زیبایی و سلامتیآرایش و گریم

10رنگ موی مناسب برای آقایان

رنگ کردن مو تنها مختص بانوان نیست، بسیاری از آقایان از رنگ موی خود ناراضی هستند و یا با پا به سن گذاشتن و سفید شدن موهای خود مشکل دارند و ترجیح می‌دهند که آن ها را رنگ کنند. رنگ موی آقایان دارای ویژگی هایی است که این مطلب را به آن ها اختصاص داده ایم.

برخی آقایان تمایل دارند سفیدی موهای خود را بپوشانند و یا امروزه در بین آقایان خصوصا رده سنی جوان ترند شده است که رنگ موهای خود را تغییر دهند. انتخاب یک رنگ موی مناسب صورت یکی از مهم ترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید.

تفاوت رنگ موی آقایان با بانوان

معمولا مردان برای از بین بردن سفیدی موها به رنگ موی آقایان مراجعه می‌کنند که این امر باعث شده که یکی از بزرگ ترین تفاوت ها میان رنگ موی زنانه و مردانه باشد زیرا رنگ موی زنانه ترکیباتی دارد که کل ساختار رنگ مو را تغییر خواهد داد اما در آقایان رنگ مو بیشتر به شکلی طراحی می‌گردد که ساختار رنگ طبیعی مردانه را نگه دارد.

رنگ موی آقایان بسیار راحت است و حتی اکثر آن ها را می‌توان با شامپو ترکیب کرد منتها در رنگ موی بانوان اکثر رنگ ها را باید با دکلره انجام داد که این کار در خانه و برای کسی که حرفه ایی نباشد توصیه نخواهد شد.

دکلره موی آقایان
دکلره موی آقایان

همان طور که در هر زمینه ایی مردانه و زنانه مانند دو نقطه تضاد هستند و در مقابل یکدیگر قرار دارند مثلا پوشاک زنانه با مردانه تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند رنگ مو هم به همان شکل است که دارای تفاوت هایی است و هنگام رنگ کردن هم باید به این تفاوت ها توجه کرد که یک مرد نباید موهایش را مانند یک خانم رنگ کند و تناژ رنگی را رعایت کند.

زیرا این کار وجه و ظاهر خوشایندی نخواهد داشت. رنگ موی آقایان باید مردانه باشد و ظاهر مردانه را رعایت کرد.

رنگ موی آقایان با توجه به رنگ پوست

رنگ پوست شما در هنگام رنگ کردن موها بسیار مهم است زیرا یک انتخاب اشتباه ممکن است با پوست صورت شما هماهنگی نداشته باشد و باعث شود ظاهر صورت شما آن طور که هست نشان ندهد.

رنگ پوست در کل به دو گروه تناژ رنگی گرم و سرد تقسیم خواهد شد. اگر رنگ پوستی با تناژگرم دارید سعی کنید از انواع رنگ های گرم مانند انواع  قهوه ایی ها و خانواده کرم رنگ و مشکی استفاده کنید تا با رنگ پوست شما هماهنگی داشته باشد.

رنگ موی آقایان با توجه به رنگ پوست
رنگ موی آقایان با توجه به رنگ پوست

اگر هم پوستی با تناژ سرد دارید سعی کنید که از رنگ های سرد استفاده کنید. این رنگ ها شال تناژی روشن و سر هستند. در آقایان نباید رنگ مو را انقدر روشن کرد که اگر پوستی روشن هم داشتند صورت آن ها سرد و بی روح جلوه کند.

 پس باید بسیار مراقب بود و اگر خودتان قادر به تصمیم گیری در این باره نبودید این کار را به دست کسانی بسپارید که در این حرفه هستند و دوره های لازم را در زمینه رنگ مو دیده اند.

تصمیم گیری برای رنگ مو بر اساس رگ دست
تصمیم گیری برای رنگ مو بر اساس رگ دست

برای این که بدانید چگونه رنگ پوست خود را تشخیص دهید که دارای چه تناژی است ما به شما یک روش آموزش خواهیم داد.

سعی کنید به رگ های مچ دست خود توجه کنید که چه رنگ است اگر این رگ ها به رنگ آبی است پس شما دارای پوستی با تناژ سرد و روشن هستید و اگر این رگ ها به رنگ سبز هستند شما دارای تناژ پوستی گرم و تیره هستید.

نکته دیگر اگر قادر به تشخیص این دو رنگ نبودید و مشاهده کردید که رگ ها به رنگ سبزآبی هستند شما پوستی متوسط نه روشن و نه تیره دارید و می‌توانید اکثر رنگ موها را داشته باشید.

عوارض رنگ موی آقایان

رنگ موی آقایان همانند رنگ موی بانوان دارای عوارضی است که باید هر کسی که می‌خواهد اقدام به این کار کند با این عوارض آشنایی داشته باشد تا بعدا دچار مشکل خاصی نشود.

اول باید به این بحث بپردازیم که اگر جهت رفع سفیدی موهای خود به رنگ مو مراجعه می‌کنید باید به این مورد توجه داشته باشید که رنگ موی شما احتمالا تیره است و هنگام استفاده حتما مراقب پوست اطراف پیشانی و دور گوش و گردن باشید که به خود رنگ نگیرد.

 اگر در خانه اقدام به این کار می‌کنید حتما دور نواحی پوستی که با رنگ مو در ارتباط است را با وازلین و یا کرم مرطوب کننده چرب کنید تا به خود رنگ نگیرد.

گاهی اوقات هم پیش خواهد آمد که رنگ موی آقایان باید روشن شود و روشن شدن رنگ مو احتیاج به دکلره کردن دارد باید توجه داشته باشید که انجام عمل دکلره کردن در خانه به هیچ عنوان پیشنهاد نخواهد شد و این کار را حتما باید به دست متخصص این کار بسپارید.

دکلره در خانه
دکلره در خانه

اگر هم اصرار به دکلره کردن در خانه دارید توصیه می‌کنیم حتما مقاله دکلره در خانه را در همین پیج مطالعه بفرمایید.

دکلره کردن باید طی مراحلی انجام شود که باید قدم به قدم پیش بروید و بعد از انجام دکلره سعی کنید از شامپو های مخصوص موهای دکلره شده و نرم کننده استفاده کنید زیرا طی انجام دکلره موهای شما آسیب خواهد دید و باید به تقویت آن بپردازید.

رنگ موی آقایان

در رنگ موی آقایان باید اول به این نکته توجه کرد که فرد به چه علت تمایل به رنگ مو دارد. اگر جهت رفع سفیدی ها است که باید از رنگ های سری تیره استفاده کرد و طبق کاتالوگ این رنگ ها از شماره 1 که مشکی پرکلاغی است و تناژی سورمه ایی و سیاه دارد و از شماره 2 به بعد تا شماره 6 که تناژهایی قرمز و آبی دارند که هر چه به طرف شماره 6 نزدیک تر شویم تناژ قرمزی بیشتر خواهد شد.

از شماره 6 به بعد طبق کاتالوگ به طرف رنگ های روشن خواهیم رفت و تناژ زرد هم به آبی و قرمز اضافه خواهند شد هر چه به طرف شماره های بالاتر برویم تناژ زرد بیشتر می‌شود.

رنگ موی آقایان
رنگ موی آقایان

اگر قصد آقایایی از رنگ کردن رفع سفیدی مو نباشد و فقط جلوه دادن به مو باشد می‌توانیم سراغ گزینه های دیگر برویم که دست مان باز تر است.

از انواع مش ها و های لایت ها می‌توانیم برای موهایی که کم حجم هستند استفاده کنیم زیرا موهای مش شده حجم و بعد زیادی به مو خواهند داد و باعث ایجاد خطای دید خواهند شد که موها را پر پشت تر ببینیم.

شما با توجه به رنگ پوست خود که دارای چه تناژی است می‌توانید انتخاب کنید که چه مش و های لایتی در موهای مردانه خود ایجاد کنید. مشی از خانواده قهوه ایی گزینه مناسبی برای پوست هایی با تناژ گرم است و مش های یخی و کاراملی برای پوست روشن بسیار جذاب و شیک به نظر خواهد رسید.

البته با توجه به سلیقه و علاقه خود می‌توانید فقط قسمتی از موهای خود را رنگ کنید و این کار می‌تواند به استایل مردانه شما ظاهری زیبا و شیک بدهد.

مش های یخی و کاراملی
مش های یخی و کاراملی

رنگ مو در آقایان این قابلیت را دارد که شما بتوانید استایل مختص به خود را داشته باشید و این کار می‌تواند شخصیتی کاریزماتیک و جذاب را در شما ایجاد کند.

امروزه در اکثر جوامع رنگ مو در آقایان بسیار ترند شده است و فرهنگ این کار کاملا جا افتاده است بر عکس روزگاران بسیار دور و قدیم که فقط بانوان علاقه به انجام این کار داشتند اکنون آقایان نیز به رنگ مو روی آورده اند.

معرفی چند مارک مرغوب از رنگ موی آقایان

در اینجا جای دارد که به معرفی چند محصول از رنگ موی آقایان بپردازیم زیرا همان طور که در بالا اشاره کردیم رنگ موی مردانه به دلیل تفاوت هایی در ساختار موی آقایان با رنگ موی زنانه تفاوت دارد و هر کدام مختص به خود است.

1-رنگ موی آقایان hi speedy
2- رنگ موی gap مخصوص آقایان
3- رنگ موی farben که به صورت شامپو رنگ هم وجود دارد
4- رنگ ریش و سیبیل بیگن مخصوص آقایان
5- رنگ موی آقایان men perfect
6-رنگ موی مردانه olive

در ادامه به چند برند مربوط به رنگ موی ایرانی که ساخت و تولید داخلی است اشاره خواهیم کرد.

7- رنگ موی مردانه پادینا
8-رنگ موی مردانه آلبورا
9- رنگ موی آتوسا
10-رنگ موی مخصوص آقایان و همچنین ویتامین دار maral که ساخت و تولید کشورمان ایران است و از کیفیتی عالی و طبیعی برخوردار است.

سخن پایانی

امروزه رنگ موی آقایان در بین مردان و پسران بسیار ترند شده است. مردانی که پا به سن گذاشته اند جهت رفع سفیدی موها اقدام به این کار می‌کنند و در پسران جوان بیشتر برای داشتن استایل و ظاهری زیبا علاقه به انجام رنگ مو دارند.

رنگ موی آقایان
رنگ موی آقایان

در انتخاب رنگ مو آقایان باید یک سری نکات را رعایت کرد که در بالا به آن پرداخته ایم.

“ قیچی رسانه متفاوت مد و زیبایی”

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا