرام باشد. به عنوان مثال، اطمینان حاصل کنید که از کاغذ دیواری یا و یا دکوراسیون زیبا و آرامش بخش استفاده می کنید.

برندینگ به کمک فضاسازی
برندسازی صحیح در فضایی آرامش بخش و هارمونی رنگ ها تجربه مثبتی را برای مشتریان شما ایجاد می کند.

فضایی ایجاد کنید که باعث آرامش شده، دارای رنگ های آرام، خطوط ملایم و مبلمان ساده ای باشد که خیلی شلوغ نیست. مطمئن شوید که برندسازی صحیح فضا و جو آن همیشه تجربه مثبتی را برای مشتریان شما ایجاد می کند.

5 گام تا برندینگ سالن های زیبایی

به طور کلی، و با الهام از موارد گفته شده در بالا، می توان 5 گام اساسی را تا یک برندینگ کامل و موفق برای سالن زیبایی در نظر گرفت.

1. متمایز باشید

برای به دست آوردن یک مزیت رقابتی، شما باید با ایجاد یک هویت تجاری قوی شروع کنید. سپس نقاط قوت سالن خود را ارزیابی کرده و با ترکیب آن ها تصویری بی نظیر از بازار برای شما و تجارت خود ایجاد کنید. چه خدماتی برای ارائه دارید؟ همه آن ها را بنویسید، درباره آن ها مطالعه کنید، و سپس تعیین کنید که چگونه می توانید آن ها را ترکیب کنید تا خود را از رقبا جدا کنید. یکی از راه های پیشنهادی ما حضور فعال در شبکه های مجازی است. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله روش های دیجیتال مارکتینگ در سالن های زیبایی مراجعه کنید.

متمایز باشید
راه پیشی گرفتن از رقبا متمایز بودن است

2. خدمات مشتری

سالن های زیبایی، در دسته مشاغل خدماتی قرار می گیرند و از این رو مقرون به صرفه ترین و نتیجه گرا ترین روش، حضور در بین مردم و ارائه خدماتی برای کمک به آن ها است. برای رضایت مشتری متعهد باشید و بدانید که این کار مشتری شما را به سالن شما وفادار می کند و یک تأثیر ماندگار در مشتریان جدید ایجاد می کند.

خدمات مشتری
خدمات باکیفیت نشان از اعتبار شماست

3. عناصر بصری

عناصر بصری باید چشم نواز و از نظر زیبایی جذاب باشند. از آرم، هویت گرفته تا وب سایت و بروشور، همه چیز باید دارای ثبات باشد. دقیقاً مانند آنچه در انتخاب پالت رنگی توضیح دادیم، در سالن شما و تمام چیزهایی که به آن مربوط می شود، باید یک ثبات و هماهنگی بی نظیر دیده شود.

عناصر بصری
عناصر بصری کار شما باید چشم نواز و از نظر زیبایی جذاب باشند.

4. روی احساسات مشتری تاثیر بگذارید.

احساسات قدرتمندترین واکنش سیستم مغز نسبت به سیستم عقلانی است. بسیار مهم است که سعی کنید در هر مرحله در ایجاد تصویر نام تجاری منحصر به فرد خود، احساسات مثبت را تحت تأثیر قرار دهید.

5. قدرت تکرار

کارشناسان بازاریابی قدرت تکرار می گویند که به خاطر آوردن و برقراری ارتباط با یک نام تجاری، برای مشتریان بالقوه بیشتر لازم است. به همین دلیل است که آن تبلیغات آزار دهنده تلویزیونی تکرار می شود. حتی مبادله کارت ویزیت نیز به این تکرارها کمک می کند.

قدرت تکرار
مبادله کارت ویزیت یکی از راه های تکرار برند شماست.

ترفندهای برندسازی در سالن های زیبایی

اگر شما نیز صاحب یک سالن زیبایی هستید و می خواهید با استفاده از تکنیک ها برندسازی، در حوزه کاری خود موفق شوید، روش های زیر می تواند به شما کمک کند. فراموش نکنید که توجه به کوچک ترین نکات و ترفندها نیز می تواند شما را تا چند قدم به اهداف تان نزدیک کند.

نیازها و خواسته های مشتری را درک کنید.

در حالی که بسیاری از صاحبان مشاغل معتقدند که برندسازی کرده و کار خود را مطرح می کنند، واقعیت این است که مشتریان برند را بر اساس تعاملات و تجربیات خود تعریف می کنند. درک واضح نیازها و خواسته های مشتری می تواند به صاحبان سالن کمک کند تجربیاتی ایجاد کنند که منجر به ایجاد تصویر ذهنی مورد نظر آن ها برای برند شود.

به عنوان مثال، یک صاحب سالن که می خواهد در برندسازی در سالن زیبایی خودش تصویری مجلل در ذهن مشتریان پرورش دهد باید این مسئله را نه تنها از طریق آرم، تابلوها و استراتژی های بازاریابی، بلکه از طریق نحوه لباس پوشیدن پرسنل، طراحی سالن و هر عنصر دیگری مثل تجربه مشتری، ارائه دهد. اول از همه، باید این ذهنیت را ایجاد کنند که هدف مشتری برای آن ها بیشتر از درآمد مهم آن ها مهم است. این را می توان از طریق مکالمه یک به یک، مشاهده یا از طریق نظرسنجی های رسمی به دست آورد.

نیازها و خواسته های مشتری را درک کنید.
برای مجلل بودن در ذهن مشتری باید به معنای واقعی مجلل باشید.

موقعیت تجاری مورد نظر را نسبت به رقبا شناسایی کنید.

برای صاحبان سالن های زیبایی مهم است که خود را نسبت به سایر رقبا در منطقه، در درجه بالاتری قرار دهند. اگر سالن های دیگر در منطقه شما رویکرد پیشرفته ای در خدمات ارائه می دهند، ممکن است بخواهید یک روش مشابه یا حتی بهتر ارائه کنید. صاحبان سالن ها با درک چگونگی جایگاه دهی رقبا و آنچه برای مشتری مهم است، می توانند موقعیتی را ایجاد کنند که به آن ها کمک کند برجسته شوند.

پیوستگی را از طریق کانال های بازاریابی پیاده سازی کنید.

سازگاری برای اطمینان از موفقیت برند بسیار مهم است. می توان یک برند را به عنوان یک شخصیت در نظر گرفت. همانطور که می توان شخصیت را بر اساس نحوه لباس پوشیدن شخصی، نوع اتومبیل و رانندگی، محل زندگی و نحوه تعامل وی با دیگران تعیین کرد، برند سالن شما نیز بر اساس تعاملات متعدد یا برخورد با مشتری ها (و مشتریان بالقوه) و توجه به جزئیات در ایجاد هویت تجاری قوی مطرح می شود.

اطمینان حاصل کنید که هر تعامل مشتری با سالن زیبایی شما چه از طریق وب سایت شما، چه تبلیغاتی در تلویزیون و یا تجربه خود در سالن، مطابقت داشته و طراحی شده است تا از تصویر کلی برند مورد نظر شما پشتیبانی کند.

مشتری را در تقویت نام تجاری درگیر کنید.

مشتریان سالن می توانند با تبدیل شدن به سفیران برند، به تقویت برند کمک کنند. کسانی که تجربه مثبتی دارند به دیگران می گویند و از طریق دهان به دهان، هم از تجارت و هم از حمایت افراد بیشتری از برند خود بهره مند می شوید. این را می توان از طریق برنامه های ارجاع مشتری که انگیزه هایی را برای مشتریانی که مشتریان جدید را توصیه می کنند، یا فقط با درخواست از مشتریان راضی برای گسترش اخبار در مورد خدمات، انجام داد.

مدیریت برند فرایندی مداوم است که با مشتری شروع و خاتمه می یابد. هرچه بیشتر بتوانید حمایت آن ها از برند خود را تقویت کنید، احتمال به اشتراک گذاشتن تجربیات مثبتی که می تواند به تقویت هویت برند شما کمک کند، بالاتر است. تمام راه های گفته شده به برندسازی در سالن های زیبایی شما کمک کرده اما مهم تر از همه آن ها کیفیت کار و جلب اعتماد مشتری می باشد.

 قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا