پوشاکاکسسوری

انتخاب باندانا با توجه به استایل شما

اغلب مواقع برای بانوان پیش امده که با توجه به لباسی که بر تن دارند مایل هستند برای تکمیل استایل خود از انواع دستما سر و دستمال های گردن استفاده کنند به طور ساده تر بگوییم به این دستمال ها باندانا گفته خواهد شد.

باندانا چیست؟
باندانا چیست؟

از باندانا برای استفاده از انواع استایل ها می‌توانید استفاده کنید. در خاورمیانه هم استفاده از باندانا بسیار رایج است و این وسیله پارچه ایی استفاده های فراوانی دارد. در این مطلب می‌خواهیم به صورت تخصصی تر به باندانا بپردازیم پس همراه ما باشید تا وارد دنیای بانداناها شویم.

تاریخچه باندانا

با توجه به این که هر محصول و یا وسیله ایی از یک جای خاص شروع شده است باندانا هم دارای یک تاریخچه است. کلمه باندانا در اصل به زبان هندی و به معنی روسری گره خورده شده است. و برای اولین بار این روسری های کوچک تا خورده شده در امریکا حدود سه هزار سال پیش استفاده شد.

در سال 1775 مارتا که همسر جورج واشنگتن بود برای اولین بار در کریسمس سال نو یک هدیه ایی دریافت کرد که پارچه ایی کوچک شبیه به روسری با طرح اسب و ادوارد که در وسط آن بود و این هدیه اولین باندانای آن زمان محسوب شد.

تاریخچه باندانا
تاریخچه باندانا

در سال های بعد باندانا به بخش های اروپا و به آلمان رسید. این دستمال سر کوچک کم کم با محبوبیت مردم همراه شد و با مرور زمان به همه نقاط دنیا رسید زیرا با طرح هایی که در روی این روسری بود مردم می‌توانستند شعار و منظور خود را برسانند.

در کمپین هایی که به صورت سیاسی و تبلیغاتی برگزار می‌شد و همچنین از باندانا به عنوان دامن، روسری، ماسک و دستمال گردن و حتی برای انواع تزئینات استفاده شده بود. استفاده از باندانا کم کم انقدر وسعت گرفت که حتی ورزشکاران هم مایل به استفاده از آن برای دور پیشانی و یا دور مچ دست خود شدند.

استفاده از باندانا در دنیای فشن

در دنیای فشن شو ها باندانا کاربرد بسیار زیادی دارد و برای انواع استایل ها کاربرد دارد. به عنوان مثال در یکی از فشن شو ها این موضوع عمومی شد که همه باهم از دستمال سر سفید استفاده کنیم برای متحد شدن و این موضوع باعث شد که به صورت همگانی از دستمال باندانا استفاده کنند.

باندانا یک آیتم زنانه محسوب خواهد شد اما در میان آقایان هم دیده شده است. در دنیای مد و فشن باندانا یک اکسسوری برای استایل تابستانه و بهاری محسوب شده است.

مزیت استفاده از باندانا این است که شما می‌توانید از آن برای تغییر سبک و استایل خود استفاده کنید و با طرح های متفاوتی که این پارچه کوچک دارد از سبک های جدیدی و غیر تکراری در استایل خود استفاده کنید.

از باندانا برای بستن دور موها به عنوان تل سر و یا هدبند و یا جمع کردن موهای بلند خود و همچنین به عنوان دستمال دور گردن استفاده کنید. کاربرد دیگر این پارچه محبوب استفاده از آن برای متصل کردن به مدل های مختلف کیف دستی شما و یا پیچیدن باندانا به دور مچ دست خود برای داشتن استایلی متفاوت است.

استفاده از باندانا در دنیای فشن
استفاده از باندانا در دنیای فشن

مزیت دیگر باندانا این است که در لوازم شما می‌تواند باعث ایجاد تنوع و تغییر شود به طور مثال حتما لباس هایی داشته اید که دیگر قدیمی شده و یا چندین بار پوشیده شده و دیگر تکراری است شما با متصل کردن باندانا به شکل های مختلف و با سلیقه و ایده های جذاب به آن می‌توانید یک لباس جدید داشته باشید.

از باندانا هم می‌توان به عنوان بند کفش استفاده کرد و اگر کفش های شما دیگر برای تان جذابیتی ندارند با استفاده از دو عدد باندانا که هر کدام برای یکی از کفش ها و به اشکال مختلف بستن آن به طور مثال پاپیون مانند می‌توانید از پوشیدن کفش های جدید خود لذت ببرید.

در سال های گذشته استفاده از باندانا بسیار پر کاربرد و ترند شده بود که البته هنوز هم در دنیای فشن بسیاری از مدل های عکاسی از برند های شناخته شده و مطرح در سرتاسر دنیا از باندانا برای عکاسی چهره های خود استفاده می‌کنند. به طور مثال می‌توانیم به برند گوجی اشاره کنیم که در بسیاری از مدل های عکاسی از این روسری شیک استفاده شده است.

باندانا برند گوچی
باندانا برند گوچی

کاربرد باندانا در آقایان

برای آقایان هم استفاده از باندانا ایده بسیار کاربردی است هر چند که در بانوان کاربرد این دستمال بیشتر است اما آقایان برای داشتن استایل های متفاوت غیر رسمی خود می‌توانند از آن استفاده کنند.

کاربرد باندانا در آقایان
کاربرد باندانا در آقایان

معمولا در آقایان باندانا به عنوان دستمال سر و یا پیچیدن آن دور پیشانی و همچنین به عنوان ماسک های طرح دارد و یا بستن باندانا دور مچ دست آقایان کاربرد دارد و می‌تواند چهره و تیپ و استایل جدید و جداب تری به آقایان بدهد. در میان بازیگران مرد و مطرح آمریکایی استفاده از باندانا در موارد بسیاری دیده شده است.

کجا باندانا خریداری کنیم

باندانا دستمالی در سایز کوچک است که اشکال مختلفی روی آن قرار دارد و با توجه به سلیقه شما می‌تواند شامل هر نوع طرحی باشد. برای خرید یک باندانا حتما لازم نیست که از محل خاصی آن را تهیه کنید شما حتی می‌توانید با استفاده از پارچه لباس هایی که دیگر تصمیم به پوشیدن آن ها ندارید ایده و خلاقیت به خرج بدهید و از آن ها برای داشتن یک باندانا زیبا بهره ببرید و یا این که از فروشگاه های روسری اقدام به خرید باندانا کنید.

خوشبختانه در ایران روسری کاربرد بسیاری دارد و شما حتی با کوچک کردن روسری های بزرگ تر خود می‌توانید یک روسری در سایز کوچک تهیه کنید و از آن ها برای تغییر در استایل خود استفاده کنید.

از طرفی دیگر خرید آنلاین باندانا یک موضوع خرید پیچیده مانند خرید کفش به صورت آنلاین محسوب نخواهد شد زیرا برای خرید کفش شما باید معیارهای زیادی را در نظر داشته باشید اما برای خرید یک باندانا فقط جنس آن و طرح آن مطرح است که خرید پر ریسکی برای شما نخواهد بود.

باندانا در استایل کفش و پا
استفاده باندانا در استایل کفش و پا

همچنین باندانا مانند دیگر اکسسوری های موجود در استایل شما از قیمت بالایی برخوردار نیست. و هزینه کمتری برای خرید یک باندانا صرف خواهد شد.

باندانا در استایل شخصی

گاهی اوقات برای ساخت استایل شخصی خود می‌توانید از باندانا استفاده کنید. خیلی از شخصیت های معروف و هنر پیشه ها با وجود باندانا معروف شدند به طور مثال اسیپ راکی که یکی از شخصیت های بزرگ موسیقی بود با استفاده از باندانای رنگ زرد معروف شد و در تمامی اجراهای زنده ایی که داشت از این رنگ باندانا استفاده می‌کرد.

انواع استایل ها با باندانا

باندانا یک اکسسوری است که از آن برای استایل های مختلفی می‌توانید استفاده کنید. استایل های زیادی وجود دارند که باندانا کاربرد زیادی در تکمیل آن خواهند داشت. در ادامه مطلب به این نوع استایل خواهیم پرداخت.

-استایل گنگی

استایل گنگی معمولا مربوط به یک تیم گانگستری است که اغلب در کشورهای امریکایی دیده شده اند.

استفاده از باندانا در استایل گنگی
استفاده از باندانا در استایل گنگی

 کسانی که در چنین تیم هایی هستند معمولا از باندانا برای ایجاد هماهنگی در بین مابقی اعضای تیم از یک رنگ و طرح ثابت باندانا استفاده می‌کنند که با دیگر تیم ها متفاوت باشند. و طرح مختص به خود را داشته باشند.

-استایل کابویی

احتمالا در اغلب فیلم و سریال های کابویی افراد را دیده اید که برای استایل کابویی خود از یک باندانا برای دور گردن خود استفاده می‌کنند و این کار استایل کابویی آن ها را تکمیل خواهد کرد.

استفاده از باندانا در استایل کابویی
استفاده از باندانا در استایل کابویی

شاید خیلی ها فکر کنند که دیگر استایل کابویی از بین رفته و دیگر شاهد دیدن یک فرد کابویی نیستید اما سخت در اشتباه هستند زیرا هر ساله جشنواره های خاصی مربوط به کابوی ها برگزار می‌شود و هر کدام از این کابوی ها از باندانا برای تکمیل استایل کابویی خود استفاده می‌کنند.

-استایل موسیقی

باندانا هم در موسیقی کاربرد زیادی می‌تواند داشته باشد که اغلب در انواع گروه های موسیقی راک دیده شده است که از باندانا برای استایل ویژه موسیقی استفاده شده است.

اکثر افرادی که موسیقی راک و متال کار می‌کنند و یا حتی دیگر موسیقی ها از جمله پاپ معمولا از باندانا در تیپ و استایل خود استفاده می‌کنند.

-استایل ژاپنی

از باندانا در استایل ژاپنی هم استفاده شده است بسیاری از طراحان ژاپنی اعتقاد دارند که باندانا تنها مختص به یک کشور خاص مانند آمریکا نیست و ژاپنی ها هم به نوبه خود می‌توانند از پارچه کوچک برای نمایش دادن استایل خود استفاده کنند.

استفاده از باندانا در استایل ژاپنی
استفاده از باندانا در استایل ژاپنی

به عنوان مثال یک طراح معروف ژاپنی به نام هیدئاکی شیکاما که در زمینه استایل ژاپنی مطرح بود معتقد بود که استفاده از باندانا استایلی مخصوص به او داده است و در استایل ژاپنی بسیار پرکاربرد است.

سخن پایانی

باندانا یکی از پرکاربردترین اکسسوری است که در دنیای مد و فشن وجود دارد و هم برای بانوان و هم آقایان قابل استفاده است. باندانا در ساخت یک استایل شخصی هم به شما کمک شایانی خواهد کرد که مانند یک امضای شخصی استایل مربوط به خودتان را داشته باشید.

باندانا
باندانا

در استفاده از بانداناها شما می‌توانید بسیار خلاق و ایده پرداز باشید و در طرح های مختلف باندانای مختص به خود را با کمترین هزینه بسازید. امیدواریم که توانسته باشیم باندانا را به صورت کامل برای شما توضیح داده باشیم.

“ قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا